w naszej ofercie: 13442 imprezy, 6048 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...

Czechy Mniej Znane ale warte odwiedzenia atrakcje turystyczne
Czechy   

Czechy Mniej Znane ale warte odwiedzenia atrakcje turystyczne

Czechy Mniej Znane ale warte odwiedzenia atrakcje turystyczne

Czechy to kraj o bogatej historii i kulturze, pełen pięknych miejsc do zwiedzania. Oprócz popularnych atrakcji takich jak Praga czy Karlowe Wary, istnieją także mniej znane, ale równie fascynujące miejsca, które zasługują na uwagę.

Oto kilka takich mniej znanych, ale wartych odwiedzenia atrakcji turystycznych w Czechach:

1. Telč

Miasto Telč, położone w południowej części Czech, jest znane z renesansowych domów z pięknie zdobionymi fasadami i malowniczym rynkiem. Centrum miasta zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na zachowany średniowieczny układ urbanistyczny i piękne budynki.

Telc - Czechy Mniej Znane

Miasto Telč zachwyca przede wszystkim zachowanym renesansowym układem urbanistycznym. Jego największą atrakcją jest rynek, który otaczają pięknie zdobione renesansowe domy z fasadami w różnych kolorach. Warto również odwiedzić Zamek w Telč, który jest częścią Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto słynie z charakterystycznego piękna i spokoju.

Ciekawostka: Rynek w Telč jest jednym z najpiękniejszych renesansowych rynków w Europie Środkowej.

Telc - Czechy Mniej Znane

Telc - Czechy Mniej Znane

Telc - Czechy Mniej Znane


2. Kutná Hora

Kutná Hora to historyczne miasto górnicze, które jest często pomijane przez turystów, a szkoda! Jednym z najbardziej niezwykłych miejsc jest Kościół Czaszek (Sedlec Ossuary), gdzie wnętrze jest ozdobione kośćmi ludzkimi, tworząc makabryczne dzieło sztuki. Katedra św. Barbary to inna znacząca atrakcja, znana z wspaniałej architektury gotyckiej.

Kutna Hora - Czechy Mniej Znane

Kutna Hora - Czechy Mniej Znane

Kutna Hora - Czechy Mniej Znane

Ciekawostka: Kościół Czaszek zawiera szkielety około 40 000 ludzi i jest jednym z najbardziej nietypowych miejsc na świecie.

Kutna Hora - Czechy Mniej Znane


3. Park Narodowy Podyji

Park Narodowy Podyji to mało znany park narodowy, który oferuje spektakularne widoki na meandrującą rzekę Dyje oraz malownicze krajobrazy. To idealne miejsce dla miłośników przyrody, turystyki pieszej i rowerowej.

Park Narodowy Podyji - Czechy Mniej Znane

Park Narodowy Podyji - Czechy Mniej Znane

Park Narodowy Podyji - Czechy Mniej Znane

Park Narodowy Podyji - Czechy Mniej Znane

Ciekawostka: Park Podyji jest jednym z najlepszych miejsc w Czechach do obserwacji ptaków, zwłaszcza orłów bielików.


4. Olomouc

Miasto Olomouc jest pełne urokliwych zakątków. Zachwycające barokowe fontanny i Słup Trójcy Świętej, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, tworzą niepowtarzalny klimat miasta. Warto również odwiedzić Kolumnę Neptuna oraz bazylikę św. Wawrzyńca.

Olomouc - Czechy Mniej Znane

Olomouc - Czechy Mniej Znane

Olomouc - Czechy Mniej Znane

Olomouc - Czechy Mniej Znane

Ciekawostka: W Olomouc znajduje się jeden z największych rynków miejskich w Czechach, otoczony kolorowymi kamienicami.


5. Kroměříž

Miasto Kroměříž słynie z niesamowitego zamku i ogrodów, które również są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zamek jest arcydziełem architektury i pełen jest dzieł sztuki. Ogrody zamkowe, w tym ogrody barokowe i palmiarnia, zachwycają swoim pięknem.

Kromeriz - Czechy Mniej Znane

Kromeriz - Czechy Mniej Znane

Kromeriz - Czechy Mniej Znane

Kromeriz - Czechy Mniej Znane

Ciekawostka: W ogrodach zamkowych w Kroměříž znajduje się ponad 200 rzeźb z piaskowca.


Jeśli jesteś zainteresowany odwiedzeniem tych niezwykłych miejsc, możesz również sprawdzić oferty wycieczek po Czechach na EcoTravel. To doskonała okazja, aby odkryć te mniej znane, ale niezwykle fascynujące zakątki Czech. Chętnych zapraszamy do wspólnej organizacji wycieczki do tych niezwykłych miejsc: +48 12 6813692 lub bok@ecotravel.pl 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2023-05-17
2020-05-11
2020-01-27
2019-12-11
2019-02-11
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.wycieczkiobjazdowe.com.pl/czechy-mniej-znane-ale.html" title="Czechy Mniej Znane ale warte odwiedzenia atrakcje turystyczne" ><img src="http://www.wycieczkiobjazdowe.com.pl/view/images/eco.png" alt="Czechy Mniej Znane ale warte odwiedzenia atrakcje turystyczne" style="vertical-align: middle;" /> Czechy Mniej Znane ale warte odwiedzenia atrakcje turystyczne</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Popularne
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.