w naszej ofercie: 9790 imprez, 3292 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Północne Niemcy 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA PÓŁNOCNE NIEMCY 2024

Wycieczki Objazdowe 2024, Wycieczki do Niemiec w 2024r., Zwiedzanie Berlina, Wycieczki Objazdowe do Berlina 2024, Wycieczki Autokarowe

Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
277788037
oferta w pdf

Wycieczka Północne Niemcy 2024

Wycieczki Objazdowe 2024, Wycieczki do Niemiec w 2024r., Zwiedzanie Berlina, Wycieczki Objazdowe do Berlina 2024, Wycieczki Autokarowe

Malownicze krajobrazy Rugii - Berlin - stolica zjednoczonych Niemiec - Hamburg i Rostock - dumne miasta hanzeatyckie - Stralsund, Wismar i Greifswald - szlak gotyku ceglanego - Lubeka - miasto 7 wież i marcepana

Program

1 dzień:

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. W godzinach popołudniowych przyjazd do Berlina, gdzie zobaczymy m.in. pozostałości Muru Berlińskiego, Alexanderplatz ze słynną Wieżą Telewizyjną i neorenesansowym Czerwonym Ratuszem, położony na wyspie na Sprewie pałac królewski (odbudowany w 2020 roku), główną aleję Berlina - Unter den Linden, Reichstag – siedzibę parlamentu oraz Bramę Brandenburską – symbol miasta. Obiadokolacja*. Przejazd do hotelu w okolicy Berlina, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień:

Po śniadaniu przejazd do Meklemburgii- -Pomorza Przedniego. Krótki spacer po Greifswaldzie – miasteczku położonym na Szlaku Gotyku Ceglanego, w którym urodził się niemiecki artysta Caspar David Friedrich. Następnie przejazd do dzielnicy Wieck, gdzie zobaczymy znane „motywy malarskie” – ruiny klasztoru cystersów Eldena oraz drewniany most zwodzony. W godzinach popołudniowych zwiedzanie Stralsundu uznawanego za jedno z najpiękniejszych miast północnych Niemiec. Spacer po zabytkowej starówce (wpisanej na listę UNESCO), gdzie zobaczymy m.in. potężne, gotyckie kościoły, a także pozostałości średniowiecznych umocnień, ratusz, Kamienicę Wulflama, domy kupieckie i dzielnicę portową. Czas wolny. Obiadokolacja*. Przejazd do hotelu w okolicy Rostocku, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień:

Po śniadaniu przejazd na największą wyspę Niemiec – Rugię. Odwiedzimy Park Narodowy Jasmund słynący z klifów kredowych, gdzie będziemy zachwycać się przepięknym widokiem na Morze Bałtyckie z wysokiej na 118 m skały Königsstuhl. Następnie przejazd na przylądek Kap Arkona – najdalej na północ wysunięty fragment wyspy. Spacer do starej wioski rybackiej Vitt, której białe domki pokryte strzechą tworzą wyjątkowy klimat. W godzinach popołudniowych przejazd do nadmorskiego kurortu Sellin, którego symbolami są urokliwe molo z romantyczną restauracją na wodzie oraz reprezentacyjna drewniana zabudowa z XIX wieku. Obiadokolacja*. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Rostocku, gdzie zwiedzimy kościół Mariacki z zegarem astronomicznym z XV wieku. Następnie udamy się do Wismaru – zabytkowego miasta portowego nad Bałtykiem, gdzie rozgrywa się część akcji filmu „Nosferatu – symfonia grozy” Friedricha Wilhelma Murnaua. Spacer po starówce (wpisanej na listę UNESCO), z gotyckimi kościołami, okazałym rynkiem z renesansową studnią „Wasserkunst”, historycznym portem oraz kamienicą „Stary Szwed”. Obiadokolacja*. Przejazd do hotelu w okolicy Hamburga, zakwaterowanie, nocleg.

5 dzień:

Po śniadaniu przejazd do przejazd do Lubeki nazwanej „królową Hanzy”, z którą związani byli trzej niemieccy nobliści – Tomasz Mann, Willy Brandt i Günter Grass. Będziemy mogli podziwiać wyjątkową, otoczoną wodą starówkę (wpisaną na listę UNESCO) ze średniowiecznymi zabudowaniami z cegły i wąskimi uliczkami. Zobaczymy m.in. Bramę Holsztyńską – symbol miasta, ratusz, szpital św. Ducha oraz gotyckie kościoły. Czas wolny. Możliwość skosztowania słynnych lubeckich marcepanów. W godzinach popołudniowych przejazd do Schwerinu – stolicy kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie. Spacer po historycznej starówce, której centralnym punktem jest zamek na wyspie. Obiadokolacja*. Powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień:

Po śniadaniu przejazd do Hamburga – jednego z największych portów handlowych świata. Udamy się na promenadę Alster, do Dzielnicy Spichlerzy – największego na świecie zabytkowego kompleksu magazynowego z najnowszym symbolem metropolii – nowoczesnym gmachem filharmonii nad Łabą, a następnie na Stare Miasto, gdzie zwiedzimy najpiękniejszy budynek sakralny miasta – kościół św. Michała. Czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd (komunikacją miejską) do urokliwego miasteczka Stade, które w czasach średniowiecza było jednym z najważniejszych ośrodków handlowych nad Dolną Łabą. Spacer po malowniczym porcie. Powrót do Hamburga. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

7 dzień:

Powrót do kraju w godzinach przedpołudniowych.

Informacje praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Gliwic, Opola, Wrocławia. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Przejazd: Wrocław – Berlin (ok. 350 km) - ok. 4 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 2400 km.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
10.08-16.08.2024 4612 PLN Sprawdź

Zniżki i dopłaty

bezpieczna rezerwacja= 6 % Daje możliwość bezkosztowego odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny, do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. : Dopłata 6% od sumy
Dopłata do pokoju 1 osobowego : Dopłata 1100 PLN
Dopłata za miejsce z przodu autokaru : Dopłata 200 PLN
gwarancja niezmienności ceny= 6 % Chroni przed ewentualnym wzrostem ceny imprezy. : Dopłata 6% od sumy
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 2 PLN
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) : Dopłata 2 PLN
Rezerwacja 5 obiadokolacji (dopłata ok. 150 EUR) : Dopłata 0 PLN
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RGS+CP+CQ : Dopłata 3,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną - RGS+CQ : Dopłata 2,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RG+CP+CQ : Dopłata 6,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną - RG+CQ : Dopłata 4,4% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel

5 noclegów w hotelach o standardzie **/*** lub pensjonatach: 1 w okolicy Berlina, 2 w okolicy Rostocku, 2 w okolicy Hamburga. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, w większości hoteli z TV.

Wyżywienie

śniadanie (BB)

5 śniadań, (*możliwość wykupienia 5 obiadokolacji w cenie ok. 150 EUR, płatne na miejscu).

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Miejscowość Cena
Warszawa Dopłata 200 PLN
Łódź Dopłata 150 PLN
Piotrków Trybunalski Dopłata 150 PLN
Radomsko Dopłata 100 PLN
Częstochowa Dopłata 100 PLN
Sosnowiec Dopłata 70 PLN
Kraków Dopłata 100 PLN
Katowice bez dopłaty
Gliwice bez dopłaty
Opole bez dopłaty
Poznań Dopłata 200 PLN
Leszno Dopłata 150 PLN
Wrocław bez dopłaty

Cena nie zawiera

- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, przejazdy komunikacją miejską, opłaty lokalne, rezerwacje dla grup, Tour Guide. Koszt - ok. 120 EUR.

- programu fakultatywnego.

- dodatkowych ubezpieczeń.

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie:
 • 5 noclegów w hotelach o standardzie **/*** lub pensjonatach: 1 w okolicy Berlina, 2 w okolicy Rostocku, 2 w okolicy Hamburga. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, w większości hoteli z TV.
 • Wyżywienie:
 • 5 śniadań, (*możliwość wykupienia 5 obiadokolacji w cenie ok. 150 EUR, płatne na miejscu).
 • Transport:
 • Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
 • Ubezpieczenie:
 • Signal Iduna S.A.
 • Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
 • Realizacja programu turystycznego.
 • Opieka pilota.
comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.