w naszej ofercie: 8892 imprezy, 6067 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:

Wycieczka Namibijski Express 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA NAMIBIJSKI EXPRESS 2024

Wycieczka do Nambii, Podróże egzotyczne do Afryki, Zwiedzanie Namibii, Namibia 2024

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
135760068
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
Wycieczka Namibijski Express 2020
Zwiedzanie Namibii, Wycieczka Namibii, Namibia 2020
Windhoek - Namib Naukluft Park - Sossusvlei - Sesriem - Canyon - Walvis Bay - Swakopmund - Skeleton Coast - Twyfelfontein - Himbas - Etosha - Windhoek
Dzień 1. Warszawa - Windhoek. Wylot z Warszawy do stolicy Namibii Windhoek.     
Dzień 2. Windhoek - Naukluft Park - Sesriem Canyon (530 km). Przylot do stolicy Namibii Windhoek. Przejazd do Namib Naukluft Park– najstarszej pustyni na świecie, miejsca gdzie żyje ok 200 gatunków zwierząt. Spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skałach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Po południu wjeżdżamy do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei. Oglądanie najwyższych wydm na świecie, sięgających ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na jedną z wyższych piaskowych gór, nr 45, z której obserwujemy niezwykłą grę światła zachodzącego słońca na ostrych krawędziach ciągle zmieniających swe kształty wzgórz. Kolacja i nocleg w lodge w pobliżu Sesriem.
Dzień 3. Sosussvlei - Walvis Bay (350 km). Po śniadaniu wyjazd w kierunku Oceanu Atlantyckiego przez pustynię Naukluft. Po drodze podziwiamy widoki Naukluft z Gaub Pass, a chwilę później niepowtarzalny w swoistym uroku przełom rzeki Kuiseb. Po południu docieramy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Tuż przy basenach fabryka soli z lśniącymi bielą hałdami oczyszczonej soli morskiej. Przejazd do Swakopmund- nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowaną kwiatami, będącą prawdziwą oazą dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podróży. Kolacja i nocleg w Swakopmund.
Dzień 4. Swakopmund - Welwitschia - Wybrzeże Szkieletowe - Khorixas (550 km). Po śniadaniu wycieczka w okolice Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich pustynnych roślin welwitschii. Powrót do Swakopmund i przejazd do Parku Narodowego Wybrzeża Szkieletowego. Mijamy maleńką wioskę rybacką Hentiesbay i wkraczamy w zupełnie niezamieszkałe piaszczyste tereny wybrzeża o wyszukanych formach wydm urozmaiconych wrakami statków. Niecałe sto kilometrów w głąb tego krajobrazu natrafiamy na pomnik krzyża postawionego tu w 1486 roku przez pierwszą wyprawę Portugalską, Diego Cao. Przylądek Krzyża znany jest przede wszystkim z kilkudziesięciotysięcznej kolonii fok. Z Przylądka wracamy w głąb lądu, przez otwarte tereny równinne pokryte zielenią, mijamy charakterystyczny masyw gór Brandberge - spektakularnej kolekcji prehistorycznych buszmeńskich malowideł skalnych, znanych jako White Lady. Wiek ich ocenia się na  sporo ponad  2 tysiące lat. Kolacja i nocleg w Khorixas.
Dzień 5. Skamienialy Las - Twyfelfontein - Etosha (550 km). Wizyta w skamieniałym lesie, gdzie zobaczymy ogromne, sięgające 30 m skamieniałe drzewa, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu. Zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Wizyta w Twyfelfontein, jeszcze jednym z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich sprzed 2000 - 4000 lat uznanych niedawno przez UNESCO za miejsce Światowego Dziedzictwa. Po południu wyruszamy w kierunku największego rezerwatu Namibii, Etoshy. Po drodze odwiedzamy ukrytą w buszu wioskę plemienia Himba, żeby sfotografować kobiety i dzieci o  unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem, nadal kultywujących odwieczne tradycje plemienne. Przed wieczorem dojeżdżamy do lodgu przy bramie rezerwatu Etosha. Kolacja i nocleg w lodgu przy bramie Etoshy.
Dzień 6. Etosha - Windhoek. Całodzienne safari w rezerwacie, gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) można zobaczyć niepoliczalne stada zebr, springboków, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tysięcy km kwadratowych zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. Po południu wyjeżdżamy w drogę powrotną przez Otjiwarongo i Okahandie do Windhoeku. Po drodze zatrzymamy się na kolację. Nocleg w hotelu w Windhoeku.
Dzień 7. Windhoek - wylot do Polski. Po śniadaniu zwiedzanie historycznego centrum miasta o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej. Oglądamy dominujące nad panoramą miasta budynki palamentu - Tintenpalast i nowy budynek Sądu Najwyższego. Tuz obok skupisko najstarszych budynków administracyjnych, stara twierdza, kantyna oficerska, pierwszy bank, szkoła, poczta i budynek SWA (Niemieckiej Afryki Zachodniej).  Najwięcej uwagi zwraca maleńki kościół Luterański Christus Kirche, który stał się niejako ikoną starego Windhoeku. W południe transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
Dzień 8. Warszawa. Przylot do Warszawy.
UWAGA: Impreza do Namibii odbywa się w kameralnych grupach, maksymalnie do 12 uczestników.
WYPOSAŻENIE HOTELU
Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
OBSŁUGA:
Obsługa polskojęzycznego pilota

Wycieczka Namibijski Express 2024

Wycieczka do Nambii, Podróże egzotyczne do Afryki, Zwiedzanie Namibii, Namibia 2024

OPIS OFERTY

Windhoek - Namib Naukluft Park - Sossusvlei - Sesriem - Canyon - Walvis Bay - Swakopmund - Skeleton Coast - Twyfelfontein - Himbas - Etosha - Windhoek

Dzień 1. Warszawa - Windhoek. Wylot z Warszawy do stolicy Namibii Windhoek.     

Dzień 2. Windhoek - Naukluft Park - Sesriem Canyon (530 km). Przylot do stolicy Namibii Windhoek. Przejazd do Namib Naukluft Park – najstarszej pustyni na świecie, miejsca gdzie żyje ok 200 gatunków zwierząt. Dojeżdżamy do drugiego najstarszego miasteczka w Namibii, Rehoboth, gdzie skręcamy na zachod w kierunku gór Remhoohte i Naukluft, żeby podziwiać niekończące się widoki na skalistą pustynię Namib Naukluft.

Kolacja i nocleg w lodge w pobliżu Sesriem.

Dzień 3. Sosussvlei - Walvis Bay (350 km). Po śniadaniu wyjazd do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei. Oglądanie najwyższych wydm na świecie, sięgających ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na jedną z wyższych piaskowych gór, nr 45, z której obserwujemy niezwykłe ostre krawędzie nieustannie zmieniających swe kształty pomarańczowych wydm. W drodze powrotnej z rezerwatu spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skalach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Po lunchu przemierzamy równiny Naukluft urozmaicone skalistymi przełomami rzek Gaub i Kuiseb. Po południu docieramy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Tuż przy basenach znajduje się fabryka soli z lśniącymi bielą kopcami oczyszczonej soli morskiej. Przejazd do Swakopmund – nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowana kwiatami, będącą prawdziwą oazą dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podroży. Kolacja i nocleg w Swakopmund.

Dzień 4. Swakopmund - Welwitschia - Wybrzeże Szkieletowe - Khorixas (550 km). Po śniadaniu wycieczka w okolice Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich pustynnych roślin welwitschii. Powrót do Swakopmund i przejazd do Parku Narodowego Wybrzeża Szkieletowego. Mijamy maleńką wioskę rybacką Hentiesbay i wkraczamy w zupełnie niezamieszkałe piaszczyste tereny wybrzeża o wyszukanych formach wydm urozmaiconych wrakami statków. Niecałe sto kilometrów w głąb tego krajobrazu natrafiamy na pomnik krzyża postawionego tu w 1486 roku przez pierwszą wyprawę Portugalską, Diego Cao. Przylądek Krzyża znany jest przede wszystkim z kilkudziesięcio tysięcznej kolonii fok. Z Przylądka wracamy w głąb lądu, przez otwarte tereny równinne pokryte zielenią, mijamy charakterystyczny masyw gór Brandberge – spektakularnej kolekcji prehistorycznych buszmeńskich malowideł skalnych, znanych jako White Lady. Wiek ich ocenia sie na sporo ponad 2 tysiące lat. Kolacja i nocleg w Khorixas.

Dzień 5. Skamienialy Las - Twyfelfontein - Etosha (550 km). Wizyta w skamieniałym lesie, gdzie zobaczymy ogromne, sięgające 30 m skamieniale drzewa, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu. Zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Niewiele dalej natykamy się na kolejne skupisko rycin buszmeńskich, Twyfelfontein, sprzed 2000-4000 lat, uznanych niedawno przez UNESCO za miejsce swiatowego dziedzictwa. Po południu wyruszamy w kierunku największego rezerwatu Namibii, Etoshy. Po drodze odwiedzamy ukrytą w buszu wioskę plemienia Himba, żeby sfotografować kobiety i dzieci o unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem, nadal kultywujących odwieczne tradycje plemienne. Przed wieczorem dojeżdżamy do lodgu przy bramie rezerwatu Etosha. Kolacja i nocleg w lodgu przy bramie Etoshy.

Dzień 6. Etosha - Windhoek. Całodzienne safari w rezerwacie, gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) można zobaczyć niepoliczalne stada zebr, springboków, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tysięcy km kwadratowych zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. Po południu wyjeżdżamy w drogę powrotną przez Otjiwarongo i Okahandie do Windhoeku. Po drodze zatrzymujemy się na kolację w jednym z mijanych miasteczek. Nocleg w hotelu w Windhoeku.

Dzień 7. Windhoek - wylot do Polski. Po śniadaniu zwiedzanie historycznego centrum miasta o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej. Oglądamy dominujące nad panoramą miasta budynki palamentu - Tintenpalast i nowy budynek Sądu Najwyższego. Tuz obok skupisko najstarszych budynków administracyjnych, stara twierdza, kantyna oficerska, pierwszy bank, szkoła, poczta i budynek SWA (Niemieckiej Afryki Zachodniej).  Najwięcej uwagi zwraca maleńki kościół Luterański Christus Kirche, który stał się niejako ikoną starego Windhoeku. W południe transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Dzień 8. Warszawa. Przylot do Warszawy.

UWAGA: Impreza do Namibii odbywa się w kameralnych grupach, maksymalnie do 12 uczestników. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie.

Przewodnik

Klimat:

Pogoda w Namibii jest dobra przez cały rok. Temperatury prawie w każdym miesiącu wahają się od 17-32 °C. Przeważającą część kraju pokrywają pustynie, dlatego klimat jest niezwykle suchy. Panuje tu susza i brak dostępu do wody. Pora deszczowa trwa od listopada do marca. Wówczas deszcze wypełniają wyschnięte koryta rzek, a wszystko wokół się zazielenia. Klimat w tym czasie jest chłodniejszy, ale pojawia się więcej komarów i trudniej przemieszczać się po szutrach.

Waluta:

Jednostką monetarną jest rand południowoafrykański (ZAR). Rand dzieli sie na 100 centów. Średni kurs wynosi:

1 ZAR = 0,26 PLN

1 ZAR = 0,066 USD

1 ZAR = 0,606 EUR

W hotelach oraz większych sklepach honorowane są karty płatnicze takie jak np. VISA, MasterCard, American Express.

Przykładowe ceny:

Batony popularnych marek - 8 ZAR

Chleb biały - 15 ZAR

Woda 1,5 l - 14,5 ZAR

Ziemniaki 3 kg - 44 ZAR

Piwo 6 x 440 ml - 67,5 ZAR

Wino 750 ml - 32-140 ZAR

Czas lotu:

Czas przelotu do Namibii wynosi ok. 11 godzin.

Różnice czasowe:

W Namibii należy przestawić zegarki o godzinę do przodu względem czasu polskiego. Czas zimowy nie występuje.

Transport:

W Namibii obowiązuje ruch lewostronny. Najpopularniejszym środkiem transportu między miastami są minibusy i taksówki. Kursują także autobusy, jednak nie zawsze punktualnie i nie w każde dni. Wynajęcie auta w zależności od modelu kosztuje 58-80 EUR na dzień. Kolej jest słabo rozbudowana, za to każde większe miasto ma swoje lotnisko.

Elektryczność:

Napięcie w gniazdkach wynosi 220 V. Wtyczki są nietypowe (trzy okrągłe bolce), ale można kupić adapter na wtyczki polskie.

Zdrowie:

Przed wyjazdem do Namibii zaleca się wykonanie szczepień na: dur brzuszny, tężec, błonicę, WZW typu A i B.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
06.07-14.07.2024 8900 PLN Sprawdź
24.08-01.09.2024 8990 PLN Sprawdź

Zniżki i dopłaty

Dopłata do podróżującego samotnie : Dopłata 1574 PLN
Dopłata do pokoju jednoosobowego : Dopłata 1852 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 2,9% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe : Dopłata 5,8% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe + Covid : Dopłata 7,54% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + Covid : Dopłata 4,64% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel star star star

5 noclegów w pokojach 2 osobowych w hotelach i guest housach 3*- 4*, zakwaterowanie po godz 14.00

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

śniadania i obiadokolacje

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Przelot Warszawa Kapsztad Johanesburg Warszawa,przeloty wewnętrzne

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena nie zawiera

DODATKOWO PŁATNE:
- obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 400 EUR na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
- lunche
- napoje chłodzące i alkoholowe
- wydatki prywatne
- napiwki prywatne i w restauracje
- opłaty wizowe do Namibii

DODATKOWO PŁATNE:

 • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. US$ 450 (opłata przyjmowana tylko w dolarach) na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
 • lunche
 • napoje chłodzące i alkoholowe
 • wydatki prywatne
 • napiwki prywatne i w restauracje
 • opłaty wizowe do Namibii
 • miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

Cena zawiera

- bilety lotnicze z Polski do Windhoeku i z powrotem do Polski z przesiadką
- 5 noclegów w pokojach 2 osobowych w hotelach i guest housach 3*- 4*
- ubezpieczenie KL i NNW
- śniadania i obiadokolacje
- transport na całej trasie w klimatyzowanym mikrobusie
- opiekę polskojęzycznego pilota
 • bilety lotnicze z Polski do Windhoeku i z powrotem do Polski z przesiadką
 • 5 noclegów w pokojach 2 osobowych w hotelach i guest housach 3*- 4*, zakwaterowanie po godz 14.00
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • śniadania i obiadokolacje
 • transport na całej trasie w klimatyzowanym mikrobusie
 • opiekę polskojęzycznego pilota
comments powered by Disqus
Popularne
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.