w naszej ofercie: 9888 imprez, 3292 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Pielgrzymka do Portugali Nauki Rekolekcyjne w Fatimie 2023
Wszystko o tej ofercie wie:

PIELGRZYMKA DO PORTUGALI NAUKI REKOLEKCYJNE W FATIMIE 2023

Pielgrzymki do Portugalii 2023, Pielgrzymki do Fatimy, Pielgrzymki do Santiago de Compostela

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
164354970
oferta w pdf
Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela samolotem z Poznania 2023
Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela samolotem z Poznania 2023, Pielgrzymki do Portugalii 2023, Pielgrzymki do Fatimy, Pielgrzymki do Santiago de Compostela
Opis oferty
LIZBONA · ALMADA · CABO DA ROCA · FATIMA · ALJUSTREL · BATALHA · ALCOBACA · NAZARE · COIMBRA · BRAGA · SANTIAGO DE COMPOSTELA · PORTO
PROGRAM RAMOWY 7 DNI
DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników na lotnisku w Poznaniu. Odprawa o godz. 4:05. Wylot o godz. 6:05. Przelot z przesiadką w Monachium do Lizbony. Przylot o godz. 13:20. Udamy się na zwiedzanie Lizbony. Zobaczymy: wieża Belem, replika samolotu Fairey IIID, mozaika Róży Wiatrów, pomnik Odkrywców, klasztor i kościół Hieronimitów. Czas wolny. Przejazd do dzielnicy Bairro Alto, taras widokowy. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Lizbony.
DZIEŃ 2
Śniadanie. Uzupełniające zwiedzanie Lizbony. Przejazd inżynieryjnym arcydziełem – mostem 25 Kwietnia przez rzekę Tag, do miejscowości Almada. Zwiedzanie Sanktuarium Chrystusa Króla. Z podstawy postumentu roztacza się wspaniała panorama Lizbony. Kolejno przejazd na zachodni kraniec Europy – Cabo da Roca. Widok Atlantyku z miejsca, które przez wieki uznawane było za koniec znanego świata i o którym mówiono „tu kończy się ląd, a zaczyna morze”. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Fatimy.
DZIEŃ 3
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego wybudowanego w miejscu objawień Matki Bożej. Zobaczymy Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej, kaplicę objawień, kościół Trójcy Przenajświętszej, gdzie gromadzone są dary i wota dla Matki Bożej Fatimskiej, pomniki papieży: Jana Pawła II i Pawła VI, betonowy fragment Muru Berlińskiego – pamiątka Bożej interwencji w upadku komunizmu, zapowiedzianego w Fatimie. Następnie przejazd do Aljustrel – zwiedzanie miejsc związanych z życiem Franciszka, Hiacynty i Łucji. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 4
Śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej w Batalha – arcydzieło stylu gotyckiego. Podziwiać będziemy kaplicę fundatorów, krużganki królewskie, kapitularz, niedokończone kaplice, Grób Nieznanego Żołnierza i refektarz. Przejazd do Alcobaça. Nawiedzimy klasztor Santa Maria de Alcobaça. Zobaczymy także komnaty królewskie z licznymi posągami królów portugalskich i cennymi polichromiami. Przejazd do Nazare – wizyta w pięknym kurorcie położonym na wybrzeżu Atlantyku, krótkie zwiedzanie oraz czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Coimbry – dawnej stolicy Portugalii. Tu przez 57 lat żyła w karmelitańskim klasztorze św. Teresy siostra Łucja. Coimbra słynna jest także z najstarszego w Portugalii, bo założonego w 1290 r., uniwersytetu. Zobaczymy również: starówkę, wieżę zegarową Torre oraz memoriał siostry Łucji. Przejazd do Bragi – zwiedzanie: katedra, dawny pałac biskupi oraz wznoszące się na wzgórzu – Sanktuarium Chrystusowe Bom Jesus, w skład którego wchodzą także monumentalne schody symbolizujące Świętą Drogę człowieka. Schody Pięciu Zmysłów i Schody Trzech Cnót. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Udamy się do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Zwiedzanie romańskiej katedry, w której na szczególną uwagę zasługuje wejście główne, z widniejącą na nim ok. setką figur. Na barokowej fasadzie katedry, usytuowany jest posąg św. Jakuba, a w krypcie pod ołtarzem głównym, zlokalizowany jest grób Apostoła. Pobyt na starym mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 7
Śniadanie. Przejazd do Porto, położonego malowniczo na wzgórzu, nad rzeką Douro. Spacer po starej dzielnicy Ribeira. Przejazd na lotnisko w Porto. Odprawa o godz. 15:45. Wylot o godz. 17:45. Przelot z przesiadką w Monachium. Przylot do Poznania o godz. 23:30. Zakończenie wyjazdu.
Uwagi
program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach św
program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
niezbędny dokument: dowód osobisty lub paszport
niektóre punkty programy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji i wprowadzonych rozporządzeń pod kątem COVID-19

Pielgrzymka do Portugali - nauki rekolekcyjne w Fatimie 2023

Pielgrzymki do Portugalii 2023, Pielgrzymki do Fatimy, Pielgrzymki 2023

FATIMA · COIMBRA · NAZARE · ALJUSTREL

PROGRAM RAMOWY 7 DNI

DZIEŃ 1  12.11

Zbiórka uczestników i wyjazd z Poznania. Transfer na lotnisko w Berlinie. Odprawa biletowo – bagażowa. Przejazd do Fatimy. Obiadokolacja. O godz. 21:30 udział w różańcu i procesji ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 2  13.11

Śniadanie. Uroczystości z okazji 13. dnia miesiąca: Różaniec w Kaplicy Objawień i procesja oraz msza św. w bazylice Trójcy Przenajświętszej. Nawiedzenie Sanktuarium wybudowanego w miejscu objawień Matki Bożej. Zobaczymy Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej, kaplicę objawień, kościół Trójcy Przenajświętszej, gdzie gromadzone są dary i wota dla Matki Bożej Fatimskiej, pomniki papieży: Jana Pawła II i Pawła VI, betonowy fragment Muru Berlińskiego – pamiątka Bożej interwencji w upadku komunizmu, zapowiedzianego w Fatimie. Nauki rekolekcyjne. Obiadokolacja. O godz. 21:30 weźmiemy udział w różańcu. Nocleg.

DZIEŃ 3  14.11

Śniadanie. Msza św. w Kaplicy Objawień. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Nauki rekolekcyjne. Obiadokolacja. O godz. 21:30 udział w różańcu. Nocleg.

DZIEŃ 4  15.11

Śniadanie. Msza św. w Kaplicy Objawień. Czas wolny na indywidualną modlitwę. O godz. 15:00-18:00 nauki rekolekcyjne. Obiadokolacja. O godz. 21:30 udział w różańcu. Nocleg.

DZIEŃ 5  16.11

Śniadanie. Msza św. w Sanktuarium. Przejazd do Coimbry – dawnej stolicy Portugalii. Tu przez 57 lat żyła w karmelitańskim klasztorze św. Teresy siostra Łucja. Przejazd do Nazare – wizyta w pięknym kurorcie położonym na wybrzeżu Atlantyku, między skalistym Cabo Carvoeiro i Cabo Mondego. Według legendy nazwa miejscowości pochodzi od figury Matki Boskiej, którą do miasta w IV wieku przywiózł z Nazaretu pewien mnich. Nawiedzimy barokowy kościół Nossa Senhora da Nazaré – Sanktuarium Matki Bożej, małą kaplicę Ermida da Memória. Następnie udamy się na spacer nad oceanem.  Powrót do Sanktuarium. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. O godz. 21:30 udział w różańcu. Nocleg.

DZIEŃ 6  17.11

Śniadanie. Msza św. w Bazylice Matki Boskiej Różańcowej gdzie znajdują się groby Franciszka i Hiacynty. Przejazd do wioski Aljustrel. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Hiacynty i Franciszka oraz Łucji. Powrót do Sanktuarium. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. O godz. 21:30 udział w różańcu. Nocleg.

DZIEŃ 7 18.11

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Przelot powrotny. Transfer do miejsca zbiórki. Zakończenie pielgrzymki.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Na realizacje programu należy przeznaczyć kwotę ok. 120 Euro

Zakwaterowanie

Hotele **/*** star star

 6 noclegów w hotelu ***, pokoje 2-os. z łazienkami

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

6 śniadań, 6 obiadokolacji

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Berlin

Cena nie zawiera

- świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Uwagi
• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana
• niezbędny dokument - paszport lub dowód osobisty

Uwagi

  • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana
  • niezbędny dokument - paszport lub dowód osobisty

Cena zawiera

przeloty wraz z opłatami lotniskowymi
przejazd komfortowym autokarem
6 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2 os. z łazienkami
6 śniadań, 6 obiadokolacji
opiekę i informację turystyczną pilota
ubezpieczenie KL+ Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15 000 zł, do 10 000 zł w RP
bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe
opłatę na TFG i TFP

• przelot wraz z opłatami lotniskowymi

• komfortowy przejazd na całej trasie

• transfer z miejsca zbiórki na lotnisko i z powrotem (z Poznania)

• 6 noclegów w hotelu ***, pokoje 2-os. z łazienkami

• 6 śniadań, 6 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota,

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15 000 zł i 10 000 zł w RP

• udział w codziennych Mszach Świętych oraz w naukach rekolekcyjnych w dniach 2-5

• bilety wstępu i inne wydatki programowe

• opłatę na TFG i TFP

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.