w naszej ofercie: 9860 imprez, 3292 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Gruzja Morze Czarne i Kaukaz 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA GRUZJA MORZE CZARNE I KAUKAZ 2024

Wycieczka do Gruzji 2024, Zwiedzanie Gruzji 2024, Gruzja Morze Czarne i Kaukaz 2024, Podróże Egzotyczne Gruzja 2024

Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
275011436
oferta w pdf

Wycieczka Gruzja Morze Czarne i Kaukaz 2024

Wycieczka do Gruzji 2024, Zwiedzanie Gruzji 2024, Gruzja Morze Czarne i Kaukaz 2024, Podróże Egzotyczne Gruzja 2024

- Tbilisi - stolica Gruzji

- malownicze Signaghii

- Kachetia - kraina wina

- Mccheta - starożytna stolica

- Skalne miasto Upliszczyche -

- Monastyr Gelati

- Swanetia - tajemnicza kraina

- Batumi - nadmorski kurort

Program

1 dzień:

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Spotkanie z pilotem. Wylot samolotem bezpośrednio do Gruzji.

2 dzień:

Rano przylot do Tbilisi. Przejazd do hotelu. Po śniadaniu ruszamy na spotkanie ze stolicą Gruzji. Podczas spaceru poznamy lokalną architekturę i zabytki, usłyszymy też opowieści o historii i współczesnym życiu miasta. Zwiedzimy Katedrę Sameba (Trójcy Świętej) oraz kościół Metechi z XII w., przepięknie położony na opadającej ku rzece skale. Wzniesiemy się kolejką linową do Twierdzy Narikala z IV w. Podczas pieszej wycieczki po starej części Tbilisi zwiedzimy Abanotubani - dzielnicę ze słynnymi łaźniami siarkowymi i domami z drewnianymi balkonami. Przejdziemyulicami Szardena i Herakliego. Zobaczymy nowoczesny Most Pokoju nad rzeką Mtkwari, rezydencję patriarchy Gruzji Eliasza II-go oraz fantazyjne wieżyczki Teatru Lalek Rezo Gabriadze. Odwiedzimy pchli targ na „Suchom mostu”. Tutaj każdy będzie mógł znaleźć odpowiedni upominek z Gruzji. Przejazd Prospektem Rustaweli – najbardziej reprezentacyjną ulicą Tbilisi z wieloma budynkami administracji państwowej, w tym Parlamentu Gruzji i Akademii Nauk. Tu mają swą siedzibę Opera i Teatr Baletowy, Muzeum Narodowe, Teatr Dramatyczny, liczne banki, itd. Ten dzień z pewnością przyniesie wiele pozytywnych wrażeń z odkrywania Tbilisi. Kolacja i nocleg.

3 dzień:

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Kachetii – regionu znanego z produkcji doskonałych gruzińskich win. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Cinandali, znanym centrum produkcji wina. Odwiedzimy dawne dobra kniazia Aleksandra Czawczawadze, z przepięknym parkiem i domem-muzeum. Potem pojedziemy podziwiać główne miasto Kachetii – Telavi. Lunch w lokalnej winnicy Kindzmarauli, gdzie będziemy kosztować wina gruzińskie, produkowane tradycyjnymi metodami w wielkich glinianych naczyniach, zwanych „kvevri”. Po degustacji wycieczka do klasztoru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino, patronka Gruzji. Następnie przejazd do Sighnaghi, najbardziej malowniczego zakątka Kachetii, miasteczka muzyki, sztuki i miłości. Podczas spaceru zobaczymy średniowieczną fortecę, której podwójne mury obronne otaczają miasto oraz będziemy podziwiać panoramiczny widok na dolinę Alazani. Powrót na nocleg do Tbilisi.

4 dzień:

Po śniadaniu przejazd do Mcchety - dawnej stolicy Gruzji. Odwiedzimy klasztor Dżwari z VI wieku znajdujący się na szczycie góry, u zbiegu rzek Aragwi i Kura z przepięknym widokiem na zabytki miasta. Następnie zwiedzimy katedrę Sweti Cchoweli, która stanowiła w ciągu wielu stuleci miejsce koronacji i wiecznego spoczynku władców Gruzji. Podczas spaceru uliczkami starej Mcchety, będzie czas wolny na odpoczynek i zakup upominków. Przejazd do miasta Gori, nad którym góruje starożytna twierdza, a w którym przyszedł na świat Józef Stalin. Stamtąd ruszamy do Uplisciche, gdzie zwiedzimy starożytne skalne miasto, kiedyś najpotężniejsze centrum kulturowe, polityczne i ekonomiczne. Uplisciche to fascynujący niezwykłymi widokami światowy unikat, wyrzeźbiony w wulkanicznej skale, którego świątynie, teatry, mieszkania przez wiele wieków służyły potężnej społeczności. Nocleg i kolacja w Tskaltubo.

5 dzień:

Śniadanie w hotelu. Przyjazd do Kutaisi, drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Odwiedzimy miejscowy bazar, gdzie można kupić gruzińskie przyprawy, słodycze itp. Zobaczymy centrum z jego zabytkami, pospacerujemy po centralnym parku podziwiając panoramę miasta. Następnie wyjazd w rejon Imereti, gdzie zwiedzimy zespół architektoniczny Gelati z XII w. założony przez potężnego króla Dawida Budowniczego. W średniowieczu klasztor był najważniejszym centrum kultury Gruzji. Przejazd w stronę głównego grzbietu Kaukazu do Mestii w tajemniczej Swanetti. Po drodze będziemy podziwiać przepiękny widok na śródgórski ingurski zbiornik wodny oraz ośnieżone szczyty Wysokiego Kaukazu. Zakwaterowanie w hotelu Mestii, kolacja i nocleg.

6 dzień:

Śniadanie. Po śniadaniu wizyta w Muzeum Etnograficznym w rodowej wieży rodu Margianii. Wyjazd samochodami terenowymi malowniczą trasą do Ushguli - najwyżej położonej (2200 m.n.p.m), zamieszkałej wioski u podnóża góry Szchara (5068 m n.p.m). Ushguli jest cennym zabytkiem architektury i historii, co w dużej mierze sprawiło, że Górna Swanetia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wioska słynie z tradycyjnych swaneckich domów ze smukłymi wieżami obronnymi. Zwiedzimy starą cerkiewkę Lamaria (Matki Bożej) z XI w. oraz lokalne muzeum, gdzie zobaczymy jak żyli tutejsi mieszkańcy przed wiekami. Czas wolny, a dla chętnych spacer w górskiejscenerii Kaukazu w kierunku górującego nad okolicą szczytu Szchary. Powrót na kolację i nocleg do Mestii.

7 dzień:

Po śniadaniu przejazd do Batumi stolicy Adżarii. Po drodze postój w Zugdidi, stolicy Megrelii - mitycznej Kolchidy, gdzie zwiedzimy Pałac księcia Dadianiego z XIX w. Rodzina Dadiani, to stary arystokratyczny ród spokrewniony z Napoleonem Bonaparte. Po przyjeździe do Batumi zakwaterowanie, kolacja, a następnie wieczorny spacer po urokliwym mieście. Zobaczymy bulwar nadmorski ze śpiewającymi fontannami, Pomnik Ali i Nino oraz Plac Batumi. Powrót do hotelu, nocleg.

8 dzień:

Po śniadaniu wyjeżdżamy na południe do Twierdzy Gonio, gdzie zwiedzimy liczący 2100 lat rzymski obóz warowny. Następnie zwiedzanie Ogrodu Botanicznego w Batumi (pow. 113 ha), jednego z największych na świecie, gdzie znajduje się ponad 5000 różnorodnych gatunków kwiatów, krzewów i drzew. Jest on wyjątkowy, głównie ze względu na to, że rośliny tutaj zgromadzone pochodzą z całkowicie różnych stref klimatycznych i krajobrazowych. Po atrakcjach parku powrót do hotelu. Kolacja w restauracji rybnej, czas wolny. Nocleg w Batumi.

9 dzień:

Dzień wypoczynkowy w Batumi – najnowocześniejszym kurorcie nadmorskim Gruzji i jednym z najładniejszych miast nad całym Morzem Czarnym, z odrestaurowaną starówką i pięknym Parkiem Przymorskim. Góry otaczające miasto porośnięte są tropikalną roślinnością. Wspaniała architektura, liczne lokale i atrakcje, przyjazna atmosfera i wysoki standard usług zapewnią nam niezapomniane wrażenia. Czas wolny na plażowanie, relaks nad morzem, spacery, indywidualne zwiedzanie okolicy i degustację miejscowych przysmaków. Kolacja i nocleg w Batumi.

10 dzień:

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Tbilisi, czas wolny, zakwaterowanie w hotelu. Pożegnalna kolacja w restauracji z gruzińska kuchnią, muzyką i tańcami.

11 dzień:

Wczesnym rankiem przejazd na lotnisko.Wylot do Polski samolotem rejsowym. Przylot do Warszawy.

Informacje praktyczne

O wyprawie:

Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Staramy się w miarę możliwości docierać również w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Gruzja kojarzy się z winem i gościnnością. To prawda, a na naszej wyprawie przekonamy się o tym osobiście. Poznamy różnorodność tego kraju i jego wspaniałe krajobrazy – od wysokich szczytów Kaukazu, do plaż Morza Czarnego. Oprócz tego Gruzja zasługuje na uwagę dzięki swej średniowiecznej spuściźnie - wspaniałym, okazałym monastyrom, licznym twierdzom oraz wpisanym na listę UNESCO pamiątkom kultury i dziedzictwa. Odwiedzimy przepiękną i coraz bardziej nowoczesną stolicę – Tbilisi, pełną winnic Kachetię, liczne pamiątki bogatej historii tych ziem, egzotyczną wysokogórską Swanetię i Adżarię z jej stolicą – Batumi. Zachwycimy się wspaniałą kuchnią, winem, czaczą i folklorem. Odwiedzany kraj różni się kulturowo od Polski, a religijność może przybierać formy odmienne od naszych. Jednocześnie doświadczycie Państwo ogromnej życzliwości i gościnności skierowanej szczególnie do Polaków. Wyprawa nie należy do trudnych, jednak musimy mieć świadomość, że cały czas uprawiamy aktywną turystykę, udajemy się też w region Wysokiego Kaukazu. W trakcie realizacji programu mamy trochę pieszych spacerów, w tym pod górkę. Czasami trzeba też będzie przenieść swój bagaż, np. do autokaru. Osoby mające problem z krążeniem powinny przed wyjazdem skonsultować się z lekarzem. Wyprawie towarzyszy polski pilot, który pomoże Państwu radzić sobie z codziennymi problemami.

Informacje praktyczne:

Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu, itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w piśmie około 2 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje dla chętnych na bieżąco pilot. Warto spróbować wspaniałej gruzińskiej kuchni. Na najwyższy szacunek zasługują wina.

Informacje wizowo-paszportowe:

Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty. Wizy dla obywateli polskich nie są wymagane. Należy dokładnie sprawdzić, czy dane w rezerwacji są zgodnie z dokumentem, na podstawie którego będą przekraczane granice. Brak wymaganych danych lub ich niezgodność z dokumentem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie.

Informacje zdrowotne:

Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: . Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 9, maksymalna: 19.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
19.09-29.09.2024 5399 PLN Sprawdź

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3999 zł

Zniżki i dopłaty

Dopłata do pok. 1-os. : Dopłata 1100 PLN
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 13 PLN
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) : Dopłata 13 PLN
Ubezpieczenie KOMFORT z chorobami przewlekłymi Świat: KL 100.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN, OC 30.000 EUR : Dopłata 132 PLN
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RG+CP+CQ : Dopłata 6,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną - RG+CQ : Dopłata 4,4% od sumy
Ubezpieczenie PODSTAWOWE z chorobami przewlekłymi Świat: KL 60.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN : Dopłata 0 PLN
Ubezpieczenie SUPER z chorobami przewlekłymi Świat: KL 200.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN, OC 30.000 EUR : Dopłata 154 PLN

Zakwaterowanie

Hotel

9 noclegów według programu, w hotelach o standardzie***, pokoje 2 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)

2 x dziennie: śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem.

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena nie zawiera

III ratę 650 EUR: walutową część ceny uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:

- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności nie przewidzianych w programie,

- zwyczajowych napiwków - ok. 30 EUR,

- ewentualnych pozostałych posiłków nieujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 6-12 EUR/posiłek).

- dodatkowych ubezpieczeń.

Cena zawiera

Zakwaterowanie:

9 noclegów według programu, w hotelach o standardzie***, pokoje 2 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie:

2 x dziennie: śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem.

Transport:

Przeloty wg programu samolotem rejsowym wraz z opłatami lotniskowymi, busy, samochody terenowe.

Ubezpieczenie:

Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.

Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł.

Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, przewodnicy lokalni, opłaty administracyjne.

Opieka polskiego pilota na całej trasie.

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.