w naszej ofercie: 10083 imprezy, 7583 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Tour d' Italia 2022
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA TOUR D' ITALIA 2022

Wycieczki objazdowe 2022, Wycieczka do Włoch, Wycieczka do San Marino

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
129366
oferta w pdf
Wycieczka Tour d' Italia 2022
Wycieczki objazdowe 2022, Wycieczka do Włoch, Wycieczka do San Marino
PROGRAM RAMOWY
POLSKA - VICENZA -MONTERIGIONI - SIENA- RZYM - WATYKAN - ASYŻ- SAN MARINO - RAWENNA - WENECJA
1 dzień (sobota) - wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię.
2 dzień (niedziela) - Przejazd do Montecatini Terme, miasta leżącego w Toskanii w proiwncji Pistola. Znane jest ze swojego wypczynkowego i uzdrowiskowego charakteru. Niezwykle klimatyczne i urokliwe. Zakwaterowanie i odpoczynek. Popołudnie do dyspozycji grupy. Istnieje możliwość dojazdu komunikacją miejską do zabytkowego centrum Montecatini (we własnym zakresie). Ciekawe miejsa w Montecatini, które warto zobaczyć to m.in: Parc des Thermes, Castello di Montecatini, Terme Leopoldina. Obiadokolacja i nocleg.
3 dzień (poniedziałek) - Po śniadaniu przejazd Monterigioni -miasteczka zbudowanego w XIII wieku aby chroniło Sienę przed atakiem Florencji. W całości otoczone jest murami z licznymi basztami. Po krótkim spacerze po średniowiecznym centrum przejedziemy do jednego z najpiękniejszych miast Toskanii, które według legendy zostało założone przez Seniusza, syna Remusa. Siena to miejsce gdzie główny plac w kształcie muszli zwany Piazza del Campo zamienia się w tor wyścigów konnych- Palio. Na spacerze po mieście zobaczymy kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej, piękne patrycjuszowskie domy i wspaniałe pałace. W wolnym czasie warto spróbować wędliny soppressata i sera pecorino oraz marzolino. Siena, słynie na całym świecie z produkcji oliwy z oliwek extravergine. Winem produkowanym w tym rejonie jest Vin Santo a świetnie do niego pasują toskańskie ciasteczka cantucci lub znane ze Sieny ricciarelli. Po wolnym czasie przejazd do Cianciahno terme na degustacje lokalnych win w miejscowej winnicy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg
4 dzień (wtorek) - Przejazd metrem do Watykanu- najmniejszego państwa świata, gdzie zobaczymy Plac św. Piotra z kolumnadą Berniniego, na której ustawiono posągi 140 świętych w tym jedynego Polaka św. Jacka Odrowąża. Wejdziemy do Bazyliki św. Piotra aby zobaczyć najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku: baldachim z brązu Berniniego i słynną „ Pietą” Michała Anioła. Obowiązkowym punktem programu jest nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Po krótkiej przerwie na pamiątki i jedzenie ruszymy w stronę „Wiecznego miasta” podjedziemy metrem do Bazyliki na Lateranie-jednej pierwszych chrześcijańskich świątyń w Europie. Wybudowana przez Konstantyna Wielkiego w IV wieku nazywana jest Matką Wszystkich Kościołów Miasta i Świata. Jej patronem jest św. Jan Ewangelista i św. Jan Chrzciciel. W środku znajduje się relikwiarz, który zawiera głowy świętych Piotra i Pawła. To miejsce spoczynku papieży i kardynałów. Tuż obok stoi budynek, gdzie mieści się dawna kaplica papieska Sancta sanctorum, w której jest obraz wg legendy namalowany przez samego św. Łukasza. Prowadzą do niego słynne Święte Schody sprowadzone z Jerozolimy przez św. Helenę. Podobno sam Jezus Chrystus po nich schodził będąc u Poncjusza Piłata. Następnie ruszymy w stronę Forum Romanum- centrum politycznego i towarzyskiego Starożytnego Rzymu. Przejdziemy słynną Via Sacra – Świętą Drogą z czasów antycznych, po której powracali wodzowie ze zwycięskich bitew. Stoi tu Łuk Tytusa i Koloseum zwane Amfiteatrem Flawiuszów gdzie odbywały się walki gladiatorów i polowania na dzikie zwierzęta. Opuszczając Starożytny Rzym udamy się na Kapitol ze słynnymi końskimi schodami Michała Anioła, Ołtarzem Ojczyzny i pomnikiem Wilczycy. Na koniec spaceru przejdziemy do Fontanny di Trevi rozreklamowanej przez bohaterów filmu "La Dolce Vita" Federico Felliniego by wrzucić jedną monetę przez ramię do tyłu aby jeszcze wrócić do „Wiecznego Miasta”. Jeśli chcemy jakiś mały romans potrzebne są dwie monety. Krótki czas wolny na pizzę, kawę i dobre lody. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
5 dzień (środa) -Po śniadaniu wyjazd do Asyżu - jednego z najpiękniejszych miast Umbrii związanego ze św. Franciszkiem i św. Klarą. Zwiedzanie rozpoczniemy od Porcjunkuli, małej miejscowości położonej tuż pod Asyżem, gdzie w Bazylice Matki Bożej Anielskiej znajduje się mała kapliczka, którą św. Franciszek w XIII wieku otrzymał w darze od benedyktynów. Wierna kopia tego obiektu stoi w klasztorze franciszkańskim w Wieliczce. Po powrocie do autokaru udamy się do centrum Asyżu, miasta wpisanego na listę UNESCO, położonego na wysokości 424 m n.p.m. Główną atrakcją jest Bazylika św. Franciszka z relikwiami tego świętego zbudowana w XIII wieku na Wzgórzu Piekielnym. Kościół znany jest ze średniowiecznych fresków Giotto zbudowany na dwóch poziomach- górny i dolny. Spacerując wąskimi uliczkami zobaczymy jeszcze gotycką Bazylikę św. Klary oraz najstarszą świątynie w mieście katedrę św. Rufina. W wolnym czasie warto wybrać się na wzgórze zamkowe zwane Rocca Maggiore albo wejść przy Placu Ratuszowym do dawnej Świątyni Minerwy. Asyż to Umbria więc trzeba skosztować trufli lub regionalnych win, kupić święte obrazki, rzemiosło artystyczne, pamiątki i wiele innych rzeczy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg
6 dzień (czwartek) -Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie San Marino - najstarszej republiki świata stanowiącej enklawę na terytorium Włoch. Położone jest na górzystym terenie pasma Apeninów. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury rozpoczniemy od najstarszej bramy prowadzącej do stolicy republiki - Bramy Św. Franciszka przy której znajduje się taras widokowy na okolice. Następnie przejdziemy do Groty Kuszników i przed budynek parlamentu Republiki S. Marino. Dalej będziemy podziwiać Bazylikę Del Santo, w której przechowywane są relikwie Św. Marino i przejdziemy do wieży Guida, najstarszej części fortyfikacji otaczającej średniowieczne San Marino. Po zwiedzaniu degustacja lokalnych trunków. Czas wolny na zakup regionalnych produktów. Następnie przejazd do Rawenny, dawnej stolicy cesarstwa zachodniorzymskiego. Miasto słynie z bazyliki: San Vitale, w której znajdują się niezwykłe mozaiki. Następnie wizyta w Mausoleo di Galla Placida z najstarszymi mozaikami Rawenny, grób Dantego, kościół św. Franciszka, przepiękna bazylika S. Apollinare Nuovo. Powrót do hotelu obiadokolacja, nocleg.
7 dzień (piątek) - Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Wenecji położonej na 100 wyspach, posiadającej 170 kanałów, ponad 400 mostów. Znane jest z karnawału i festiwalu filmowego. To miasto, które odkryło dla nas kawę, wydało Marco Polo i Antonio Vivaldiego, a Casanova dokonywał tu wiele słynnych miłosnych podbojów. Zwiedzanie Wenecji rozpoczniemy od rejsu tramwajem wodnym zwanym vaporetto. Dopłyniemy na Plac św. Marka o którym Napoleon Bonaparte mawiał, że jest „Najpiękniejszym salonem Europy”. Znajduje się tutaj Pałac Dożów z Mostem Westchnień, Dzwonnica zwana Campanila, Prokuracja, Bazylika św. Marka, Caffe Florian z pyszną kawą i Torre dell'Orologio ze skrzydlatym lwem. Spacerując wąskimi uliczkami dojdziemy do Mostu Rialto, kolejnego symbolu Wenecji. Na zakończenie dnia udamy się w podróż powrotną do Polski.
8 dzień (sobota) - przekroczenie granicy Polski w godzinach porannych.
UBEZPIECZENIE
PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ
ubezpieczenie KUP SOBIE SPOKÓJ daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi.
ubezpieczenie od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)
Uwaga: Bez ubezpieczenia od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.
ubezpieczenie BAGAŻU pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.
Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.
WAŻNE
Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.
Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.
Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.
POZOSTAŁE INFORMACJE
Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie.
Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.
Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać dokument tożsamości. Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem. Niniejsza kwota może ulec zmianie w zależności od liczby osób biorących udział w wycieczce. W podanej kwocie nie uwzględniono, między innymi biletów wstępu do Koloseum w Rzymie - bilet 15 euro. Pilot rozlicza się z wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.Kwota w zależności od takich czynników jak liczba osób oraz ceny wjazdówek do miast może zmniejszyć się lub wzrosnąć średnio o 10%.
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG I TFP
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.
Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Wycieczka Tour d' Italia 2022
Wycieczki objazdowe 2022, Wycieczka do Włoch, Wycieczka do San Marino


PROGRAM RAMOWY
POLSKA - VICENZA -MONTERIGIONI - SIENA- RZYM - WATYKAN - ASYŻ- SAN MARINO - RAWENNA - WENECJA


1 dzień (sobota) - wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię.

2 dzień (niedziela) - Przejazd do Montecatini Terme, miasta leżącego w Toskanii w proiwncji Pistola. Znane jest ze swojego wypczynkowego i uzdrowiskowego charakteru. Niezwykle klimatyczne i urokliwe. Zakwaterowanie i odpoczynek. Popołudnie do dyspozycji grupy. Istnieje możliwość dojazdu komunikacją miejską do zabytkowego centrum Montecatini (we własnym zakresie). Ciekawe miejsa w Montecatini, które warto zobaczyć to m.in: Parc des Thermes, Castello di Montecatini, Terme Leopoldina. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień (poniedziałek) - Po śniadaniu przejazd Monterigioni -miasteczka zbudowanego w XIII wieku aby chroniło Sienę przed atakiem Florencji. W całości otoczone jest murami z licznymi basztami. Po krótkim spacerze po średniowiecznym centrum przejedziemy do jednego z najpiękniejszych miast Toskanii, które według legendy zostało założone przez Seniusza, syna Remusa. Siena to miejsce gdzie główny plac w kształcie muszli zwany Piazza del Campo zamienia się w tor wyścigów konnych- Palio. Na spacerze po mieście zobaczymy kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej, piękne patrycjuszowskie domy i wspaniałe pałace. W wolnym czasie warto spróbować wędliny soppressata i sera pecorino oraz marzolino. Siena, słynie na całym świecie z produkcji oliwy z oliwek extravergine. Winem produkowanym w tym rejonie jest Vin Santo a świetnie do niego pasują toskańskie ciasteczka cantucci lub znane ze Sieny ricciarelli. Po wolnym czasie przejazd do Cianciahno terme na degustacje lokalnych win w miejscowej winnicy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

4 dzień (wtorek) - Przejazd metrem do Watykanu- najmniejszego państwa świata, gdzie zobaczymy Plac św. Piotra z kolumnadą Berniniego, na której ustawiono posągi 140 świętych w tym jedynego Polaka św. Jacka Odrowąża. Wejdziemy do Bazyliki św. Piotra aby zobaczyć najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku: baldachim z brązu Berniniego i słynną „ Pietą” Michała Anioła. Obowiązkowym punktem programu jest nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Po krótkiej przerwie na pamiątki i jedzenie ruszymy w stronę „Wiecznego miasta” podjedziemy metrem do Bazyliki na Lateranie-jednej pierwszych chrześcijańskich świątyń w Europie. Wybudowana przez Konstantyna Wielkiego w IV wieku nazywana jest Matką Wszystkich Kościołów Miasta i Świata. Jej patronem jest św. Jan Ewangelista i św. Jan Chrzciciel. W środku znajduje się relikwiarz, który zawiera głowy świętych Piotra i Pawła. To miejsce spoczynku papieży i kardynałów. Tuż obok stoi budynek, gdzie mieści się dawna kaplica papieska Sancta sanctorum, w której jest obraz wg legendy namalowany przez samego św. Łukasza. Prowadzą do niego słynne Święte Schody sprowadzone z Jerozolimy przez św. Helenę. Podobno sam Jezus Chrystus po nich schodził będąc u Poncjusza Piłata. Następnie ruszymy w stronę Forum Romanum- centrum politycznego i towarzyskiego Starożytnego Rzymu. Przejdziemy słynną Via Sacra – Świętą Drogą z czasów antycznych, po której powracali wodzowie ze zwycięskich bitew. Stoi tu Łuk Tytusa i Koloseum zwane Amfiteatrem Flawiuszów gdzie odbywały się walki gladiatorów i polowania na dzikie zwierzęta. Opuszczając Starożytny Rzym udamy się na Kapitol ze słynnymi końskimi schodami Michała Anioła, Ołtarzem Ojczyzny i pomnikiem Wilczycy. Na koniec spaceru przejdziemy do Fontanny di Trevi rozreklamowanej przez bohaterów filmu "La Dolce Vita" Federico Felliniego by wrzucić jedną monetę przez ramię do tyłu aby jeszcze wrócić do „Wiecznego Miasta”. Jeśli chcemy jakiś mały romans potrzebne są dwie monety. Krótki czas wolny na pizzę, kawę i dobre lody. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień (środa)
-Po śniadaniu wyjazd do Asyżu - jednego z najpiękniejszych miast Umbrii związanego ze św. Franciszkiem i św. Klarą. Zwiedzanie rozpoczniemy od Porcjunkuli, małej miejscowości położonej tuż pod Asyżem, gdzie w Bazylice Matki Bożej Anielskiej znajduje się mała kapliczka, którą św. Franciszek w XIII wieku otrzymał w darze od benedyktynów. Wierna kopia tego obiektu stoi w klasztorze franciszkańskim w Wieliczce. Po powrocie do autokaru udamy się do centrum Asyżu, miasta wpisanego na listę UNESCO, położonego na wysokości 424 m n.p.m. Główną atrakcją jest Bazylika św. Franciszka z relikwiami tego świętego zbudowana w XIII wieku na Wzgórzu Piekielnym. Kościół znany jest ze średniowiecznych fresków Giotto zbudowany na dwóch poziomach- górny i dolny. Spacerując wąskimi uliczkami zobaczymy jeszcze gotycką Bazylikę św. Klary oraz najstarszą świątynie w mieście katedrę św. Rufina. W wolnym czasie warto wybrać się na wzgórze zamkowe zwane Rocca Maggiore albo wejść przy Placu Ratuszowym do dawnej Świątyni Minerwy. Asyż to Umbria więc trzeba skosztować trufli lub regionalnych win, kupić święte obrazki, rzemiosło artystyczne, pamiątki i wiele innych rzeczy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

6 dzień (czwartek) -Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie San Marino - najstarszej republiki świata stanowiącej enklawę na terytorium Włoch. Położone jest na górzystym terenie pasma Apeninów. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury rozpoczniemy od najstarszej bramy prowadzącej do stolicy republiki - Bramy Św. Franciszka przy której znajduje się taras widokowy na okolice. Następnie przejdziemy do Groty Kuszników i przed budynek parlamentu Republiki S. Marino. Dalej będziemy podziwiać Bazylikę Del Santo, w której przechowywane są relikwie Św. Marino i przejdziemy do wieży Guida, najstarszej części fortyfikacji otaczającej średniowieczne San Marino. Po zwiedzaniu degustacja lokalnych trunków. Czas wolny na zakup regionalnych produktów. Następnie przejazd do Rawenny, dawnej stolicy cesarstwa zachodniorzymskiego. Miasto słynie z bazyliki: San Vitale, w której znajdują się niezwykłe mozaiki. Następnie wizyta w Mausoleo di Galla Placida z najstarszymi mozaikami Rawenny, grób Dantego, kościół św. Franciszka, przepiękna bazylika S. Apollinare Nuovo. Powrót do hotelu obiadokolacja, nocleg.

7 dzień (piątek) - Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Wenecji położonej na 100 wyspach, posiadającej 170 kanałów, ponad 400 mostów. Znane jest z karnawału i festiwalu filmowego. To miasto, które odkryło dla nas kawę, wydało Marco Polo i Antonio Vivaldiego, a Casanova dokonywał tu wiele słynnych miłosnych podbojów. Zwiedzanie Wenecji rozpoczniemy od rejsu tramwajem wodnym zwanym vaporetto. Dopłyniemy na Plac św. Marka o którym Napoleon Bonaparte mawiał, że jest „Najpiękniejszym salonem Europy”. Znajduje się tutaj Pałac Dożów z Mostem Westchnień, Dzwonnica zwana Campanila, Prokuracja, Bazylika św. Marka, Caffe Florian z pyszną kawą i Torre dell'Orologio ze skrzydlatym lwem. Spacerując wąskimi uliczkami dojdziemy do Mostu Rialto, kolejnego symbolu Wenecji. Na zakończenie dnia udamy się w podróż powrotną do Polski.

8 dzień (sobota) - przekroczenie granicy Polski w godzinach porannych.

WAŻNE
Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.
Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.
Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

POZOSTAŁE INFORMACJE
Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie.
Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.
Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać dokument tożsamości. Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem. Niniejsza kwota może ulec zmianie w zależności od liczby osób biorących udział w wycieczce. W podanej kwocie nie uwzględniono, między innymi biletów wstępu do Koloseum w Rzymie - bilet 15 euro. Pilot rozlicza się z wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.Kwota w zależności od takich czynników jak liczba osób oraz ceny wjazdówek do miast może zmniejszyć się lub wzrosnąć średnio o 10%.

OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG I TFP
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
30.07-06.08.2022 1599 PLN Sprawdź
10.09-17.09.2022 1599 PLN Sprawdź

Zniżki i dopłaty

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 10 PLN
Kup sobie spokój : Dopłata 80 PLN
Ubezpieczenie KR : Dopłata 80 PLN
Ubezpieczenie od chorób przewlekłych : Dopłata 100 PLN
Deklaracja HB - płatne w biurze : Dopłata 240 PLN
Deklaracja HB Płatne w autokarze - 50.00 EUR : Dopłata 0 PLN
Rezerwacja miejsca w autokarze : Dopłata 75 PLN
Ubezpieczenie KL, NW : Dopłata 90 PLN
Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) : Dopłata 10 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star

W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach *** : 1 nocleg w okolicach Montecatini Terme lub okolicy, 2 noclegi w okolicach Rzymu, 1 nocleg w okolicach Asyżu, 1 nocleg w okolicach Wenecji. W każdym z hoteli zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych (według wyboru) z łazienkami.

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)
5 śniadań
dopłata do wyżywienia HB : 50 EUR/os. (płatne w autokarze u pilota) lub 240 PLN/os. przy rezerwacji w Polsce

5 śniadań
dopłata do wyżywienia HB : 50 EUR/os. (płatne w autokarze u pilota) lub 240 PLN/os. przy rezerwacji w Polsce

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Transport autokarem z Polski około 16 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy. Przyjazd do Włoch w okolicach godziny 15:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Podane godziny mogą ulec zmianie. Wyjazd z Czaplinka około godz. 14:00 oraz z Poznania około 18:00.
UWAGA: połączenia dodatkowo płatne (tzw. "antenowe") są realizowane tylko pod warunkiem zapisania się minimum 4 osób z danego miasta. W przypadku nieuzbierania się wystarczającej ilości osób, zostaniecie Państwo poinformowani o konieczności przyjazdu do "miast głównych" (m.in Łódź, Warszawa, Wrocław, Katowice, Poznań). Informacja o ewentualnym odwołaniu połączenia antenowego zostanie przekazana na ok. 2-3 dni przed terminem wycieczki.

Transport autokarem z Polski około 16 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy. Przyjazd do Włoch w okolicach godziny 15:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Podane godziny mogą ulec zmianie. Wyjazd z Czaplinka około godz. 14:00 oraz z Poznania około 18:00.

UWAGA: połączenia dodatkowo płatne (tzw. "antenowe") są realizowane tylko pod warunkiem zapisania się minimum 4 osób z danego miasta. W przypadku nieuzbierania się wystarczającej ilości osób, zostaniecie Państwo poinformowani o konieczności przyjazdu do "miast głównych" (m.in Łódź, Warszawa, Wrocław, Katowice, Poznań). Informacja o ewentualnym odwołaniu połączenia antenowego zostanie przekazana na ok. 2-3 dni przed terminem wycieczki.

Autokar

Miejscowość Kod miasta/lotniska Cena
Białystok Dopłata 250 PLN
Bielsko Biała Dopłata 100 PLN
Bochnia Dopłata 150 PLN
Bolków Dopłata 200 PLN
Brzeg bez dopłaty
Brzesko Dopłata 150 PLN
Bydgoszcz Dopłata 150 PLN
Bytom Dopłata 50 PLN
Ciechocinek Dopłata 200 PLN
Cieszyn Dopłata 100 PLN
Czarnków Dopłata 150 PLN
Częstochowa bez dopłaty
Gdańsk Dopłata 250 PLN
Gdynia Dopłata 250 PLN
Gliwice bez dopłaty
Głogów Dopłata 160 PLN
Gniezno Dopłata 100 PLN
Gorzów Wielkopolski Dopłata 170 PLN
Gostyń Dopłata 100 PLN
Grudziądz Dopłata 200 PLN
Inowrocław Dopłata 150 PLN
Jarocin Dopłata 150 PLN
Jastrzębie Zdrój Dopłata 100 PLN
Jelenia Góra Dopłata 200 PLN
Jędrzejów Dopłata 200 PLN
Kalisz Dopłata 150 PLN
Katowice bez dopłaty
Kępno Dopłata 200 PLN
Kielce Dopłata 200 PLN
Kluczbork Dopłata 150 PLN
Kłodzko Dopłata 170 PLN
Konin Dopłata 150 PLN
Koszalin Dopłata 250 PLN
Kościan bez dopłaty
Kraków Dopłata 100 PLN
Krotoszyn Dopłata 150 PLN
Legnica Dopłata 150 PLN
Leszno bez dopłaty
Lubin woj. dolnośląskie Dopłata 150 PLN
Lublin Dopłata 250 PLN
Łagiewniki Dopłata 100 PLN
Łódź bez dopłaty
Międzyrzecz Dopłata 150 PLN
Mława Dopłata 200 PLN
Modlin Dopłata 100 PLN
Myślibórz Dopłata 200 PLN
Niemcza Dopłata 100 PLN
Nowa Sól Dopłata 200 PLN
Nowy Tomyśl Dopłata 100 PLN
Oborniki Wlkp Dopłata 100 PLN
Olsztyn Dopłata 250 PLN
Olsztynek Dopłata 250 PLN
Opole bez dopłaty
Ostróda Dopłata 250 PLN
Ostrów Mazowiecki Dopłata 150 PLN
Ostrów Wielkopolski Dopłata 150 PLN
Piła Dopłata 150 PLN
Piotrków Trybunalski bez dopłaty
Pleszew Dopłata 150 PLN
Płońsk Dopłata 150 PLN
Polkowice Dopłata 150 PLN
Poznań bez dopłaty
Pszczyna Dopłata 100 PLN
Puławy Dopłata 200 PLN
Radom Dopłata 170 PLN
Rawicz bez dopłaty
Rybnik Dopłata 50 PLN
Rzeszów Dopłata 200 PLN
Słupca Dopłata 150 PLN
Słupsk Dopłata 250 PLN
Sopot Dopłata 250 PLN
Starogard Gdański Dopłata 250 PLN
Szczecin Dopłata 200 PLN
Szczecinek Dopłata 250 PLN
Śrem Dopłata 100 PLN
Świdnica Dopłata 150 PLN
Świebodzice Dopłata 150 PLN
Świebodzin Dopłata 150 PLN
Świecie Dopłata 200 PLN
Tarnów Dopłata 200 PLN
Tczew Dopłata 250 PLN
Tomaszów Mazowiecki Dopłata 100 PLN
Toruń Dopłata 200 PLN
Trzcianka Dopłata 150 PLN
Tychy Dopłata 50 PLN
Wałbrzych Dopłata 200 PLN
Wałcz Dopłata 150 PLN
Warszawa bez dopłaty
Wieliczka Dopłata 100 PLN
Wieluń Dopłata 200 PLN
Wiskitki bez dopłaty
Włocławek Dopłata 200 PLN
Wodzisław Śląski Dopłata 100 PLN
Wrocław bez dopłaty
Września Dopłata 100 PLN
Wyszków WYS_A Dopłata 150 PLN
Zabrze Dopłata 50 PLN
Zambrów Dopłata 200 PLN
Ząbkowice Śląskie k. Kłodzka Dopłata 150 PLN
Zielona Góra Dopłata 200 PLN
Zwoleń Dopłata 200 PLN
Żnin Dopłata 150 PLN
Żory bez dopłaty

Cena zawiera

Świadczenia w cenie
zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
5 sniadań i 5 noclegów w hotelach ***
zwiedzanie Włoch__ wg programu: zwiedzanie Vicenza,  Monterigioni, Siena, Rzymu i Watykanu,  San Marino, Rawenna, Asyżu, Wenecji,
transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta).
opieka pilota i przewodników

Świadczenia w cenie

 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 5 sniadań i 5 noclegów w hotelach ***
 • zwiedzanie Włoch__ wg programu: zwiedzanie Vicenza,  Monterigioni, Siena, Rzymu i Watykanu,  San Marino, Rawenna, Asyżu, Wenecji,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta).
 • opieka pilota i przewodników

Cena nie zawiera

Świadczenia Obowiązkowe
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe, opłaty klimatyczne, wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy około 110 EUR/os.,(kwota nie podlega rozliczeniu i zwrotowi).
dopłata do wyżywienia HB : 50 EUR/os. (płatne w autokarze u pilota) lub 240 PLN/os. przy rezerwacji w Polsce
Świadczenia Opcjonalne
Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi oraz dopłatami paliwowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy,
rezerwacja miejsca w autokarze: 75 PLN/os.

Świadczenia Obowiązkowe

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe, opłaty klimatyczne, wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy około 110 EUR/os.,(kwota nie podlega rozliczeniu i zwrotowi).
 • dopłata do wyżywienia HB : 50 EUR/os. (płatne w autokarze u pilota) lub 240 PLN/os. przy rezerwacji w Polsce

Świadczenia Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi oraz dopłatami paliwowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy,
 • rezerwacja miejsca w autokarze: 75 PLN/os.

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.