w naszej ofercie: 9860 imprez, 3292 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Objazdowa Perły Toskanii 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA OBJAZDOWA PERŁY TOSKANII 2024

Wycieczki Objazdowe 2024 do Włoch, Toskania 2024, Wycieczka do Włoch samolotem z Warszawy

Wyżywienie: śniadanie i kolacja (HBB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
1964372
oferta w pdf
WYCIECZKA PERŁY TOSKANII 2020
Wycieczki Objazdowe 2020 do Włoch, Toskania 2020, Wycieczka do Włoch samolotem z Warszawy
Proponujemy Państwu spędzenie kulku dłuższych chwil w Toskanii. Jest to zapewne najpiękniejszy region Włoch, położony nad morzem Tyrreńskim w dolinie rzeki Arno, pośród wyżynnych przedgórzy i stoków Apeninów. Pełna urokliwej urody Florencja, stolica Toskanii, to kolebka Odrodzenia oraz miasto znakomitych twórców tej epoki. Siena, San Gimiliano i Pienza to z kolei chyba najlepiej zachowane miasta średniowieczne we Włoszech.
1 dzień WARSZAWA - MEDIOLAN - MONTECATINI
Przelot do Mediolanu. Wyjazd na zwiedzanie Mediolanu, gdzie cudowne skarby architektoniczne ukryte są wśród nowoczesnej zabudowy. Liczne muzea i zabytki są świadectwem ciekawej historii miasta sięgającej czasów starożytnych. Mediolan to najbogatsze miasto Włoch, które słynie z najlepszych projektantów mody będące jednocześnie symbolem bogactwa i rozrywki Włoch. Miasto tętni życiem o każdej porze roku i dnia. W programie spacer po historycznym centrum Mediolanu, spacer po uroczym parku Sempione, Plazza Della Scala gdzie znajduję się Mediolański Teatr, Galeria „Vittorio Emanuele II” (pierwsza we Włoszech konstrukcja ze stali i żelaza) oraz trzeci co do wielkości kościół na świecie – Duomo z pięknym, panoramicznym widokiem z dachu (wstęp do katedry płatny dodatkowo, wejście na platformę widokową po schodach płatne dodatkowo ok. 5 EUR/os, wjazd windą ok. 10 EUR/os). Przejazd do słynnego uzdrowiska Montecatini, zakwaterowanie. Wieczorny spacer po kurorcie.Wieczorny spacer po kurorcie.
2 dzień MONTECATINI - FLORENCJA - MONTECATINI
Przejazd autokarem i pociągiem do centrum Florencji. Całodzienne zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym m.in.: kościół Św. Krzyża – Panteon Florentyńczyków, Pałace XV-wieczne Medyceuszy (z zewnątrz), Strozzich (z zewnątrz) i Gondich (z zewnątrz), Pałac Davanzarich (wewnątrz), XIV-wieczne pałace – wieże cechu wełniarzy i Or. San Michele, Piazza Signoria. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie miasta: targ Św. Wawrzyńca, Most Złotników, Piazza Della Repubblica, katedra i okolice. Powrót do hotelu.
3 dzień MONTECATINI - SAN GIMIGNANO - VOLTERRA - MONTECATINI
Wyjazd do San Gimignano, nazwanym średniowiecznym Manhattanem. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym m.in.: spacer panoramiczny, Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo, kościół Sant’Agostino. Czas wolny z możliwością zakupów w dzielnicy Św. Jana będącej świątynią smakołyków toskańskich. Wyjazd na degustację lokalnych win do jednej z okolicznych winnic. Przejazd do Volterry położonej pośród uroczo pokręconych pagórków z gajami oliwnymi, będącej centrum artystycznej obróbki alabastru. Spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym m.in.: od bramy etruskiej z III w. p.n.e. poprzez średniowieczną dzielnicę z ratuszem i katedrą na Piazza Priori, do teatru rzymskiego z I w. Czas wolny. Powrót do hotelu.
4 dzień MONTECATINI - PIZA - LUKKA - MONTECARLO - MONTECATINI
Rano wyjazd do Lukki zwanej małą Szwajcarią. Nie ma placu cudów ale sama jest cudem! Miasto urodzin jednego z największych kompozytorów operowych drugiej połowy XIX w. – Giacomo Pucciniego. Spacer po mieście z przewodnikiem. Czas wolny. Przejazd do Pizy, która była jedną z czterech włoskich Republik Morskich. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym m.in.: okolice Campo dei Miracoli, katedra (wewnątrz), słynna Krzywa Wieża (możliwość wejścia do środka w cenie ok. 20 EUR/os) oraz spacer zaułkami i uliczkami średniowiecznego centrum m.in.: Piazza dei Cavalieri - na którym mieści się główny gmach jednego z najbardziej prestiżowych uniwersytetów włoskich. Czas wolny. Przejazd do Starej Fattorii w Montecarlo – kolacja regionalna połączona z degustacją lokalnych win i tańcami.
5 dzień MONTECATINI - MONTERIGGIONI - SIENA - CHIANCIANO TERME
Krótka wizyta w Monteriggioni – toskańskie Carcassone. Przejazd do Sieny, która przenosi nas w średniowiecze. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym m.in.: Piazza Salimbeni, Piazza Tolomei, katedra nazywana „szkatułką z klejnotami”, Piazza del Campo na którym odbywa się 2 razy do roku słynne Palio – końskie igrzyska. Czas wolny. Panoramiczny przejazd przez Val’d Orcia (Valdorcia – wpisana na listę UNESCO) – Region charakteryzuje się łagodnymi uprawnymi wzgórzami poprzecinanymi wąwozami, średniowiecznymi miasteczkami i klasztorami. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Chianciano Terme.
6 dzień CHIANCIANO TERME - PIENZA - MONTEPULCIANO - CHIANCIANO TERME
Przejazd do Montepulciano, spacer z miejscowych przewodnikiem po Via del Corso podziwiając różnorodną architekturę pałaców. Zakończymy na słynnym Piazza Grande, możliwość degustacji wina Nobile. Czas wolny. Przejazd do Pienzy – nazywanej idealnym miastem renesansowym. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym m.in.: katedra, Palazzo Piccolomini (z zewnątrz), Palazzo Pubblico, panoramiczny spacer po murach obronnych. Degustacja lokalnych toskańskich serów na jednej z okolicznych farm.
7 dzień CHIANCIANO TERME - AREZZO - CORTONA - CHIANCIANO TERME
Wyjazd do Arezzo – największe miasto we wschodnich krańcach Toskanii. Spacer z przewodnikiem miejscowym poprzez Piazza Liberta, Romański kościół Santa Maria della Pieve, Piazza Grande z Loggiami Vasariego, przejście do kościoła S. Francesco gdzie obejrzymy cykl fresków Piero della Francesca „Legenda o Krzyżu Świętym”. Czas wolny. Krótka wizyta w Cortonie - uwiecznionej w filmie „Pod Słońcem Toskanii”, miasta Luca Signorelli. Spacer z pilotem labiryntem średniowiecznych uliczek na jej dwa malownicze place: Piazza della Repubblica z ratuszem XIII-wiecznym i sąsiadującym z nim Piazza Signorelli. Czas wolny. Powrót do hotelu. 
8 dzień CHIANCIANO TERME - RZYM - WARSZAWA
Przelot na lotnisko w Warszawie.         
UWAGI:
- Program jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Biuro zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").
- Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest dowód osobisty bądź paszport. 
- Zakwaterowanie w hotelach 4* (4 noclegi w hotelu w Montecatini oraz 3 noclegi w hotelu w Chianciano Terme) w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką na zyczenie), z łazienkami. 
- Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo).
- Na początku imprezy należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 220 EUR, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. 
- Limity bagażowe podczas przelotów to: mały bagaż podręczny o wymiarach nie przekraczających 40x30x20 oraz bagaż rejestrowany o maksymalnej wadze do 20 kg. 
- Wybór miejsc w autokarze przy wpłacie zaliczki!         

Wycieczka Objazdowa Perły Toskanii 2024

Wycieczki Objazdowe 2024 do Włoch, Toskania 2024, Wycieczka do Włoch samolotem z Warszawy

Proponujemy Państwu spędzenie kulku dłuższych chwil w Toskanii. Jest to zapewne najpiękniejszy region Włoch, położony nad morzem Tyrreńskim w dolinie rzeki Arno, pośród wyżynnych przedgórzy i stoków Apeninów. Pełna urokliwej urody Florencja, stolica Toskanii, to kolebka Odrodzenia oraz miasto znakomitych twórców tej epoki. Siena, San Gimiliano i Pienza to z kolei chyba najlepiej zachowane miasta średniowieczne we Włoszech.

1 dzień WARSZAWA - MEDIOLAN - MONTECATINI

Przelot do Mediolanu (przelot bezpośredni PLL LOT). Wyjazd na zwiedzanie Mediolanu, gdzie cudowne skarby architektoniczne ukryte są wśród nowoczesnej zabudowy. Liczne muzea i zabytki są świadectwem ciekawej historii miasta sięgającej czasów starożytnych. Mediolan to najbogatsze miasto Włoch, które słynie z najlepszych projektantów mody będące jednocześnie symbolem bogactwa i rozrywki Włoch. Miasto tętni życiem o każdej porze roku i dnia. W programie spacer po historycznym centrum Mediolanu, spacer po uroczym parku Sempione, Plazza Della Scala gdzie znajduję się Mediolański Teatr, Galeria „Vittorio Emanuele II” (pierwsza we Włoszech konstrukcja ze stali i żelaza) oraz trzeci co do wielkości kościół na świecie – Duomo z pięknym, panoramicznym widokiem z dachu (wstęp do katedry płatny dodatkowo, wejście na platformę widokową po schodach płatne dodatkowo ok. 5 EUR/os, wjazd windą ok. 10 EUR/os). Przejazd do słynnego uzdrowiska Montecatini, zakwaterowanie. Wieczorny spacer po kurorcie.Wieczorny spacer po kurorcie.

2 dzień MONTECATINI - FLORENCJA - MONTECATINI

Przejazd do centrum Florencji. Całodzienne zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym m.in.: kościół Św. Krzyża – Panteon Florentyńczyków, Pałace XV-wieczne Medyceuszy (z zewnątrz), Strozzich (z zewnątrz) i Gondich (z zewnątrz), Pałac Davanzarich (z zewnątrz), XIV-wieczne pałace – wieże cechu wełniarzy i Or. San Michele, Piazza Signoria. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie miasta: targ Most Złotników, Piazza Della Repubblica, katedra (z zewnątrz) i okolice. Spacer zaułkami po drugiej stronie rzeki Arno – Palazzo Pitti (z zewnątrz). Powrót do hotelu.

3 dzień MONTECATINI - SAN GIMIGNANO - VOLTERRA - MONTECATINI

Wyjazd do San Gimignano, nazwanym średniowiecznym Manhattanem. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym m.in.: spacer panoramiczny, Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo, kościół Sant’Agostino. Czas wolny z możliwością zakupów w dzielnicy Św. Jana będącej świątynią smakołyków toskańskich. Przejazd do Volterry położonej pośród uroczo pokręconych pagórków z gajami oliwnymi, będącej centrum artystycznej obróbki alabastru. Spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym m.in.: od bramy etruskiej z III w. p.n.e. poprzez średniowieczną dzielnicę z ratuszem i katedrą na Piazza Priori, do teatru rzymskiego z I w. Czas wolny. Powrót do hotelu.

4 dzień MONTECATINI - PIZA - LUKKA - MONTECARLO - MONTECATINI

Rano wyjazd do Lukki zwanej małą Szwajcarią. Nie ma placu cudów ale sama jest cudem! Miasto urodzin jednego z największych kompozytorów operowych drugiej połowy XIX w. – Giacomo Pucciniego. Spacer po mieście z przewodnikiem. Czas wolny. Przejazd do Pizy, która była jedną z czterech włoskich Republik Morskich. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym m.in.: okolice Campo dei Miracoli, katedra (wewnątrz), słynna Krzywa Wieża (możliwość wejścia do środka w cenie ok. 20 EUR/os) oraz spacer zaułkami i uliczkami średniowiecznego centrum m.in.: Piazza dei Cavalieri - na którym mieści się główny gmach jednego z najbardziej prestiżowych uniwersytetów włoskich. Czas wolny. Przejazd do Starej Fattorii w Montecarlo – kolacja regionalna połączona z degustacją lokalnych win i tańcami.

5 dzień MONTECATINI - SIENA - CHIANCIANO TERME

Przejazd do Sieny, która przenosi nas w średniowiecze. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym m.in.: Piazza Salimbeni, Piazza Tolomei, katedra nazywana „szkatułką z klejnotami”, Piazza del Campo na którym odbywa się 2 razy do roku słynne Palio – końskie igrzyska. Czas wolny. Panoramiczny przejazd przez Val’d Orcia (Valdorcia – wpisana na listę UNESCO) – Region charakteryzuje się łagodnymi uprawnymi wzgórzami poprzecinanymi wąwozami, średniowiecznymi miasteczkami i klasztorami. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Chianciano Terme.

6 dzień CHIANCIANO TERME - PIENZA - MONTEPULCIANO - CHIANCIANO TERME

Przejazd do Montepulciano, spacer z miejscowych przewodnikiem po Via del Corso podziwiając różnorodną architekturę pałaców. Zakończymy na słynnym Piazza Grande, możliwość degustacji wina Nobile. Czas wolny. Przejazd do Pienzy – nazywanej idealnym miastem renesansowym. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym m.in.: katedra, Palazzo Piccolomini (z zewnątrz), Palazzo Pubblico, panoramiczny spacer po murach obronnych. Degustacja lokalnych toskańskich serów na jednej z okolicznych farm.

7 dzień CHIANCIANO TERME - AREZZO - CORTONA - CHIANCIANO TERME

Wyjazd do Arezzo – największe miasto we wschodnich krańcach Toskanii. Spacer z przewodnikiem miejscowym poprzez Piazza Liberta, Romański kościół Santa Maria della Pieve, Piazza Grande z Loggiami Vasariego. Czas wolny. W czasie wolnym możliwość obejrzenia cykly fresków Piero della Francesca „Legenda o Krzyżu Świętym” w kościele S. Francesco. Krótka wizyta w Cortonie - uwiecznionej w filmie „Pod Słońcem Toskanii”, miasta Luca Signorelli. Spacer z pilotem labiryntem średniowiecznych uliczek na jej dwa malownicze place: Piazza della Repubblica z ratuszem XIII-wiecznym i sąsiadującym z nim Piazza Signorelli. Czas wolny. Powrót do hotelu. 

8 dzień CHIANCIANO TERME - RZYM - WARSZAWA

Przelot na lotnisko w Warszawie (przelot bezpośredni PLL LOT).   

Uwagi

Program jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. BP zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest dowód osobisty bądź paszport. Zakwaterowanie w hotelach 4* (4 noclegi w hotelu w Montecatini oraz 3 noclegi w hotelu w Chianciano Terme) w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką na zyczenie), z łazienkami. Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo).

Na początku imprezy należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 250 EUR, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Przeloty obsługują linie lotnicze LOT (waga jednej sztuki bagażu podręcznego w samolocie wynosi do 8kg, głównego do 23kg).     

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
23.09-30.09.2024 5930 PLN Sprawdź

+ 220 EUR dewizowa część ceny imprezy.

Zniżki i dopłaty

dopłata za pokój 1 osobowy (SGL) : Dopłata 1200 PLN
ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji : Dopłata 3% od sumy
ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji + COVID-19 : Dopłata 4,8% od sumy
ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji + następstwa Chorób Przewlekłych : Dopłata 6% od sumy
ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji + następstwa Chorób Przewlekłych + COVID-19 : Dopłata 9,6% od sumy
ubezpieczenie zdrowotne THE BEST (KL 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR) : Dopłata 160 PLN
ubezpieczenie zdrowotne VIP (KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR) : Dopłata 80 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star

zakwaterowanie w hotelach 4* (pokoje z łazienkami)

Wyżywienie

śniadanie i kolacja (HBB)

wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje).

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena nie zawiera

obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),
napojów do kolacji,
kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),
opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),
opcjonalnego ubezpieczenia VIP (70 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (145 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
wydatków natury osobistej,
innych kosztów niewymienionych w punkcie „cena zawiera”.
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),
 • napojów do kolacji,
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),
 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),
 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
 • wydatków natury osobistej,
 • innych kosztów niewymienionych w punkcie „cena zawiera”.

Cena zawiera

przelot samolotem rejsowym z/do Polski,
transfery autokarem w trakcie trwania wycieczki,
zakwaterowanie w hotelach 4* (pokoje z łazienkami),
opiekę polskiego pilota,
usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania,
wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),
bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).
 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,
 • transfery autokarem w trakcie trwania wycieczki,
 • zakwaterowanie w hotelach 4* (pokoje z łazienkami),
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania,
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).
comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.