w naszej ofercie: 9888 imprez, 3292 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka promem Ryga, Sztokholm, Turku, Helsinki, Tallin BB 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA PROMEM RYGA, SZTOKHOLM, TURKU, HELSINKI, TALLIN BB 2024

Wycieczki Promem 2024, Wycieczki Objazdowe 2024 Kraje Nadbałtyckie, Zwiedzanie Europy 2024, Wycieczki po Krajach Bałtyckich 2024, Rejs po Morzu Bałtyckim

Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
253219160
oferta w pdf
Wycieczka promem - Ryga, Sztokholm, Turku, Helsinki, Tallin 2021
Wycieczka promem - Ryga, Sztokholm, Turku, Helsinki, Tallin 2021, Wycieczki Objazdowe 2021 Kraje Nadbałtyckie, Zwiedzanie Europy 2021, Wycieczki po Krajach Bałtyckich 2021, Rejs po Morzu Bałtyckim
WYCIECZKA STATKIEM:
Rejs po Morzu Bałtyckim - zobacz aż 4 europejskie stolice - Rygę, Sztokholm, Helsinki i Tallin!
RAMOWY PROGRAM IMPREZY:
Dzień 1
Wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd w kierunku Rygi.
Dzień 2
Przyjazd do Rygi w godzinach rannych. Zwiedzanie Rygi, jednej z większych nadbałtyckich stolic rozpoczniemy od Starego Miasta z unikalną architekturą secesyjną i klimatyczną starówką. W trakcie zwiedzania zobaczymy kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych- najbardziej rozpoznawalny budynek w Rydze, Dom Kotów, Ratusz, protestancką katedra NMP - największy kościół w krajach bałtyckich, plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia. Późnym popołudniem zaokrętowanie na prom, rejs nocny z Rygi do Sztokholmu.
W trakcie rejsu istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji na statku i skorzystania oferowanych atrakcji – restauracje, bary, dyskoteki, sklep bezcłowy. Nocleg na statku.
(Trasa przejazdu od Katowic ok. 980 km)
Dzień 3
Śniadanie bufetowe na statku, wyokrętowanie w Sztokholmie. Zwiedzanie miasta zaczniemy od ratusza miejskiego i Pałacu Królewskiego, który jest oficjalną siedzibą Króla Szwecji. Następnie przejdziemy na Stare Miasto czyli Gamla Stan, przespacerujemy przez historyczne centrum miasta wąskimi, średniowiecznymi brukowanymi uliczkami, sztokholmski rynek, gdzie znajdują się kolorowe kamienice uznawane za najbardziej pocztówkowe miejsce w całej stolicy Szwecji. W centrum starówki zobaczymy przepiękną gotycką Katedrę Sztokholmską z majestatycznym posągiem św. Jerzego zabijającego smoka, gmach Muzeum Nobla a także klimatyczne uliczki ze sklepikami i restauracjami. Następnie udamy się na wyspę Djurgarden, gdzie zwiedzimy Muzeum Vasa, w którym znajduje się wydobyty w 1961 z dna morskiego i doskonale odrestaurowany okręt wojenny. Po zwiedzaniu powrót do portu i zaokrętowanie na statek do Turku.
W trakcie rejsu istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji na statku i skorzystania oferowanych atrakcji – restauracje, bary, dyskoteki, sklep bezcłowy. Nocleg na statku.
Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu na statku, wyokrętowanie w fińskim porcie Turku. Spacer po starówce najstarszego fińskiego miasta i historycznej stolicy Finlandii, które w XVI wieku było siedzibą Jana III Wazy i jego żony Katarzyny Jagiellonki: zamek Turun Linna, gotycka katedra, główny plac targowy. Przejazd do Helsinek zwiedzanie współczesnej stolicy Finlandi: aleja Mannerheima i budynek Parlamentu, wykuty w skale kościół protestancki Temppeliauko, Park Sibeliusa z oryginalnym pomnikiem kompozytora przypominającym gigantyczne organy i słynny stadion olimpijski z pomnikiem Paavo Nurmiego, najwybitniejszego długodystansowca świata lat 30-tych XX wieku. Spacer po centrum: Plac Senacki z Katedrą Luterańską i pomnikiem cara Aleksandra II, prawosławny Sobór Uspienski. Zaokrętowanie na statek do Tallina.
(Dzienna trasa przejazdu ok. 200 km)
Dzień 5
Po śniadaniu wyokrętowanie w porcie w Tallinie. Zwiedzanie Starówki zaczniemy od Górnego Miasta, od wzgórza Toompea, gdzie zobaczymy zamek z placem zamkowym, następnie Basztę Długi Hermann „Pikk Hermann”, Estoński Parlament „Rigikogu”, Estoński Prawosławny Sobór moskiewskiego Patriarchatu, dwa tarasy widokowe, z których zobaczymy przepiękną panoramę na Dolne Miasto, baszty, port i zatokę. Następnie przejdziemy pod mury obronne oddzielające Górne i Dolne miasto i Basztę „Kiek in de Kök. Spacerem docieramy do Dolnego miasta, w zobaczymy min. Kościół św. Mikołaja „Niguliste”, Plac Ratuszowy z Ratuszem, Aptekę Magistracką - najstarszą nieprzerwanie funkcjonującą aptekę w Europie, Kamieniczkę Wielkiej Gildii, Kamieniczkę Bractwa Czarnogłowych, kamieniczki kupieckie Trzy Siostry, Bramę Morską z basztą Gruba Małgorzata i tablicą upamiętniającą ucieczkę internowanego polskiego okrętu podwodnego ORP „Orzeł”, romantyczną uliczkę Św. Katarzyny, z Klasztorem Dominikańskim, mury obronne, Basztę Viru.
Po zwiedzaniu czas na posiłek we własnym zakresie i ostatnie, pamiątkowe zakupy.
Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd w kierunku granicy z Łotwą i dalej na Litwę. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.
(Trasa przejazdu od Katowic ok. 1300 km)
Dzień 6
Przyjazd do Polski.
Łączna trasa przejazdu z Katowic ok. 2500 km

Wycieczka promem Ryga, Sztokholm, Turku, Helsinki, Tallin BB 2024

Wycieczki Promem 2024, Wycieczki Objazdowe 2024 Kraje Nadbałtyckie, Zwiedzanie Europy 2024, Wycieczki po Krajach Bałtyckich 2024, Rejs po Morzu Bałtyckim

WYCIECZKA PROMEM - TALLIN, SZTOKHOLM, TURKU, HELSINKI, RYGA:

Rejs po Morzu Bałtyckim - zobacz aż 4 europejskie stolice - Rygę, Sztokholm, Helsinki i Tallin!

Dlaczego warto wybrać się z BP na tę wycieczkę?

- Bezpieczeństwo i zaufanie od ponad 30 lat!

- Odwiedzisz aż 4 europejskie stolice - Rygę, Sztokholm, Helsinki i Tallin

- Noclegi na luksusowych statkach wycieczkowych

- Możliwość wykupienia na statkach kolacji w wersji All Inclusive!

- Zwiedzanie z systemem Audio Guide

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

1 dzień

Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Litwę i Łotwę do Estonii.

2 dzień

Przyjazd do Tallina w godzinach rannych. Zwiedzanie Górne Miasto - wzgórza Toompea, Baszta Długi Hermann „Pikk Hermann”, Estoński Parlament „Rigikogu”, Estoński Prawosławny Sobór moskiewskiego Patriarchatu, dwa tarasy widokowe - panorama na Dolne Miasto, baszty, port i zatokę. Baszta „Kiek in de Kök. Dolne miasto - Kościół św. Mikołaja „Niguliste”, Plac Ratuszowy z Ratuszem, Apteka Magistracka, Kamieniczka Wielkiej Gildii, Kamieniczka Bractwa Czarnogłowych, kamieniczki kupieckie Trzy Siostry, Brama Morska, uliczka Św. Katarzyny, mury obronne, Baszta Viru. Późnym popołudniem zaokrętowanie na prom, rejs nocny z Tallina do Sztokholmu. W trakcie rejsu istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji na statku i skorzystania z oferowanych atrakcji – restauracje, bary, dyskoteki, sklep bezcłowy. Nocleg na statku.

3 dzień

Śniadanie bufetowe na statku, wyokrętowanie w Sztokholmie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem - ratusz miejski, Pałac Królewski, stare miasto Gamla Stan, muzeum Vasa przybliżające historię XVII- wiecznego okrętu wojennego, który zatonął w trakcie swojego pierwszego rejsu. Zaokrętowanie na statek do Turku (rejs nocny). W trakcie rejsu istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji na statku i skorzystania z oferowanych atrakcji – restauracje, bary, dyskoteki, sklep bezcłowy. Nocleg na statku.

4 dzień

Po śniadaniu na statku, wyokrętowanie w fińskim porcie Turku. Spacer po starówce najstarszego fińskiego miasta i historycznej stolicy Finlandii - gotycka katedra, główny plac targowy. Przejazd do Helsinek - zwiedzanie stolicy Finlandii - aleja Mannerheima i budynek Parlamentu, kościół protestancki Temppeliauko, Park Sibeliusa i słynny stadion olimpijski z pomnikiem Paavo Nurmiego. Spacer po centrum - Plac Senacki z Katedrą Luterańską i pomnikiem cara Aleksandra II, prawosławny Sobór Uspienski. Zaokrętowanie, nocny rejs do Tallina.

Uwaga w terminie 24.06 -29.06.2024 ,4 dnia następuje zmiana :

zamiast: Zaokrętowanie, nocny rejs do Tallina.

jest: Następnie dwugodzinny rejs przez Zatokę Fińską z Helsinek do Tallina. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5 dzień

Po śniadaniu wyokrętowanie w porcie w Tallinie. Przejazd do Rygi. W godzinach popołudniowych zwiedzanie jednej z większych nadbałtyckich stolic. zwiedzanie - Stare Miasto - kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, protestancka katedra NMP (największy kościół w krajach bałtyckich), plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Parlament – dawny budynek rycerstwa inflanckiego, fragmenty murów obronnych z Basztą Prochową. Po zwiedzaniu czas na posiłek we własnym zakresie. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.

6 dzień

Przyjazd do Polski.

UWAGI:

- UWAGA! Bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji należy niezwłocznie przesłać do biura dodatkowe informacje dot. dokumentu/-ów tożsamości uczestnika/-ów, którym/-i będzie/-ą posługiwać się w trakcie wyjazdu, tzn.

1. Rodzaj dokumentu (dowód osobisty lub paszport)

2. Numer dokumentu

3. Kraj wydania dokumentu

4. Data ważności dokumentu

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

- Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach różnych obiektów i muzeów.

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od Organizatora, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- W przypadku gdy uczestnicy imprezy mają rożne numery rezerwacji, a chcą razem uczestniczyć w wyjeździe (np. wspólne zakwaterowanie, podróż tym samym autokarem itp.) muszą zgłosić to w ciągu 48 godzin od założenia rezerwacji pisząc e-mail do Organizatora.

- Organizator nie gwarantuje uwzględnienia próśb o konkretne miejsca w autokarze, specjalne diety, lokalizacje pokoju w obiekcie noclegowym czy zapewnienie innych świadczeń niż te zawarte w ofercie.

- W dniu wyjazdu należy stawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w innej miejscowości.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia zwiększającego sumę ubezpieczenia KL do wysokości 30 000 EUR (OWU Bezpieczne Podróże SIGNAL IDUNA TU S.A.). Ubezpieczenie należy wykupić bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy. Ubezpieczenie wynosi 2,60 zł/os./dzień.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie obejmuje również choroby przewlekłe. Ubezpieczenie wynosi 5,5% wartości rezerwacji. Szczegółowe warunki tego ubezpieczenia określone są w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
13.08-18.08.2024 1819 PLN Sprawdź
10.09-15.09.2024 1769 PLN Sprawdź
08.10-13.10.2024 1769 PLN Sprawdź

Zniżki i dopłaty

Podwyższenie kwoty ubezpieczenia KL wszystkich Podróżnych do 30 000 EUR (NNW 7000 zł, bagaż 800 zł) wg OWU Bezpieczne Podróże SIGNAL IDUNA TU S.A. : Dopłata 15,6 PLN
składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 10 PLN
składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) : Dopłata 10 PLN
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turyst. z COVID-19 i kwarantanną wg OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A (kod RG+CQ) : Dopłata 5,5% od sumy

Zakwaterowanie

Prom

ZAKWATEROWANIE:
3 noclegi na promach w kabinach 4-osobowych wewnętrznych
OFERTA DLA SINGLI:
Istnieje możliwość zakwaterowania
- w kabinie 2 lub 3 os. z możliwością dokwaterowania (z osobą/osobami tej samej płci) (DOKKBO).

3 noclegi na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych armatora Tallink Silja w kabinach wewnętrznych 2,3,4 osobowych bez okna z łazienką wyposażoną w prysznic.

Uwaga w terminie 24.06 -29.06.2024 następuje zmiana w zakwaterowaniu :

2 noclegi na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych armatora Tallink Silja w kabinach wewnętrznych 2,3,4 osobowych bez okna z łazienką wyposażoną w prysznic

1 nocleg w hotelu w Tallinie w pokojach z łazienkami.

OFERTA DLA SINGLI:

Istnieje możliwość zakwaterowania

- w kabinie 2 lub 3 os. z możliwością dokwaterowania (z osobą/osobami tej samej płci) (DOKKBO) - lub

- w kabinie na wyłączność/bez możliwości dokwaterowania (SGLKBO).

Wyżywienie

śniadanie (BB)
3 śniadania w formie obfitego bufetu
Obiadokolacje w wersji All Inclusive - na statku istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji w formie bardzo bogatego bufetu z napojami (z uwzględnieniem diety bezglutenowej czy wegetariańskiej, do wyboru ponad 50 dań, wino, piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania obiadokolacji) - Czas posiłku 2-3 godziny, Cena - ok. 35-41 EUR/os./1 obiadokolacja

3 śniadania w formie bardzo bogatego bufetu

Polecamy

Obiadokolacje w wersji All Inclusive - na statku istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji w formie bardzo bogatego bufetu z napojami (z uwzględnieniem diety bezglutenowej czy wegetariańskiej, do wyboru ponad 50 dań, wino, piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania obiadokolacji) - Czas posiłku 2-3 godziny, Cena - ok. 40 EUR/os./1 obiadokolacja.

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Miejscowość Cena
Bielsko-Biała Dopłata 70 PLN
Chrzanów Dopłata 50 PLN
Częstochowa bez dopłaty
Dąbrowa Górnicza bez dopłaty
Jastrzębie Zdrój Dopłata 70 PLN
Katowice bez dopłaty
Kielce Dopłata 130 PLN
Kraków Dopłata 50 PLN
Lublin Dopłata 190 PLN
Łomża bez dopłaty
Łódź bez dopłaty
Piotrków Tryb. bez dopłaty
Poznań Dopłata 190 PLN
Pszczyna Dopłata 50 PLN
Radom Dopłata 100 PLN
Rybnik Dopłata 50 PLN
Sosnowiec bez dopłaty
Tychy Dopłata 50 PLN
Warszawa bez dopłaty
Suwałki bez dopłaty
Opole Dopłata 90 PLN
Rzeszów Dopłata 130 PLN

Cena nie zawiera

DOPŁATA OBOWIĄZKOWA:
30 EUR/os. płatne u pilota (zestaw słuchawkowy lub nagłaśniający, realizacja programu, opłaty klimatyczne, administracyjne i portowe)
DOPŁATY NIEOBOWIĄZKOWE:
Dla chętnych bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i komunikacja miejska - ok. 150 SEK/os. (ok. 60 zł) i ok. 15 EUR/os. (płatne u pilota)
Museum Vasa - Sztokholmie ok. 150 SEK
Katedra - Ryga ok. 3 Euro
Kościół w skale – Helsinki ok. 3 Euro
Kościół św. Ducha - Tallin ok. 2 Euro
Wieża Kiek in de Kök - Tallin ok. 10 Euro
Obiadokolacje w wersji All Inclusive - na statku istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji w formie bardzo bogatego bufetu z napojami (z uwzględnieniem diety bezglutenowej czy wegetariańskiej, do wyboru ponad 50 dań, wino, piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania obiadokolacji) - Czas posiłku 2-3 godziny, Cena - ok. 35-41 EUR/os./1 obiadokolacja

DOPŁATA OBOWIĄZKOWA:

60 EUR/os. płatne u pilota (opłata za realizację programu (bez biletów wstępu), zestaw słuchawkowy lub nagłaśniający, opłaty klimatyczne i administracyjne).

DOPŁATY NIEOBOWIĄZKOWE:

Dla chętnych bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i komunikacja miejska - ok. 45 EUR/os. (płatne u pilota)

normalny ulgowy atrakcja

5.00 EUR 3.00 EUR Ryga Katedra

19.00 EUR 0.00 EUR Sztokholm Museum Vasa (190 SEK)

8.00 EUR 5.00 EUR Helsinki kościół w skale

2.00 EUR 2.00 EUR Tallin mury obronne

1.00 EUR 1.00 EUR Tallin Katedra NMP „Toomkirik”

2.00 EUR 1.50 EUR Tallin Kościół luterański Ducha Św.

6.00 EUR 4.00 EUR Tallin Wieża Kiek in de Kök

Polecamy

Obiadokolacje w wersji All Inclusive - na statku istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji w formie bardzo bogatego bufetu z napojami (z uwzględnieniem diety bezglutenowej czy wegetariańskiej, do wyboru ponad 50 dań, wino, piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania obiadokolacji) - Czas posiłku 2-3 godziny, Cena - ok. 40 EUR/os./1 obiadokolacja.

Cena zawiera

3 noclegi na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych armatora Tallink Silja w kabinach wewnętrznych 2,3,4 osobowych z łazienką wyposażoną w prysznic
3 śniadania w formie obfitego bufetu
ubezpieczenie KL 10000 EUR, KR 6000 EUR, NNW 7000 zł, bagaż 800 zł (TU Signal Iduna)
przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, TV)
opiekę pilota
składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • - 3 noclegi na pokładach luksusowych statków wycieczkowych armatora Tallink Silja w kabinie wewnętrznej bez okna z łazienką wyposażoną w prysznic
 • - 3 śniadania w formie bardzo bogatego bufetu
 • - opiekę pilota
 • - przejazd autokarem
 • - ubezpieczenie KL 20000 EUR, NNW 7000 zł, bagaż 800 zł (TU Signal Iduna)
 • - składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł/os. oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł/os.

Uwaga w terminie 24.06 -29.06.2024 następuje zmiana w CENA ZAWIERA :

 • - 2 noclegi na pokładach luksusowych statków wycieczkowych armatora Tallink Silja w kabinie wewnętrznej bez okna z łazienką wyposażoną w prysznic
 • 1 nocleg w hotelu *** w Tallinie w pokojach z łazienkami
 • - 3 śniadania (1 śniadanie bufetowe w hotelu, 2 śniadania na statkach z bogatym menu bufetowym)
 • - przejazd autokarem
 • - ubezpieczenie KL 20000 EUR, NNW 7000 zł, bagaż 800 zł (TU Signal Iduna)
 • - składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł/os. oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł/os.
comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.