w naszej ofercie: 9888 imprez, 3292 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka do RPA + WODOSPADY WIKTORII Diament Czarnego Lądu 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA DO RPA + WODOSPADY WIKTORII DIAMENT CZARNEGO LĄDU 2024

Samolotowa Wycieczka do RPA 2024, Wodospady Wiktorii 2024, Wycieczka samolotowa do RPA, Zwiedzanie Afryki Południowej 2024, Wycieczka z wylotem z Warszawy

Wyżywienie: Śniadania oraz obiadokolacje (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
275918963
oferta w pdf

Wycieczka do RPA + WODOSPADY WIKTORII Diament Czarnego Lądu 2024

Samolotowa Wycieczka do RPA 2024, Wodospady Wiktorii 2024, Wycieczka samolotowa do RPA,  Zwiedzanie Afryki Południowej 2024, Wycieczka z wylotem z Warszawy

Trudno znaleźć odpowiednie słowa na opisanie cudownych krajobrazów Południowej Afryki. Uważana przez znawców za najodpowiedniejsze dla życia człowieka miejsce na Ziemi, zachwyca łagodnym klimatem, bogactwem flory i fauny, rozmaitością krajobrazów, żyznością gleby i obfitością bogactw mineralnych. Przez stulecia kolonizowana, zarządzana najpierw przez osadników holenderskich, a potem przez Anglików, wyrosła na najbogatsze państwo kontynentu. Oferuje amerykański standard życia połączony z europejską kulturą w otoczeniu afrykańskich krajobrazów. Turystycznie RPA mało ma równych sobie na kontynencie. Pomimo braku zabytków o tysiącletniej historii, urzeka pięknymi krajobrazami i możliwością obserwacji niezliczonych stad dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Można wziąć udział, w roli bezstronnego świadka, w lwim polowaniu, statystować rodzinie słoni, stadu żyraf czy z respektem usunąć się z drogi strzygącemu uszami nosorożcowi. Dla osób pragnących wrażeń innego rodzaju zbudowano miasto atrakcji, miasto słońca - Sun City. Tutaj kasyna, baseny, wymyślne krajobrazowe parki, sale gier lub farmy krokodyli czekają na chętnych wypróbowania ich uroku. Stare miasteczko górnicze powstałe przed wiekiem na żyle złotonośnej pozwala poznać trud górników, którzy w pocie czoła wydobywali rudę, pomnażając fortuny właścicieli kopalni. Można też obejrzeć wytop sztab złota a nawet spróbować wynieść jedną z nich. Sztuka jest trudna, lecz w nagrodę można ją zabrać do domu. Żałować jedynie należy, że wstęp na tereny diamentonośne jest kategorycznie wzbroniony. Johannesburg, Pretoria, Durban, Kapsztad, Port Elizabeth, Kwa Zulu i wiele innych miejscowości na trasie naszych wycieczek dają szansę pełnego poznania tego niezwykle ciekawego kraju, nim utonie on w oceanie chaosu „Czarnej Afryki”. Doświadczenia wielu lat w organizowaniu wycieczek na południowy kraniec „Czarnego Lądu” wskazują, że wybierając się na taką wyprawę chcecie Państwo zobaczyć jak najwięcej. Zachęcamy Państwa do wybrania niezwykle ciekawej trasy „RPA i Wodospady Wiktorii”. Położone w sąsiadującym z RPA Zimbabwe odkryte przez Liwingstone’a słynne wodospady nazwane imieniem wielkiej monarchini (murzyni zwą je „grzmiący dym”) są atrakcją, której nie sposób pominąć. Widok i ryk spadającej z ogromnej wysokości kaskady spienionej wody pozostaje na zawsze w pamięci każdego, kto odwiedził to słynne i tajemnicze miejsce.

1 dzień WARSZAWA

Przelot samolotem rejsowym do Kapsztadu.   

2 dzień KAPSZTAD - GÓRA STOŁOWA - KAPSZTAD

Zwiedzanie miasta – Ogrody Kompanii Indyjskiej i okolica Parlamentu, Zamek Dobrej Nadziei i Plac Defilad – Grand Parade, spacer w dzielnicy malajów Bo-Kaap, wjazd kolejką linową na Górę Stołową (olbrzymi blok skalny liczący 500 milionów lat) lub wjazd na Wzgórze Sygnałowe. Z obu miejsc rozciągają sie wspaniałe widoki na miasto, pobliską zatokę i okolice Kapsztadu. Po południu wizyta na Waterfront – starym porcie węglowym przemienionym na największą atrakcję turystyczną Kapsztadu.

3 dzień KAPSZTAD - PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEJI - KAPSZTAD

Przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża półwyspu, plaże Clifton i CampsBay są niezwykle malownicze, z widokiem na zachodnie stoki Góry Stołowej. Z Hout Bay wypłyniemy w krótki rejs dookoła skalnej wysepki Duikier, na której żyje kolonia fok uchatek. Wizyta na farmie strusi. Przejazd na Przylądek Dobrej Nadziei - najbardziej nęcący zakątek świata, najdalej na południowy zachód wysunięty cypel Afryki. W drodze powrotnej postój przy plaży, gdzie żyje kolonia dzikich Pingwinów Afrykańskich. Przejazd do doliny słynącej ze swych winnic. Degustacja 5 rodzajów wina. Po powrocie do Kapsztadu wizyta Akwarium Dwóch Oceanów.

4 dzień KAPSZTAD - JOHANNESBURG - PRETORIA

Przelot do Johannesburga. Zwiedzanie miasta – najwyższy punkt widokowy wieżowiec Carlton Center, następnie przejazd do Soweto, dom Mandeli i przejazd uliczkami tego olbrzymiego miasta, gdzie slumsy sąsiadują z nowymi blokami. Wczesnym popołudniem przejazd do Lesedi wioski zamieszkiwanej przez 5 głównych plemion RPA. Po zwiedzaniu domostw, pokaz tańców i śpiewów. Nocleg do hotelu w Pretorii.

5 dzień PRETORIA - GÓRY SMOCZE - PARK KRUGERA

Wyjazd w kierunku Parku Krugera w rejon Małych Gór Smoczych - malownicze punkty widokowe Szlaku Panoramicznego – trasą wzdłuż Wielkiego Urwiska, pozostałości po tym, jak miliony lat temu prakontynent Gondwana rozdzielił się, i dzisiejsza Australia i Madagaskar powędrowały na wschód. Postoje w punktach widokowych kanionu rzeki Blyde, drugi, co do wielkości kanion w Afryce, o tak urzekających nazwach jak: Trzy Rondawele, Szczęście Burke'a - kociołki, Okno Pana Boga, Deszczowy Las, wodospad Lisbon. Późnym popołudniem przyjaz do hotelu położonego w malowniczej dolinie rzeki Sabie.

6 dzień PARK KRUGERA

Wyjazd w kierunku bramy wjazdowej do Parku Narodowego Krugera – jednego z najsłynniejszych parków narodowych świata. Całodzienne safari na terenie parku w poszukiwaniu wielkiej piątki w jej naturalnym środowisku. Park Krugera ma ponad 2 mln ha i obejmuje tereny od rzeki Limpopo na północy do rzeki Krokodylej na południu.

7 dzień PARK KRUGERA - PILGRIMS REST - PRETORIA

Wyjazd do Pilgrims Rest, jest to miasteczko-skansen, gdzie w czasach gorączki złota było gwarno i tłumnie, a obecnie został zabytkowy hotel i bar, muzeum starych samochodów, drukarnia i sporo turystów, którzy spacerując po głównej uliczce osady polują na niepowtarzalne okazje fotograficzne. Następnie przejazd do osady Sudwala, gdzie znajdują się unikalne jaskinie. W ich korytarzach, wydrążonych miliony lat temu przez podziemną rzekę w masywie górskim, zobaczyć można pozostałości najstarszych form życia na ziemi – stromatolity.

8 dzień PRETORIA - PARK LWÓW - PRETORIA

Przejazd do Parku Lwów gdzie można zobaczyć nie tylko stada lwów, ale również likaony, geparda, antylopy. Po południu powrót do Pretorii i dalsze zwiedzanie miasta – Dom Prezydenta Paula Krugera, Melrose House – wiktorianska posiadłość z przełomu XIX i XXw pełna doskonale zachowanych antyków, Plac Kościelny, siedziba rządu i pomnik Nelsona Mandeli.

9 dzień PRETORIA - WODOSPADY WIKTORII

Odlot do Wodospadów Wiktorii. Transfer do hotelu, a następnie udajemy się do Parku Narodowego Wodospady Wiktorii. Przez 1-2 godz. spacerujemy po alejkach w deszczowym lesie okalającym te jedne z najsłynniejszych wodospadów świata. Wypatrujemy tęczy na kilkunastu punktach widokowych znajdujących się wzdłuż krawędzi wodospadów. Po południu udajemy się na rejs po rzece Zambezi (ok. 55 USD/os), zachód słońca witamy na pokładzie stateczku spacerowego z drinkiem w dłoni, chłonąc niezapomniane chwile Po powrocie zapisy w biurze firmy organizującej następujące imprezy fakultatywne:  półdniowy lub całodzienny rafting po Zambezi (jest to niewątpliwie jedna z największych atrakcji pobytu), rafting połączony z riverboardingiem (surfing na rzece), spływ kajakowy po Zambezi powyżej wodospadów, przelot śmigłowcem nad wodospadami, sporty linowe- przejazdy na linie nad kanionem, wahadło, abseil, jazda konna po rezerwacie, nocne safari, skok na bungi ze stalowego mostu spinającego brzegi kanionu Zambezi. W/w atrakcje płatne są dodatkowo w USD na miejscu w Zimbabwe (uczestnicy przeciętnie wydają na nie ok. 250-350 USD/os (przy sportach extremalnych zalecamy dobry stan zdrowia; w sezonie, niektóre z atrakcji należy wcześniej zarezerwować za pośrednictwem pilota przed wylotem nad wodospady). Alternatywnie w dniu następnym całodzienny wyjazd do Botswany, gdzie najpierw pojedziemy na kilkugodzinne safari po Chobe National Park, a po przerwie na lunch (w cenie) wyruszymy w rejs po granicznej rzece Chobe, i u wodopoju zobaczymy kąpiące się stada słoni, hipopotamy, krokodyle i wodne ptactwo. W Botswanie żyje największa w Afryce populacja dzikich słoni-ponad 80 tyś (ok. 200 USD/os). Kolacja i nocleg.

10 dzień WODOSPADY WIKTORII

Dzień wolny - korzystanie z w/w atrakcji lub ze słońca na basenie w hotelu i spacery na bazar. Możliwa niespodzianka z czasów Królowej Wiktorii. Pożegnalna kolacja.

11 dzień WODOSPADY WIKTORII

Przelot do Europy.

12 dzień WARSZAWA

Przelot samolotem rejsowym do Warszawy.

Uwagi

Przeloty do/z Afryki odbywają się bez pilota (opiekuna grupy) - na miejscu opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika.

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z imprezy i posiadać co najmniej dwie wolne strony. Zaleca się również profilaktycznie zakup środków anty-malarycznych przed wyjazdem z kraju, lub aplikowanych na skórę środków odstraszających komary.

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Bp zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Zakwaterowanie w hotelach 3* (z łazienkami, w większości z klimatyzacją), w pokojach 2-osobowych (w niektórych hotelach jest możliwość zakwaterowania w pokojach 2-osobywch z dostawką). Dwie noce nad Wodospadami Wiktorii mogą być bądź 15 i 16 dnia, bądź 14 i 15 dnia wycieczki w zależności od połączeń lotniczych. Napoje do kolacji płatne dodatkowo. Dopuszczalna waga 1 sztuki bagażu podręcznego w samolocie wynosi 5kg, głównego 20kg.

Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 750 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy (można również dokonać przelewu za pośrednictwem aplikacji Revolut). W/w kwota nie obejmuje dodatkowych atrakcji poprzedzonych słowami: "Dla chętnych". Wielkość grup min. 4 osobowe.

Do wymiany na własne wydatki w RPA i opłat wizowych w Zimbabwe, wskazane jest posiadanie niezużytych banknotów nowych serii z niebieskim paskiem, wydanych po 2006 roku, a do płacenia w Zimbabwe banknotów o małych nominałach. Kantory odmawiają przyjęcia banknotów z pieczątkami, dopiskami, itp.  RPA oraz ZIMBABWE leżą w strefie czasowej GMT +2 (dodajemy 1 godzinę do czasu polskiego). Napięcie elektryczne takie samo jak w Polsce, ale inne wtyczki!

W przypadku min. 4 osób chętnych istnieje możliwość zrealizowania wyjazdu w dowolnym terminie!

Wycieczka do RPA + WODOSPADY WIKTORII Diament Czarnego Lądu 2022
Wycieczka do RPA 2022, Wodospady Wiktorii 2022, Wycieczka samolotowa do RPA, Zwiedzanie Afryki Południowej 

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
12.08-23.08.2024 15980 PLN Sprawdź
25.11-06.12.2024 15980 PLN Sprawdź
19.01-30.01.2025 15750 PLN Sprawdź
15.03-26.03.2025 15750 PLN Sprawdź

Zniżki i dopłaty

Dopłata do pokoju 1 os. : Dopłata 1500 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny : Dopłata 13 PLN
Turystyczny Fundusz Pomocowy : Dopłata 13 PLN
Ubezp. od chorób przewlekłych i kosztów rezygnacji : Dopłata 6% od sumy
Ubezp. od chorób przewlekłych i kosztów rezygnacji COVID-19 : Dopłata 9,6% od sumy
ubezpieczenia kosztów rezygnacji COVID-19 : Dopłata 4,8% od sumy
ubezpieczenie kosztów rezygnacji : Dopłata 3% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel star star star

zakwaterowanie w hotelach / lodge 3* (pokoje z łazienkami)

Wyżywienie

Śniadania oraz obiadokolacje (HB)

wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje).

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena nie zawiera

obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),
obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),
kosztu wizy do Zimbabwe (ok. 30 USD/os),
napojów do kolacji,
zwyczajowych napiwków,
kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),
opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),
rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),
opcjonalnego ubezpieczenia VIP (103 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (217 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
wydatków natury osobistej,
innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),
 • kosztu wizy do Zimbabwe (ok. 30 USD/os),
 • napojów do kolacji,
 • zwyczajowych napiwków,
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),
 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),
 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (KL 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
 • wydatków natury osobistej,
 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Cena zawiera

przelot samolotem rejsowym z/do Polski,
przeloty wewnętrzne wg programu,
transport mikrobusem w trakcie trwania wycieczki,
zakwaterowanie w hotelach / lodge 3* (pokoje z łazienkami),
opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika w trakcie pobytu w Afryce,
wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),
bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,
 • przeloty wewnętrzne wg programu,
 • transport mikrobusem w trakcie trwania wycieczki,
 • zakwaterowanie w hotelach / lodge 3* (pokoje z łazienkami),
 • opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika w trakcie pobytu w Afryce,
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.