w naszej ofercie: 9790 imprez, 3292 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Włochy - Długi Weekend w Rzymie - wylot z Warszawy 2023
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA WŁOCHY - DŁUGI WEEKEND W RZYMIE - WYLOT Z WARSZAWY 2023

Wycieczka Weekendowa do Rzymu z przelotem samolotem z Warszawy ze zwiedzaniem Rzymu

Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
276322272
oferta w pdf
WYCIECZKA WŁOCHY ROMA TOUR 2020
Wycieczka Włochy Roma Tour 2020, Wycieczki Objazdowe do Włoch 2020, Wycieczka do Włoch 2020, Zwiedzanie Włoch 2020
Tivoli - Fiuggi - Rzym i Watykan - Castel Gandolfo - Monte Cassino
Program
1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię na nocleg tranzytowy do Włoch w okolicy Udine.
2 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Tivoli – miasta, które już od I w p.n.e. było ulubionym miejscem zamieszkania przez bogatych Rzymian. Pośród wielu wzniesionych tu willi najsłynniejszą jest willa cesarza Hadriana, której ruiny zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i była to najrozleglejsza zabudowa pałacowa okresu starożytności. Przejazd do hotelu we Fiuggi – miejscowości o charakterze uzdrowiskowym położonej w górach na południe od Rzymu. Zakwaterowanie, kolacja*, nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie „Wiecznego Miasta” rozpoczniemy od Bazyliki św. Jana na Lateranie. Zobaczymy również znajdujące się tuż przy niej Święte Schody, które jak podaje tradycja zostały sprowadzone do Rzymu z pałacu Poncjusza Piłata przez matkę cesarza Konstantyna, św. Helenę. Następnie udamy się pod najsłynniejszy amfiteatr świata – Koloseum. Wejdziemy także na Wzgórze Palatyńskie, miejsce, w którym narodziło się antyczne Imperium Rzymskie. Z Palatynu zejdziemy do Forum Romanum, aby przejść słynną Via Sacra – Świętą Drogą, którą w czasach antycznych kroczyli w swoich pochodach triumfalnych wodzowie powracający ze zwycięskich bitew. Z Forum dotrzemy na Kapitol – miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu. Następnie Plac Wenecki, przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 i przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Mijając dalej Teatr Marcellusa dotrzemy do jednego z bardziej urokliwych zakątków Rzymu - Campo dei Fiori. Po przerwie na lunch i odpoczynku udamy się na dalsze zwiedzanie Rzymu. Na trasie naszego spaceru: Zamek św. Anioła, Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego, Panteon – perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości, najsłynniejsza fontanna świata – Fontanna di Trevi oraz Plac i Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu. Kolacja*, nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Ponowny przejazd do Rzymu i zwiedzanie Katakumb św. Kaliksta – podziemnych cmentarzysk przy słynnej antycznej drodze Via Appia Antica. Zobaczymy również znajdujący się w pobliżu kościółek Domine Quo Vadis. Przejazd do Castel Gandolfo – włoskiego miasteczka, w którym od XVII w. znajduje się papieska rezydencja letnia. Z placu miejskiego znajdującego się tuż przed rezydencją będziemy podziwiać panoramę na Jezioro Albańskie. Po południu zwiedzanie Centro Storico di Fiuggi. Kolacja* w regionalnej restauracji z degustacją lokalnego wina. Powrót do hotelu, nocleg.
5 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Stolicy Apostolskiej na Audiencję Generalną, będącą spotkaniem głowy kościoła rzymskokatolickiego z wiernymi w formie katechezy. Audiencja Generalna odbywa się tylko w czasie obecności Papieża w Watykanie. Po audiencji przejazd na Monte Cassino - chwila zadumy na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Następnie zwiedzimy Opactwo Benedyktynów, które założył Benedykt z Nursji w roku 529. Strategiczne położenie budowli, niedaleko ważnej drogi łączącej Rzym z Neapolem, sprawiało, że wielokrotnie klasztor stawał się celem prób zdobycia. Powrót do hotelu. Kolacja*, nocleg.
6 dzień:
Śniadanie. Ponowny przejazd na Watykan i zwiedzanie Muzeów Watykańskich, w których będziemy oglądać bogatą kolekcję dzieł sztuki zgromadzonych przez papieży wszystkich epok. Punktem kulminacyjnym naszego pobytu w Muzeach Watykańskich będzie zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej – miejsca wielu w historii wyborów papieży, tzw. Konklawe. Podziwianie najpiękniejszych dzieł artystycznych kaplicy, fresków Michała Anioła – „Sąd Ostateczny” i „Stworzenie Świata”. Wprost z Kaplicy Sykstyńskiej zejdziemy do Bazyliki św. Piotra - miejsca, w którym od 2 tys. lat spoczywają doczesne szczątki namiestnika Chrystusa na Ziemi, pierwszego papieża – św. Piotra. W bazylice nawiedzimy grób św. Jana Pawła II. Będziemy również podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku. Wśród nich baldachim z brązu wykonany przez G.L. Berniniego i słynną „Pietę” Michała Anioła – „najpiękniejszą rzeźbę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.” Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami po drodze.
7 dzień:
Przyjazd do Polski w godzinach południowych.
Program fakultatywny
Kolacja w regionalnej restauracji z degustacją lokalnego wina. Cena 25 EUR na osobę.
Informacje praktyczne
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane na całą grupę (np. za lokalnych przewodników, wjazdy do miast, itd.) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska Białej, Cieszyna. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia kolacji najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy. W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona). Przejazd: Cieszyn – Udine (ok. 830 km) - ok. 12 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 3600 km.

WYCIECZKA WŁOCHY RZYMSKIE DOLCIE VITA 2023
Wycieczka Weekendowa do Rzymu z przelotem samolotem z Warszawy ze zwiedzaniem Rzymu

Tivoli - Rzym i Watykan - Monte Cassino - Fiuggi - Castel Gandolfo - Wenecja
Koloseum - Forum Romanum - Panteon
Watykan: Plac i Bazylika św. Piotra - grób Jana Pawła II - Muzea Watykańskie
Wyspa na Tybrze - Usta Prawdy
Plac Navona - Schody Hiszpańskie - Fontanna di Trevi

Atuty oferty:
- hotel w centrum miasta
- czas wolny na zakupy
- rzymska kolacja przy muzyce na żywo

Program

Rzym jest miastem, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Niegdyś to właśnie tu było centrum świata o czym przypominają dziś licznie zachowane antyczne budowle. Jednak nie tylko one przyciągają corocznie miliony turystów. Najwybitniejsze dzieła znanych na całym świecie artystów, śródziemnomorski klimat, doskonała kuchnia oraz wszechobecność miejsc i zabytków z różnych epok – oto najważniejsze atrakcje Rzymu. Ich lista jest znacznie dłuższa, ale o tym warto przekonać się już osobiście. Zaledwie 2.5 godziny lotu i sekrety Wiecznego Miasta są na wyciągnięcie ręki.

1 dzień:

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Przelot do Rzymu, transfer do hotelu. Zakwaterowanie. W zależności od godziny przylotu kolacja (płatna dodatkowo). Nocleg.

2 dzień:

Śniadanie. W trakcie spaceru z przewodnikiem odkryjemy perły włoskiej architektury. Zobaczymy m.in. Koloseum (zwiedzanie wewnątrz) - najsłynniejszy amfiteatr na świecie, symbol potęgi dawnego Imperium Rzymskiego; Łuk Konstantyna Wielkiego - ostatni z wielkich łuków triumfalnych zbudowany z okazji dziesięciolecia rządów cesarza; Forum Romanum - główny ośrodek starożytnego Rzymu, miejsce odbywania się najważniejszych uroczystości publicznych. Wejdziemy równiez na Palatyn - wzgórze, na którym Romulus założył Wieczne Miasto. Po krotkiej przerwie wizyta na Wyspie na Tybrze i przejście przez Ponte Fabricio, najstarszy zachowany w oryginale most rzymski. Na koniec Usta Prawdy - mający dwa tysiące lat marmurowy medalion znajdujący się w przedsionku Bazyliki Santa Maria in Cosmedin, upamiętniony sceną z filmu "Rzymskie wakacje" z Gregory Peckiem i Audrey Hepburn. Czas wolny, w trakcie którego dla chętnych zorganizujemy wieczór włoski* (płatny dodatkowo). Nocleg.

3 dzień:

Śniadanie. Przejazd do Watykanu, najmniejszego państwa świata, enklawy papieskiej na terenie Rzymu. W Stolicy Apostolskiej zobaczymy serce tego państwa-miasta, czyli Plac św. Piotra, otoczony ogromną Kolumnadą Berniniego i wnętrze monumentalnej Bazyliki św. Piotra. Nie pominiemy grobu papieża Jana Pawła II, a także zwiedzimy Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską. Po krótkiej przerwie udamy się w stronę Panteonu - majestatycznej świątyni i zarazem jednego z najlepiej zachowanych zabytków starożytności w Europie. Po drodze zobaczymy Zamek św. Anioła - grobowiec cesarza Hadriana, a zarazem jedna z tych budowli, która spina ze sobą antyczną historię miasta z czasami nowożytnymi. Zwiedzanie z przewodnikiem w tym dniu zakończymy na Piazza Navona, który z powodzeniem może pretendować do miana najpiękniejszego placu w Rzymie z zachwycającymi fotannami (del Moro, Neptuna, dei Quattro Fiumi) oraz XVII-wiecznym barokowym kościołem Sant’Agnese in Agone. Czas wolny. Kolacja (płatna dodatkowo). Nocleg.

4 dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Ostatniego dnia zobaczymy słynne z odbywających się tam pokazów mody Schody Hiszpańskie, które należą do najdłuższych i najszerszych w Europie. Nie zapomnimy także o Fontannie di Trevi, do której będzie okazja wrzucić monetę z nadzieją na powrót do Rzymu. Zwiedzanie Wiecznego Miasta zakończymy na Wzgórzu Pincio - jednego z najlepszych punktów widokowych. Czas wolny, transfer na lotnisko. Wylot powrotny do Polski.

Program fakultatywny
* wieczór włoski (rzymska kolacja w jednej z wielu stylowych restauracji przy muzyce na żywo z pokazem inspirowanym starożytnym Rzymem). Cena ok. 45 Euro/osoba (wymagane minimum 10 uczestników).

Informacje praktyczne

 • Godziny lotu oraz kolejność programu mogą ulec zmianie.
 • Koszty pobierane na całą grupę (np. za lokalnych przewodników, opłaty lokalne, itd.) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota.
 • Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.
 • W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona).
 • Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie, konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.
 • Czas przelotu: Warszawa - Rzym ok. 2.5 godz.
 • Waluta: euro (EUR)
 • Ceny:
   - w restauracjach i kawiarniach: obiad od 14 EUR, kieliszek wina od 3 EUR, woda mineralna od 1,5 EUR, piwo od 4 EUR, pizza od 7 EUR
   - w sklepach: woda (1,5 l) od 1 EUR, tabliczka czekolady od 1,50 EUR, sok (1 l) od 1,5 EUR, piwo od 1 EUR za butelkę/puszkę
 • Czas: taki jak w Polsce.
 • Elektryczność: napięcie 220 V - niezbędny adapter. Urządzenia z cienkimi bolcami (takie jak np. ładowarka telefoniczna) nie wymagają użycia adapteru.
 • Ważne! Podróże podczas COVID-19.
   - podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania Unijnego Certyfikatu Covid (do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta) lub aktualnego testu.
   - należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą.
   - ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.

Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.

Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:
- ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – 4,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 6,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – 2,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 3,4% ceny imprezy

* Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Wyślij zapytanie do oferty i Zapytaj o aktualne promocje ! 

Zniżki i dopłaty

Dopłata do pokoju 1 osobowego : Dopłata 450 PLN
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną - RG+CQ : Dopłata 4,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RG+CP+CQ : Dopłata 6,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną - RGS+CQ : Dopłata 2,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RGS+CP+CQ : Dopłata 3,4% od sumy
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 10 PLN
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) : Dopłata 10 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star

Hotel *** klasy turystycznej, położony w centrum Rzymu.
Do dyspozycji: pokoje 2-os. z łazienkami (pokoje 3-os. na potwierdzenie), wyposażone w TV, telefon, sejf (dodatkowo płatny).

Wyżywienie

śniadanie (BB)

Wyżywienie: 3 śniadania wzmocnione*
* tzw. „śniadania wzmocnione” składają się zwykle z kilku kromek chleba, plasterka sera, plasterka szynki, dżemu, miodu i napojów. Czasami podawane są również płatki i jogurty. Śniadania są raczej skromne i nie można ich porównać do typowych śniadań angielskich.

Wyżywienie: 3 śniadania wzmocnione*

/* tzw. „śniadania wzmocnione” składają się zwykle z kilku kromek chleba, plasterka sera, plasterka szynki, dżemu, miodu i napojów. Czasami podawane są również płatki i jogurty. Śniadania są raczej skromne i nie można ich porównać do typowych śniadań angielskich.

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość Cena
Warszawa Dopłata 0 PLN

Cena zawiera

- Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach o standardzie *** 1 nocleg tranzytowy w okolicy Udine, 4 noclegi w okolicy Rzymu. Funkcjonalnie wyposażone pokoje 2, 3 os. z łazienkami.
- Wyżywienie: 5 śniadań kontynentalnych, (*możliwość wykupienia pakietu 3 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i wody mineralnej w cenie 30 EUR za osobę, oraz 1 kolacji w restauracji regionalnej z degustacją lokalnego wina w cenie 25 EUR za osobę.)
- Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.
- Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
- Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Zakwaterowanie: 3 noclegi
Wyżywienie: 3 śniadania wzmocnione*
* tzw. „śniadania wzmocnione” składają się zwykle z kilku kromek chleba, plasterka sera, plasterka szynki, dżemu, miodu i napojów. Czasami podawane są również płatki i jogurty. Śniadania są raczej skromne i nie można ich porównać do typowych śniadań angielskich.
Transport: bezpośredni przelot samolotem na trasie: Warszawa – Rzym – Warszawa. Rozkład lotu (może ulec zmianie, ostateczne potwierdzenie godzin lotu zostanie wysłane e-mailem na ok. 3 dni przed imprezą):

• Termin 12.08 - 15.08

Wylot z Warszawy 15:35, przylot do Rzymu 18:00
Wylot z Rzymu 18:35, przylot do Warszawy 21:00

• Termin 07.09 - 10.09 oraz 21.09 - 24.09

Wylot z Warszawy 17:25, przylot do Rzymu 19:50
Wylot z Rzymu 20:25, przylot do Warszawy 22:50

Zbiórka 2.5 godz. przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie
Bagaż: jedna sztuka bagażu podręcznego (maks. wymiary: 40x30x20 cm) + jedna podręczna walizka na kółkach (maks. wymiary: 55x40x23 cm). Każdy bagaż do 10 kg.
Transfer: mikrobus (lotnisko-hotel-lotnisko)
Ubezpieczenie: TU Signal Iduna: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN
Opieka pilota

Cena nie zawiera

- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, rezerwacje dla grup, Tour Guide, taksy klimatyczne, wjazdy do miast, parkingi, przejazdy komunikacją miejską, ok. 150 EUR/os,
- programu fakultatywnego.

- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, rezerwacje dla grup, bilety komunikacji miejskiej. Cena ok. 185 EUR (płatne u pilota gotówką)*
- obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł/osoba
- kosztu programu fakultatywnego (płatne u pilota gotówką)
- posiłków i napojów podczas przelotu
- dopłat do nadbagażu
- dodatkowych ubezpieczeń

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.