Wyżywienie | |
Nocleg | |
Realizacja programu |
Biuro czynne Pn - Pt 9:00-17:00
Newsletter | Kontakt z Nami
Jak zarezerwować?
Oferta na Zamówienie!
PEKIN - XI'AN - LUOYANG - NANKIN - WUXI - SUZHOU - LUZHI - SZANGHAJ
Dzień 1. Gdańsk - Pekin. Wylot z Gdańska.
Dzień 2. Pekin. Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie przed czasem rozpoczęcia doby hotelowej wyłącznie w przypadku posiadania przez hotel wolnych pokoi. Odwiedzimy Pałac Pokoju i Harmonii - jeden z największych i najważniejszych klasztorów buddyzmu tybetańskiego na świecie. Został zbudowany w XVII wieku, stanowił pierwotnie dom dworskich eunuchów, a następnie rezydencję przyszłego cesarza Yongzhenga. Powrót do hotelu, obiadokolacja.
Dzień 3. Pekin. Po śniadaniu udamy się na wizytę do ZOO, gdzie będziemy mogli podziwiać Pandy Wielkie. Następnie udamy się do świątyni Nieba - kompleksu, który był odwiedzany przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing w czasie corocznych ceremonii, w czasie których modlono się do Nieba o obfite plony rolne. Cały kompleks został wpisany w 1998 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Później jedziemy do Letniego Pałacu, założonego przez cesarza Qianlong w 1750 roku. Położony pod Pekinem kompleks pałacowy, zwany inaczej "Ogrodami Naturalnej Harmonii" urzeka rozmachem i przepychem. Obiadokolacja ze słynną kaczką po pekińsku.
Dzień 4. Pekin. Po śniadaniu, przejazd do Badaling i zwiedzanie Wielkiego Muru - spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru, uznanego za jeden z cudów świata. Następnie zobaczymy grobowce cesarzy z Dynastii Ming - wizyta na terenie jednego z 13-tu grobowców oraz spacer wzdłuż legendarnej "Drogi Duchów". Czeka nas również wizyta w Świecie Pereł - demonstracja technik hodowli pereł słodkowodnych i możliwość dokonania zakupów biżuterii i kosmetyków. Powrót, po drodze krótki postój przy obiektach olimpijskich, możliwość zrobienia zdjęć.
Dzień 5. Pekin - Xian. Śniadanie. Zakazane Miasto - zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO Pałacu Cesarskiego, będącego rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Park Jingsan z panoramą miasta i Cesarskiego Pałacu ze słynnego Wzgórza Węglowego. Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen), gdzie zapoznamy się z architekturą największego i najważniejszego placu "Państwa Środka", sąsiadującego z gmachami Mauzoleum Mao Zedonga i Parlamentu. Spacer i przejażdżka rykszami po najstarszej części miasta (tzw. hutongi). Wizyta w centrum medycyny chińskiej. Obiadokolacja w typowym chińskim domostwie. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem nocnym do Xi'an.
Dzień 6. Xi'an. Przyjazd do Xi'an w godzinach porannych. Transfer do hotelu, śniadanie. Wizyta w zakładzie rzemieślniczym, produkującym kopie żołnierzy z terakoty. Muzeum Armii Terakotowej - 7500 figur naturalnej wielkości, wykonanych z wypalonej gliny, przedstawiających żołnierzy, oficerów i konie. Armia znajduje się w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi. W trakcie pochówku cesarza, cała armia również została umieszczona w podziemnych pomieszczeniach. Zoabaczymy również Małą Pagodę Dzikiej Gęsi - jednego z dwóch symboli miasta. Lekcja kaligrafii. Wizyta w Muzeum Xi'an. Obiadokolacja - pierożkowy bankiet (degustacja ok. 16 rodzajów tradycyjnych chińskich pierożków).
Dzień 7. Xi'an - Luoyang. Śniadanie. Historyczne mury miejskie. Wielki Meczet - jeden z najstarszych i najbardziej znanych w całym kraju. Meczet został zbudowany w 742 roku, w okresie rządów dynastii Tang i był wielokrotnie przebudowywany w późniejszych latach. Jest ciągle używany przez chińskich muzułmanów (głównie przez mniejszość etniczną Hui). Przejazd pociągiem do Luoyang. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po malowniczym Starym Mieście. Obiadokolacja.
Dzień 8. Luoyang - Dengfeng - Louyang. Po śniadaniu, udamy się do klasztoru Shaolin, historycznego ośrodka buddyzmu, miejsca powstania na terenie Chin sztuk walki. W okresie dynastii Ming mnisi tego klasztoru służyli generałom Cesarstwa. Następnie udział w pokazie adeptów szkół walki w Shaolin. Las Pagód - miejsce pochówku klasztornych mnichów. Później udamy się do Świątyni Białego Konia - pierwszej świątyni buddyjskiej w Chinach. Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 9. Luoyang - Nankin. Śniadanie. W programie Groty Longmen - pierwsze posągi pochodzą już z V w, gdy cesarz Xiaowen przeniósł stolicę państwa do miasta Luoyang. Na ścianach znajdują się tysiące małych figurek Buddy, od których jaskinia wzięła swą nazwę. Małym Buddom towarzyszą muzycy. Wapień, z którego są wykonane, umożliwia oddanie szczegółów. W jaskini znajduje się także duży posąg Buddy w towarzystwie czterech uczniów. Czas wolny na zakupy w lokalnym supermarkecie. Obiadokolacja. Transfer na dworzec i przejazd do Nankinu.
Dzień 10. Nankin. Po śniadaniu wizyta w jednej z najważniejszych budowli Nankinu - Świątyni Konfucjusza, która sięga historią czasów dynastii Song - powstała bowiem w XI w. Przez stulecia odbywały się tutaj egzaminy na urzędników cesarskich. Zobaczymy muzeum Masakry Nankińskiej dokonanej przez wojska japońskie na przełomie 1937-38r. Wjazd na Most na Rzece Jangcy. Obiadokolacja.
Dzień 11. Nankin - Wuxi - Suzhou. Po śniadaniu przejazd autobusem do Wuxi, po drodze zobaczymy Mauzoleum Sun Jat-sena, pierwszego prezydenta Republiki Chińskiej. Zobaczymy po drodze Tai Hu - trzecie pod względem wielkości jezioro słodkowodne Chin. Odbędziemy rejs po jeziorze Tai. Po dotarciu do Suzhou - zobaczymy miasto nazywane "Wenecją Wschodu" i "Miastem - Ogrodem". Obiadokolacja.
Dzień 12. Suzhou. Dla chętnych poranna gimnastyka Tai Chi. Po śniadaniu zwiedzanie Suzhou, które w Epoce Trzech Królestw przez kilka lat było stolicą państwa Wu. Miasto, od XIV wieku zajmowało się produkcją jedwabiu. Zyski były przeznaczane na budowę ogrodów, z których 69 przetrwało do dziś. Mieszkali tu uczeni, artyści, urzędnicy i kupcy. Zobaczymy Ogród Lwi Zakątek oraz Ogród Mistrza Sieci - najmniejszy, lecz najpiękniejszy ze wszystkich ogrodów Suzhou. Pierwszy obiekt powstał w tym miejscu w XII wieku, ale obecne założenie pochodzi z połowy XVIII w., fabrykę jedwabiu, instytut hafciarstwa, a także zabytkową uliczkę Shantang. Obiadokolacja.
Dzień 13. Suzhou - Luzhi - Szanghaj. Śniadanie. W okolicach Suzhou znajduje się wiele starych miasteczek, które są usytuowane na brzegach wodnych kanałów i noszą wspólną nazwę „wodnych wiosek”. Przejazd autokarem do Luzhi - zabytkowej wioski, której historia liczy 1400 lat. Na szczególną uwagę w tym miejscu zasługują mosty. Niektóre z nich sięgają okresu dynastii Songa, a te najmłodsze pochodzą z czasów Ming i Qing. Piesze zwiedzanie, a później rejs łódkami po malowniczych, wąskich kanałach. Następnie przejazd autokarem do Szanghaju, odwiedzimy Bund - czyli szanghajskie nabrzeże - jeden z symboli miasta, który przeniesie nas w czasy kolonialne. Ogromne klasycystyczne budynki znajdujących się tu banków, urzędów państwowych i hoteli to pamiątka z czasów, gdy w mieście panowali Brytyjczycy. Następnie Perła Orientu, górująca nad rzeką Huang Pu wieża telewizyjna, która dzieli miasto na dwie części. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorne wyjście, fakultatywna wycieczka - rejs po rzece Huang Pu. Powrót do hotelu autokarem.
Dzień 14. Szanghaj. Po śniadaniu wizyta w Muzeum Szanghajskim, znajdującym się na Placu Ludowym. Mieści w sobie kolekcję ponad 120 tys. sztuk reliktów kultury chińskiej, zajmując powierzchnię 12 tys. m2. Zobaczymy Świątynię Nefrytowego Buddy, która została wzniesiona w 1882 roku, jako miejsce przechowywania dwóch figur Buddy, przywiezionych z Birmy. Obydwie pokryte są białym nefrytem. Następnie udamy się na Nanjing-ulicę handlową w Szanghaju, uznawaną za jedną z największych na świecie. Zwiedzanie Starego Miasta, a następnie czas wolny. Obiadokolacja.
Dzień 15. Szanghaj - Gdańsk. Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko, zakończenie programu i wylot do Polski. Przylot do Gdańska.
Cena podstawowa | Wolne miejsca |
---|
Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.
- zakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją
- śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie: 1 szklanka napoju)
Miejscowość |
---|
Gdańsk |
- przelot na trasie Gdańsk - Pekin, Szanghaj - Gdańsk z przesiadkami, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW zakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją, śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie: 1 szklanka napoju), lokalny transport: bilety kolejowe na trasach wymienionych w programie, (przy przejazdach nocnych - miejsca sypialne, 4 osoby w przedziale), klimatyzowane autokary, zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów) serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego oraz polskiego pilota
, dopłaty do opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowanaobowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 365 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczkikosztów wizy chińskiejkosztów wycieczek fakultatywnych- Legenda kung fu - przedstawienie (30 USD/os.)- Pekin nocą (25 USD/os.)- Chińska Opera (30 USD/os.)- Przedstawienie z czasów dynastii Tang (25 USD/os.)- Masaż stóp (25 USD/os.)- Rejs po rzece Huang Pu (30 USD/os.)- Przedstawienie cyrkowe w Szanghaju (35 USD/os.)
Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej.
WIZY:
Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 260 PLN/os. Organizator pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo. W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, wymagane jest przesłanie paszportu każdego uczestnika (ważny min. 6 miesięcy od daty wyjazdu z Chin), ręcznie wypełnionego wniosku wizowego (prawidłowo, zgodnie ze wzorem), wydrukowanego dowodu rezerwacji/vouchera, 1 zdjęcia (kolorowe, w formacie paszportowym), ksera pierwszej strony paszportu (z danymi i zdjęciem; prosimy kserować paszporty osobno, na białej kartce A4). W paszporcie wymagane jest ogółem 6 pustych stron (w tym 2 obok siebie).
Dokumenty prosimy przesyłać na adres biura przedstawicielskiego: Crear Travel sp. z o.o., ul. Berezyńska 39 lok. 65, 03-908 Warszawa z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu. Prosimy o dostarczenie paszportów najpóźniej na 14 dni roboczych przed datą wylotu.
W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów procedura wydania wizy wymaga pobrania wyższej opłaty za pośrednictwo wizowe, tj. 150 PLN/os. i opłaty za wyrobienie wizy ekspresowej, której koszt wynosi 370 PLN/os. W takim wypadku zastrzegamy jednak możliwość odwołania pośrednictwa.
Paszporty będą do odbioru podczas odprawy na lotnisku Chopina w Warszawie w dniu wylotu, w przypadku wylotu z lotniska lokalnego odsyłane są klientowi. W przypadku chęci wcześniejszego odebrania dokumentów prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem pod nr telefonu +48 601 196 898 lub na adres e-mail Organizatora.
Ponadto wymagane jest przesłanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej na 30 dni przed wylotem, z uwagi na konieczność potwierdzenia usług w Chinach (m.in. biletów kolejowych). W przypadku nieuzupełnienia danych w terminie Organizator zastrzega możliwość odwołania wyjazdu.
CZAS LOTU:
Pekin - ok. 12 godz.: Warszawa - lotnisko europejskie lub międzynarodowe (np. Wiedeń, Frankfurt, Moskwa, Dubaj itp.) ok. 2-8 godz., lotnisko europejskie lub międzynarodowe - Pekin - ok. 7 - 10 godz.
RÓŻNICE CZASOWE:
Po przybyciu do Chin należy przestawić zegarki o 6 godzin do przodu względem czasu polskiego w lecie i 7 godzin w zimie.
KLIMAT:
Chiny leżą w zasięgu 3 stref klimatycznych: zwrotnikowej (południowe wybrzeża oraz wyspa Hajnan), podzwrotnikowej (zachodnia, środkowa i wschodnia część kraju) oraz umiarkowanej (północne i północno-wschodnie Chiny). Południowo-wschodnia i wschodnia część kraju ma klimat monsunowy z porą deszczową i suchą. Chiny są całorocznym kierunkiem wakacyjnym. Najlepszy czas na zwiedzanie to wiosna (marzec - kwiecień) i jesień (wrzesień - listopad), kiedy temperatury oscylują w granicach 20-30 °C. Noce mogą być wtedy chłodne, ale w ciągu dnia pogoda jest odpowiednia do zwiedzania. Latem temperatury mogą przekraczać 30 °C i również jest to odpowiednia pora na zwiedzanie Państwa Środka. Rejony górskie i wyżej położone np. Tybet, lepiej zwiedzać latem, kiedy nie ma już niebezpieczeństwa dojmujących mrozów. Północne regiony Chin charakteryzują się klimatem kontynentalnym z ostrymi zimami i upalnym latem, im bardziej na południe, tym wilgotność i temperatury są wyższe.
WALUTA:
1 CNY (Chiński Juan) = 0,16 USD. Chińskie władze utrzymują sztywny kurs waluty, więc nie ma znaczenia gdzie wymienimy dolary na juany - kurs będzie taki sam. Ze względów praktycznych polecamy dokonywać wymiany w hotelach (należy przedstawić paszport), choć jest to możliwe również w bankach i kantorach. W sklepach przyjmuje się międzynarodowe karty płatnicze z wypukłymi numerami.
PRZYKŁADOWE CENY:
Butelka wody 0,3 l - ok. 0,25 USD, butelka piwa 0,3 l w sklepie - ok. 0,25 USD, piwo w barze - ok. 1,5 USD litr benzyny - ok. 0,4 USD, obiad w restauracji - ok. 10 USD, paczka papierosów - ok. 1 USD.
TRANSPORT:
Wszystkie szanujące się linie europejskie latają do Państwa Środka, do głównych miast takich, jak Pekin, Szanghaj i Hong Kong, a także mniej ważnych, jak: Chengdu, Kanton. Przeloty na trasach lokalnych oferują coraz liczniejsze i nowocześniejsze linie chińskie - m. in. China Air, Dragonair. Samodzielne poruszanie się po Chinach jest raczej utrudnione ze względów kulturowych, językowych i formalnych. Niemniej jednak doskonale rozwinięta jest sieć połączeń autobusowych, a połączenia kolejowe docierają do wszystkich ważnych zakątków kraju - łącznie z Tybetem, słynna nową trasą kolejową. Na trasach gdzie turystom oferowane są kuszetki, jeżdżą komfortowe pociągi z zamykanymi i klimatyzowanymi przedziałami.
UWAGA! W bagażu rejestrowanym i podręcznym nie można przewozić baterii lub akumulatorów o pojemności powyżej 160Wh, wszelkie baterie i przenośne ładowarki powinny być przewożone w bagażu podręcznym i posiadać tabliczkę znamionową.
CIEKAWOSTKI:
Zakupy to nieodłączna część wizyt w Państwie Środka. Chińczycy to chyba najlepsi handlowcy na świecie - ceny na bazarach zawsze są zawyżone i uwzględniają konieczność targowania się, które zawsze odbywa się w uprzejmej atmosferze. Zaczynając negocjacje trudno czegoś w końcu nie kupić. Turystom przede wszystkim polecamy tzw. "silk market" w Pekinie, gdzie można kupić dosłownie wszystko - głównie "markową" odzież, ale również stragany i sklepy z perłami w okolicach Szanghaju. W sklepach firmowych, supermarketach ceny są stałe i nie podlegają negocjacjom.
Posiłki w restauracjach - na trasach wycieczek restauracje w których gościmy są zawsze zatwierdzone przez specjalny urząd, który zezwala na serwowanie posiłków obcokrajowcom. W cenę posiłku zawsze wliczona jest 1 szklanka napoju, za dodatkowe napoje należy płacić dodatkowo. Nie trzeba jeść pałeczkami, choć jest to mile widziane. Niemniej jednak nie ma problemu z otrzymaniem tradycyjnych sztućców.
Kuchnia chińska - obiegowe twierdzenie, że Chińczycy jedzą psy, jest tak samo nieprawdziwe, co krzywdzące. Potrawy z psa są przysmakiem w kuchniach mniejszości etnicznych z południa kraju i większość Chińczyków również ich nie aprobuje. Tradycje kulinarne są w Chinach bardzo żywe, a posiłek jest zawsze rytuałem, poprzedzonym degustacją herbaty. Inaczej niż w Europie, nie ma tradycji pojedynczych porcji, a półmiski z jedzeniem ustawia się na stole, na wielkiej obrotowej podstawce, aby każdy mógł sięgnąć porcję tego na co akurat ma ochotę.
ŚWIĘTA:
Chiński Nowy Rok – styczeń/luty (święto ruchome uzależnione od kalendarza księżycowego) – najważniejsze chińskie święto.
Święto Lampionów – styczeń/luty – bardzo malownicze święto, podczas którego Chińczycy robią papierowe lampiony i spacerują z nimi wieczorami po ulicach.
Święto Wody – połowa kwietnia (13-16.04) – ludzie opryskują się wodą, co ma na celu pozbycie się wszelkich demonów. Obchodzi je narodowość Dai w prowincji Yunnan.
Święto Smoczych Łodzi - rozpoczyna się piątego dnia piątego miesiąca księżycowego. Dzień ten uznawany jest przez Chińczyków za najdłuższy dzień w roku. Podczas tego święta nad drzwiami domów Chińczycy wieszają papierowe amulety i rzucają petardy, aby odpędzić złe duchy.
Święto Dziewcząt lub Święto Córek - najbardziej romantyczne chińskie święto przypada 7. dnia siódmego miesiąca.
Święto Głodnych Duchów - obchodzone 15. dnia siódmego miesiąca Święto Głodnych Duchów. Tego dnia składa się hołd wszystkim zmarłym.
Święto Środka Jesieni/Księżycowych Ciasteczek – wrzesień/październik – Chińczycy jedzą podczas tego święta księżycowe ciasteczka i spoglądają w Księżyc. Jest to tradycyjnie chiński dzień zakochanych.
Święto Przodków czyli Święto Czystej Jasności - czasie, obchodzonego 15. dnia po równonocy wiosennej, Święta Przodków, Chińczycy składają dary przodkom, aby zapewnić sobie ich przychylność i nie dopuścić, by się na nich gniewali.
ELEKTRYCZNOŚĆ:
220V 50Hz, w zależności od regionu kraju używane są różne gniazdka: japońskie, australijskie, brytyjskie i południowoafrykańskie. Do żadnego z powyższych typów nie pasują europejskie wtyczki, stąd należy zaopatrzyć się w adapter przed podróżą, lub nabyć go na miejscu. W większości hoteli można wypożyczyć przejściówki.
PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE W RP:
Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej
ul. Bonifraterska 1, 00-203 Warszawa
Wydział Konsularny przy Ambasadzie
ul. Bonifraterska 1 ( wejście od ul. Wałowej ), Warszawa
Telefon: 0048 22 8319129
Faks: 0048 22 6354211
consular@chinaembassy.org.pl
www.chinaembassy.org.pl
PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE RP:
Ambasada RP w Pekinie
1 Ri Tan Lu, Jian Guo Men Wai
100600 Beijing (Pekin), PR China
Telefon: (00-86 10) 65 32 12 94 do 5
Faks: (00-86 10) 65 32 35 67
polcons@public.bta.net.cn
www.pekin.polemb.net
Konsulat Generalny RP w Hongkongu
Rooms 3505-06, Hopewell Centre
183 Queen's Road East, Hong Kong
Telefon: (00-852) 2840 0779, 2840 0814
Faks: (00-852) 2596 0062
hongkong.kg.sekretariat@msz.gov.pl
www.hongkongkg.polemb.net
Konsulat Generalny RP w Kantonie
63 Shamian Dajie
510130 Guangzhou, PR China
Telefon: (00-86 20) 81 21 99 93, 81 21 99 94
Faks: (00-86 20) 81 21 19 95
kanton.kg.sekretariat@msz.gov.pl
Konsulat Generalny RP w Szanghaju
618 Jianguo Xilu
200031 Shanghai, PR China
Telefon: (00-86 21) 64 33 92 88, 64 33 47 35, 64 74 07 65
Telefon Dyżurny: (86) 15 0000 444 808
Faks: (00-86 21) 64 33 04 17
szanghaj.kg.sekretariat@msz.gov.pl
www.szanghajkg.polemb.net
ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)
+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl
godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne
Zapisz się do Newsletter Ecotravel
Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - obozy młodzieżowe, wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotyczne, pielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.
Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.