w naszej ofercie: 20236 imprez, 4688 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Czarujące Laos i Birma 2022
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA CZARUJĄCE LAOS I BIRMA 2022

Wycieczka Czarujące Laos i Birma 2022, Wycieczki samolotowe do Birmy 2022, Zwiedzanie Laosu 2022, Birma 2022, Laos 2022, Weekend Majowy 2022 w Birmie i Laos, Majówka 2022 w Azji na Laos i w Birmie

Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
268874678
oferta w pdf
WYCIECZKA CZARUJĄCE LAOS I BIRMA 2021
Wycieczka Czarujące Laos i Birma 2021, Wycieczki samolotowe do Birmy, Zwiedzanie Laosu 2021, Birma 2020, Laos 2021, Weekend Majowy 2021 w Birmie i Laos, Majówka 2021 w Azji na Laos i w Birmie
OPIS OFERTY
LUANG PRABANG - KHUANG SY WATERFALLS - VANG VIENG - WIENTIAN - YANGON - BAGAN - HEHO - JEZIORO INLE - HEHO - YANGON
Dzień 1: Wylot z Warszawy. Przylot do Luang Prabang, spotkanie z lokalnym przewodnikiem i transfer do hotelu.
Opcjonalnie: uliczny obiad ze straganów na Nocnym Targu (czas: 1-1,5 godz., grupa maks. 40 os.).
Nocny Targ w Luang Prabang znany jest z handlu przedmiotami pochodzącymi z tradycyjnego rękodzieła, którym parają się tutejsze mniejszości etniczne. Otaczające nas uliczki pełne są stoisk z jedzeniem. To rewelacyjne miejsce, by zasmakować ulicznej kuchni Laosu. Można powiedzieć, że to niemal jak obiad w formie bufetu – po prostu weź jedno z typowych dań i spróbuj najlepszych potraw! Nocleg w Luang Prabang.
Dzień 2: Luang Prabang – Khuang Sy Waterfalls (dystans ok. 30 km).
Śniadanie. Zaczniemy od zwiedzania Luang Prabang uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast południowowschodniej Azji, w którym rzeki Mekong i Nam Khan spotykają się z w okolicy wiekowego pasma górskiego. Droga przez Luang Prabang zaprowadzi nas do najbardziej charakterystycznych i bogatych kulturowo miejsc. Warto posłuchać na temat historii, architektury oraz kultury miasta.
Vat Mai została zbudowana u schyłku XVIII wieku, to bardzo szanowana przez społeczność świątynia zwieńczona niezwykłym dachem.
Royal Palace, obecnie Muzeum Narodowe, posiada wielką kolekcję cennych przedmiotów, które niegdyś należały do rodziny królewskiej oraz pokaźny zbiór statuetek odnalezionych w różnych świątyniach. To tu podziwia się Buddę z Prabang, uważanego za najświętszy artefakt Laosu, który nadał nazwę temu miastu.
Vat Xieng Thong, świątynia Królewskiego Miasta, a także kompleks świętych kapliczek i świątyń przechowujący jedne z najpiękniejszych laotańskich dzieł sztuki i bez wątpienia najpiękniejsze miejsce Luang Prabang.
Następnie udamy się do kaskadowych wodospadów Kuang Si, jednego z najważniejszych miejsc Luang Prabang. Układają się one na wapiennej formacji i spływają do licznych turkusowych basenów. Być w Laosie i nie zobaczyć tego cudu natury, to jak nie zobaczyć nic! Niższe poziomy zaadaptowane zostały na publiczne parki, gdzie można odpocząć w cieniu i chłodnym powiewie wodospadów. Jakkolwiek świetnie by to nie brzmiało, główny punkt zainteresowań mieści się u góry szlaku, są to właśnie niewielkie naturalne baseny powstałe wskutek erozji. Zażyj kąpieli i zrelaksuj się. Po wycieczce udamy się na nocleg do hotelu. Nocleg w Luang Prabang.
Dzień 3: Luang Prabang – Vang Vieng (dystans ok. 227 km, czas ok. 6 godz.).
Śniadanie. Przejazd do Vang Vieng. Po drodze będziemy podziwiać górskie krajobrazy. Przewidujemy kilka przystanków w punktach widokowych oraz paru niewielkich wioskach. Jedna z nich należy do plemienia Mong (mniejszości narodowej mieszkającej na terenie Laosu). Na targu żywności można zakupić np. pieczone szerszenie, koniki polne i inne przysmaki. Zatrzymamy się także na zdjęcia przy polach ryżowych, które są fantastyczną scenerią na zdjęcia. Przyjazd do hotelu. Nocleg w Vang Vieng.
Dzień 4: Vang Vieng.
Śniadanie. Podróż na północ do Vang Vieng, gdzie mieści się niewielka wioska Ban Phathao, którą zamieszkuje ludność Hmong. Z tego miejsca udamy się dalej piechotą, przechodząc przez rozciągające się niczym zielona kurtyna uprawy ryżu na górze Limestone. Przejdziemy malowniczymi ścieżkami w cieniu rozłożystych drzew, spotkamy też miejscowych oddających się swoim codziennym zajęciom. Na tym szlaku znajduje się pierwsza z kilku jaskiń znana jako Tham Loup (głęboka jaskinia), następnie ukaże nam się także Tham Hoi, najmniejsza okoliczna jaskinia. Przeznaczymy wówczas kilka minut na podziwianie pięknej scenerii, zanim kontynuujemy marsz w głąb gór. Później przejedziemy do basenów w trzeciej jaskini. Po tym odpoczniemy, płynąc łódką wzdłuż rzeki Nam Song, która dopełnia krajobraz niesamowitych skał krasowych. Nocleg w Vang Vieng.
Dzień 5: Vang Vieng – Wientian (dystans ok. 156 km, ok. 3,5 godz.).
Śniadanie. Przejazd z Vang Vieng do Wientian, stolicy Laosu. Po dotarciu rozpoczniemy zwiedzanie głównej części miasta, w której widać francuskie wpływy na budownictwo: Świątynia Vat Si Saket, na której widać syjamskie wpływy, prezentuje unikalny wzór architektoniczny. Ze względu na styl dawnego Bangkoku, została ona ocalona przed wyburzeniem. To największa i najpiękniejsza świątynia w Wientian, Wat Phra Kaew (Świątynia Szmaragdowego Buddy) zbudowana w 1565 roku jako schronienie dla sławnego Emeralda Buddhy. Została odbudowana w oryginalnym stylu w 1942 roku. Mieści się w cudownym ogrodzie, który kryje rzeźbione drewniane panele i kolumnady pod spadzistym dachem w stylu syjamskim i laotańskim, Pha That Louang, klasztor otaczający dużą stupę (typ buddyjskiej budowli sakralnej), która została uchroniona od splądrowania podczas najazdu Syjamczyków. Jednak w 1873 roku uległ zniszczeniu przez szabrowników Ho. Klasztor został wyremontowany przez Francuzów w 1930. Stał się symbolem narodowym odpowiadającym zarówno buddyjskiej religijności, jak i laotańskiej suwerenności. Ta ogromna świątynia uchodzi za arcydzieło laotańskiej architektury. Patuxai, łuk triumfalny, ze szczytu którego można objąć spojrzeniem zróżnicowane Wientian, rynek Talat Sao, gdzie znajduje się wiele ręcznie wykonanych przedmiotów, a także importowanych do Laosu. Nocleg w Wientian.
Dzień 6: Wientian – Yangon.
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Wientian. Przelot do Yangon, który jest dawną stolicą (znany też jako Rangun). Pozostaje ono największym miastem Birmy, które po dziś dzień jest najważniejszym węzłem handlowym oraz miejscem, przez które przejeżdża najwięcej turystów. Jego kolonialne korzenie oraz religijne dziedzictwo sprawiają, że są to najbardziej hipnotyzujące miejsca w południowowschodniej Azji. Po przylocie transfer do hotelu. Na miejscu powinniśmy być ok. godz. 14. Wolne popołudnie. Nocleg w Yangon.
Dzień 7: Yangon – Bagan.
Śniadanie. Rankiem udajemy się na lotnisko w Yangon, gdzie z przewodnikiem polecimy do Baganu. Bagan słynie z najpiękniejszych architektonicznie storn w Azji. Gdy miasto to od XI do XIII w. było centrum Birmy, władcy wybudowali ogromną liczbę stup, pagód, dla których dobrym punktem obserwacyjnym jest brzeg rzeki Irawadi.
Najpierw udamy się w podróż do położonej na wzniesieniu świątyni, by podziwiać rozciągające się niczym poletko pod naszymi stopami pagody i świątynie. Z tego miejsca można dostrzec świątynię Anada, jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Baganie. Obejrzymy ją wraz z przewodnikiem. Chodząc wokół będzie można zauważyć mnogość stylów architektonicznych w okolicy, włączając w to obiekty o dużym artystycznym znaczeniu z okresu od IX do XIV w. Przemierzając drogę między świątyniami, posmakujemy nieco wiejskiego życia Baganu, gdy zobaczymy rolników z rodzinami pracujących wśród zabytków.
Późnym popołudniem pojedziemy nad rzekę, gdzie przesiądziemy się do prywatnej łódki. Siedząc na pokładzie, doświadczymy spokojnych widoków rzeki Irawadi. Spotkamy po drodze mieszkańców przemieszczających się podobnymi łódkami między jedną wioską a drugą, rybaków i innych. Podróż będziemy kończyć wraz z zachodzącym słońcem, by później udać się na nocleg do hotelu Baganie.
Dzień 8: Bagan.
Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania słynnej pagody Shwezigon, wybudowanej przez króla Anawratha na początku XI w. Pełnymi życia uliczkami udamy się do małej wsi, gdzie pospacerujemy, podpatrując codzienne życie mieszkańców, a następnie odwiedzimy mniej znane świątynie. Nie ominiemy także serii mniejszych pomników, których historia przedstawia Bagan od nieco innej strony. 
Lunch we własnym zakresie. Później złożymy wizytę w tradycyjnej pracowni lakierniczej i podpatrzymy, jak wyrabiane są tutejsze najznamienitsze rękodzieła. Zwiedzanie Baganu będziemy kontynuować w Starym Baganie, gdzie znajduje się najbardziej rozpoznawalna świątynia tego kraju, świątynia Ananda.
Stąd ruszymy dalej powozem konnym, miniemy najwyższe świątynie jak np. Dhammayangyi słynącą ze swego osobliwego muru. Pod koniec dnia zażyjemy relaksu, obserwując zachodzące nad Baganem słońce. Nocleg w Baganie.
Dzień 9: Bagan – Heho – jezioro Inle.
Śniadanie. Tego ranka zostaniemy przewiezieni na lotnisko w Nyaung-U, z którego polecimy do Heho. Po dotarciu na lotnisko w Heho, nasz kierowca weźmie nas w ok. godzinną trasę do Nyaungshwe, podczas której będziemy mogli przyglądać się widokom za oknem. Z tego miejsca pojedziemy nad jezioro Inle. W trakcie drogi nadarzy się okazja, by zwiedzić wiejskie warsztaty specjalizujące się w tradycyjnych wyrobach z papieru shan oraz wyjątkowych parasolkach. Zatrzymamy się też w klasztorze Shwe Yan Pyay, by obejrzeć skomplikowane rzeźby w drewnie oraz kultywowane przez mnichów rzemiosło.
W końcu dotrzemy do Nyaungshwe, gdzie będzie na nas czekać tradycyjna łódź z długim ogonem. Udamy się nią w rejs kanałem prowadzącym do otwartego jeziora. Cicha woda jeziora Inle przyozdobiona jest pływającymi ogrodami i domami na palach, o które dbają tutejsi rybacy. Warto zwrócić uwagę na kontrast, jaki tworzą góry z rozległym jeziorem, tworząc iście filmowe tło. Następnie w Nga Phe Kyaung Monastery obejrzymy kolekcje obrazów Buddy. Główna przystań to Phaung Daw Oo Pagoda, gdzie odkryjemy pięć świętych wizerunków Buddy przyozdobionych złoceniami. Znajduje się tam wiele tradycyjnych dzieł pochodzących z okolicy jeziora Inle. Będziemy mogli się zatrzymać, by zobaczyć wspaniałe tkaniny z jedwabiu i lotosu, budowanie łodzi (zależnie od pory roku), wytwórnię cygar, kowali, a także kowali kujących w srebrze. Wyprawę zakończymy rejsem powrotnym w stronę hotelu. Nocleg w Nyaungshwe.
Dzień 10: Jezioro Inle.
Po śniadaniu wsiądziemy do łodzi, którą popłyniemy przez jezioro Inle, tuż obok najbardziej spektakularnej i zapierającej dech w piersi części Birmy. Ranek przeznaczymy na zwiedzanie trwającego pięć dni rynku. Jego lokalizacja każdego dnia przenosi się z jednej wsi do drugiej, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy, mniejszości etniczne i turyści spotykają się i wymieniają towary.
Około godzinna podróż łódką wzdłuż wąskiego kanału przywiedzie nas do wsi Pa-Oh mieszczącej się na zachodnim brzegu jeziora Inle. Obejdziemy ją, nim wejdziemy na schody prowadzące do wspaniałej pagody. Przychodzących wita tam ikoniczny obraz Buddy, który znajduje się pośród setek ruin stup i krzewów. W drodze powrotnej łodzią, będziemy mogli zatrzymać się w Inter Heritage House, by dowiedzieć się więcej na temat historii i kultury rodzimych mieszkańców okolic jeziora. Po emocjonującym dniu udamy się z powrotem na noc do hotelu w Yangon.
Dzień 11: Jezioro Inle – Heho – Yangon.
Po śniadaniu zostaniemy przewiezieni na lotnisko w Heho, by złapać lot do Yangon. Dalszą podróż zaczniemy w mieście od drogi Mahanbandola. Pójdziemy na wschód, przemierzając zatłoczone uliczki z jedzeniem i straganami. Skręcimy na ulicę Pansodan, na której znajduje się wiele sklepów z używanymi rzeczami oraz fotokopii książki. Dalej zajrzymy do kolonialnego sąsiedztwa w drodze na Strand Road i z powrotem na Bank Street. Oprócz tego miasto może pochwalić się naprawdę wyjątkową kolonialną architekturą.
Kolejnym punktem jest Sule Pagoda, symbol tej części miasta, obfotografowane przez wielu i dwukrotnie odbudowywane City Hall. Kontynuujemy trasę na zachód przez chaotycznie usytuowane indyjskie i chińskie kwatery. To też miejsce, gdzie znajdują się synagogi i meczety. Wreszcie dotrzemy na największy tradycyjny rynek w Yangon, Theingyi Zei. Zatłoczone uliczki wychodzą na drogę Anawratha, gdzie znajduje się Sri Kali, najbardziej kolorowa tutejsza świątynia indyjska.
Nie można powiedzieć, że widziało się Birmę, jeśli nie widziało się jednego z najświętszych miejsc, legendarnej pagody Szwedagon. 
Wyruszymy ze schodów od wschodniej strony, gdzie aż do podstawy świątyni mieszczą się małe sklepy z przeróżnymi dewocjonaliami. Wchodząc na platformę, będziemy świadkami jak zmieniają się kolory na stumetrowym chedi (sklepienie) które składa się z 40 tysięcy złotych liści. Większość odwiedzających uznaje, że jest to najbardziej zapadający w pamięć widok z tej podróży. Nocleg w Yangon.
Dzień 12: Yangon (wylot).
Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
OBSŁUGA:
Obsługa w języku polskim.

WYCIECZKA CZARUJĄCE LAOS I BIRMA 2022
Wycieczka Czarujące Laos i Birma 2022, Wycieczki samolotowe do Birmy 2022, Zwiedzanie Laosu 2022, Birma 2022, Laos 2022, Weekend Majowy 2022 w Birmie i Laos, Majówka 2022 w Azji na Laos i w Birmie


OPIS OFERTY:

LUANG PRABANG - KHUANG SY WATERFALLS - VANG VIENG - WIENTIAN - YANGON - BAGAN - HEHO - JEZIORO INLE - HEHO - YANGON

Dzień 1: Wylot z Warszawy. Przylot do Luang Prabang, spotkanie z lokalnym przewodnikiem i transfer do hotelu.
Opcjonalnie: uliczny obiad ze straganów na Nocnym Targu (czas: 1-1,5 godz., grupa maks. 40 os.).
Nocny Targ w Luang Prabang znany jest z handlu przedmiotami pochodzącymi z tradycyjnego rękodzieła, którym parają się tutejsze mniejszości etniczne. Otaczające nas uliczki pełne są stoisk z jedzeniem. To rewelacyjne miejsce, by zasmakować ulicznej kuchni Laosu. Można powiedzieć, że to niemal jak obiad w formie bufetu – po prostu weź jedno z typowych dań i spróbuj najlepszych potraw! Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 2: Luang Prabang – Khuang Sy Waterfalls (dystans ok. 30 km).
Śniadanie. Zaczniemy od zwiedzania Luang Prabang uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast południowowschodniej Azji, w którym rzeki Mekong i Nam Khan spotykają się z w okolicy wiekowego pasma górskiego. Droga przez Luang Prabang zaprowadzi nas do najbardziej charakterystycznych i bogatych kulturowo miejsc. Warto posłuchać na temat historii, architektury oraz kultury miasta.
Vat Mai została zbudowana u schyłku XVIII wieku, to bardzo szanowana przez społeczność świątynia zwieńczona niezwykłym dachem.Royal Palace, obecnie Muzeum Narodowe, posiada wielką kolekcję cennych przedmiotów, które niegdyś należały do rodziny królewskiej oraz pokaźny zbiór statuetek odnalezionych w różnych świątyniach. To tu podziwia się Buddę z Prabang, uważanego za najświętszy artefakt Laosu, który nadał nazwę temu miastu.
Vat Xieng Thong, świątynia Królewskiego Miasta, a także kompleks świętych kapliczek i świątyń przechowujący jedne z najpiękniejszych laotańskich dzieł sztuki i bez wątpienia najpiękniejsze miejsce Luang Prabang.Następnie udamy się do kaskadowych wodospadów Kuang Si, jednego z najważniejszych miejsc Luang Prabang. Układają się one na wapiennej formacji i spływają do licznych turkusowych basenów. Być w Laosie i nie zobaczyć tego cudu natury, to jak nie zobaczyć nic! Niższe poziomy zaadaptowane zostały na publiczne parki, gdzie można odpocząć w cieniu i chłodnym powiewie wodospadów. Jakkolwiek świetnie by to nie brzmiało, główny punkt zainteresowań mieści się u góry szlaku, są to właśnie niewielkie naturalne baseny powstałe wskutek erozji. Zażyj kąpieli i zrelaksuj się. Po wycieczce udamy się na nocleg do hotelu. Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 3: Luang Prabang – Vang Vieng (dystans ok. 227 km, czas ok. 6 godz.).
Śniadanie. Przejazd do Vang Vieng. Po drodze będziemy podziwiać górskie krajobrazy. Przewidujemy kilka przystanków w punktach widokowych oraz paru niewielkich wioskach. Jedna z nich należy do plemienia Mong (mniejszości narodowej mieszkającej na terenie Laosu). Na targu żywności można zakupić np. pieczone szerszenie, koniki polne i inne przysmaki. Zatrzymamy się także na zdjęcia przy polach ryżowych, które są fantastyczną scenerią na zdjęcia. Przyjazd do hotelu. Nocleg w Vang Vieng.

Dzień 4: Vang Vieng.
Śniadanie. Podróż na północ do Vang Vieng, gdzie mieści się niewielka wioska Ban Phathao, którą zamieszkuje ludność Hmong. Z tego miejsca udamy się dalej piechotą, przechodząc przez rozciągające się niczym zielona kurtyna uprawy ryżu na górze Limestone. Przejdziemy malowniczymi ścieżkami w cieniu rozłożystych drzew, spotkamy też miejscowych oddających się swoim codziennym zajęciom. Na tym szlaku znajduje się pierwsza z kilku jaskiń znana jako Tham Loup (głęboka jaskinia), następnie ukaże nam się także Tham Hoi, najmniejsza okoliczna jaskinia. Przeznaczymy wówczas kilka minut na podziwianie pięknej scenerii, zanim kontynuujemy marsz w głąb gór. Później przejedziemy do basenów w trzeciej jaskini. Po tym odpoczniemy, płynąc łódką wzdłuż rzeki Nam Song, która dopełnia krajobraz niesamowitych skał krasowych. Nocleg w Vang Vieng.

Dzień 5: Vang Vieng – Wientian (dystans ok. 156 km, ok. 3,5 godz.).
Śniadanie. Przejazd z Vang Vieng do Wientian, stolicy Laosu. Po dotarciu rozpoczniemy zwiedzanie głównej części miasta, w której widać francuskie wpływy na budownictwo: Świątynia Vat Si Saket, na której widać syjamskie wpływy, prezentuje unikalny wzór architektoniczny. Ze względu na styl dawnego Bangkoku, została ona ocalona przed wyburzeniem. To największa i najpiękniejsza świątynia w Wientian, Wat Phra Kaew (Świątynia Szmaragdowego Buddy) zbudowana w 1565 roku jako schronienie dla sławnego Emeralda Buddhy. Została odbudowana w oryginalnym stylu w 1942 roku. Mieści się w cudownym ogrodzie, który kryje rzeźbione drewniane panele i kolumnady pod spadzistym dachem w stylu syjamskim i laotańskim, Pha That Louang, klasztor otaczający dużą stupę (typ buddyjskiej budowli sakralnej), która została uchroniona od splądrowania podczas najazdu Syjamczyków. Jednak w 1873 roku uległ zniszczeniu przez szabrowników Ho. Klasztor został wyremontowany przez Francuzów w 1930. Stał się symbolem narodowym odpowiadającym zarówno buddyjskiej religijności, jak i laotańskiej suwerenności. Ta ogromna świątynia uchodzi za arcydzieło laotańskiej architektury. Patuxai, łuk triumfalny, ze szczytu którego można objąć spojrzeniem zróżnicowane Wientian, rynek Talat Sao, gdzie znajduje się wiele ręcznie wykonanych przedmiotów, a także importowanych do Laosu. Nocleg w Wientian.

Dzień 6: Wientian – Yangon.
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Wientian. Przelot do Yangon, który jest dawną stolicą (znany też jako Rangun). Pozostaje ono największym miastem Birmy, które po dziś dzień jest najważniejszym węzłem handlowym oraz miejscem, przez które przejeżdża najwięcej turystów. Jego kolonialne korzenie oraz religijne dziedzictwo sprawiają, że są to najbardziej hipnotyzujące miejsca w południowowschodniej Azji. Po przylocie transfer do hotelu. Na miejscu powinniśmy być ok. godz. 14. Wolne popołudnie. Nocleg w Yangon.

Dzień 7: Yangon – Bagan.
Śniadanie. Rankiem udajemy się na lotnisko w Yangon, gdzie z przewodnikiem polecimy do Baganu. Bagan słynie z najpiękniejszych architektonicznie storn w Azji. Gdy miasto to od XI do XIII w. było centrum Birmy, władcy wybudowali ogromną liczbę stup, pagód, dla których dobrym punktem obserwacyjnym jest brzeg rzeki Irawadi.
Najpierw udamy się w podróż do położonej na wzniesieniu świątyni, by podziwiać rozciągające się niczym poletko pod naszymi stopami pagody i świątynie. Z tego miejsca można dostrzec świątynię Anada, jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Baganie. Obejrzymy ją wraz z przewodnikiem. Chodząc wokół będzie można zauważyć mnogość stylów architektonicznych w okolicy, włączając w to obiekty o dużym artystycznym znaczeniu z okresu od IX do XIV w. Przemierzając drogę między świątyniami, posmakujemy nieco wiejskiego życia Baganu, gdy zobaczymy rolników z rodzinami pracujących wśród zabytków.
Późnym popołudniem pojedziemy nad rzekę, gdzie przesiądziemy się do prywatnej łódki. Siedząc na pokładzie, doświadczymy spokojnych widoków rzeki Irawadi. Spotkamy po drodze mieszkańców przemieszczających się podobnymi łódkami między jedną wioską a drugą, rybaków i innych. Podróż będziemy kończyć wraz z zachodzącym słońcem, by później udać się na nocleg do hotelu Baganie.

Dzień 8: Bagan.
Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania słynnej pagody Shwezigon, wybudowanej przez króla Anawratha na początku XI w. Pełnymi życia uliczkami udamy się do małej wsi, gdzie pospacerujemy, podpatrując codzienne życie mieszkańców, a następnie odwiedzimy mniej znane świątynie. Nie ominiemy także serii mniejszych pomników, których historia przedstawia Bagan od nieco innej strony. 
Lunch we własnym zakresie. Później złożymy wizytę w tradycyjnej pracowni lakierniczej i podpatrzymy, jak wyrabiane są tutejsze najznamienitsze rękodzieła. Zwiedzanie Baganu będziemy kontynuować w Starym Baganie, gdzie znajduje się najbardziej rozpoznawalna świątynia tego kraju, świątynia Ananda.
Stąd ruszymy dalej powozem konnym, miniemy najwyższe świątynie jak np. Dhammayangyi słynącą ze swego osobliwego muru. Pod koniec dnia zażyjemy relaksu, obserwując zachodzące nad Baganem słońce. Nocleg w Baganie.

Dzień 9: Bagan – Heho – jezioro Inle.
Śniadanie. Tego ranka zostaniemy przewiezieni na lotnisko w Nyaung-U, z którego polecimy do Heho. Po dotarciu na lotnisko w Heho, nasz kierowca weźmie nas w ok. godzinną trasę do Nyaungshwe, podczas której będziemy mogli przyglądać się widokom za oknem. Z tego miejsca pojedziemy nad jezioro Inle. W trakcie drogi nadarzy się okazja, by zwiedzić wiejskie warsztaty specjalizujące się w tradycyjnych wyrobach z papieru shan oraz wyjątkowych parasolkach. Zatrzymamy się też w klasztorze Shwe Yan Pyay, by obejrzeć skomplikowane rzeźby w drewnie oraz kultywowane przez mnichów rzemiosło.
W końcu dotrzemy do Nyaungshwe, gdzie będzie na nas czekać tradycyjna łódź z długim ogonem. Udamy się nią w rejs kanałem prowadzącym do otwartego jeziora. Cicha woda jeziora Inle przyozdobiona jest pływającymi ogrodami i domami na palach, o które dbają tutejsi rybacy. Warto zwrócić uwagę na kontrast, jaki tworzą góry z rozległym jeziorem, tworząc iście filmowe tło. Następnie w Nga Phe Kyaung Monastery obejrzymy kolekcje obrazów Buddy. Główna przystań to Phaung Daw Oo Pagoda, gdzie odkryjemy pięć świętych wizerunków Buddy przyozdobionych złoceniami. Znajduje się tam wiele tradycyjnych dzieł pochodzących z okolicy jeziora Inle. Będziemy mogli się zatrzymać, by zobaczyć wspaniałe tkaniny z jedwabiu i lotosu, budowanie łodzi (zależnie od pory roku), wytwórnię cygar, kowali, a także kowali kujących w srebrze. Wyprawę zakończymy rejsem powrotnym w stronę hotelu. Nocleg w Nyaungshwe.

Dzień 10: Jezioro Inle.
Po śniadaniu wsiądziemy do łodzi, którą popłyniemy przez jezioro Inle, tuż obok najbardziej spektakularnej i zapierającej dech w piersi części Birmy. Ranek przeznaczymy na zwiedzanie trwającego pięć dni rynku. Jego lokalizacja każdego dnia przenosi się z jednej wsi do drugiej, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy, mniejszości etniczne i turyści spotykają się i wymieniają towary.
Około godzinna podróż łódką wzdłuż wąskiego kanału przywiedzie nas do wsi Pa-Oh mieszczącej się na zachodnim brzegu jeziora Inle. Obejdziemy ją, nim wejdziemy na schody prowadzące do wspaniałej pagody. Przychodzących wita tam ikoniczny obraz Buddy, który znajduje się pośród setek ruin stup i krzewów. W drodze powrotnej łodzią, będziemy mogli zatrzymać się w Inter Heritage House, by dowiedzieć się więcej na temat historii i kultury rodzimych mieszkańców okolic jeziora. Po emocjonującym dniu udamy się z powrotem na noc do hotelu w Yangon.

Dzień 11: Jezioro Inle – Heho – Yangon.
Po śniadaniu zostaniemy przewiezieni na lotnisko w Heho, by złapać lot do Yangon. Dalszą podróż zaczniemy w mieście od drogi Mahanbandola. Pójdziemy na wschód, przemierzając zatłoczone uliczki z jedzeniem i straganami. Skręcimy na ulicę Pansodan, na której znajduje się wiele sklepów z używanymi rzeczami oraz fotokopii książki. Dalej zajrzymy do kolonialnego sąsiedztwa w drodze na Strand Road i z powrotem na Bank Street. Oprócz tego miasto może pochwalić się naprawdę wyjątkową kolonialną architekturą.
Kolejnym punktem jest Sule Pagoda, symbol tej części miasta, obfotografowane przez wielu i dwukrotnie odbudowywane City Hall. Kontynuujemy trasę na zachód przez chaotycznie usytuowane indyjskie i chińskie kwatery. To też miejsce, gdzie znajdują się synagogi i meczety. Wreszcie dotrzemy na największy tradycyjny rynek w Yangon, Theingyi Zei. Zatłoczone uliczki wychodzą na drogę Anawratha, gdzie znajduje się Sri Kali, najbardziej kolorowa tutejsza świątynia indyjska.
Nie można powiedzieć, że widziało się Birmę, jeśli nie widziało się jednego z najświętszych miejsc, legendarnej pagody Szwedagon. Wyruszymy ze schodów od wschodniej strony, gdzie aż do podstawy świątyni mieszczą się małe sklepy z przeróżnymi dewocjonaliami. Wchodząc na platformę, będziemy świadkami jak zmieniają się kolory na stumetrowym chedi (sklepienie) które składa się z 40 tysięcy złotych liści. Większość odwiedzających uznaje, że jest to najbardziej zapadający w pamięć widok z tej podróży. Nocleg w Yangon.

Dzień 12: Yangon (wylot).
Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

OBSŁUGA:
Obsługa w języku polskim.

Terminy i ceny

Warszawa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Ceny mogą ulegać zmianom w zależności od kosztów biletów lotniczych. Zapytaj o aktualną cenę !

Zniżki i dopłaty

Pośrednictwo wizowe : Dopłata 100 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 3% od sumy
Dopłata do podróżującego samotnie : Dopłata 1388 PLN
Dopłata do pokoju jednoosobowego : Dopłata 1633 PLN
ubezpieczenie kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe : Dopłata 9% od sumy
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN
Turystyczny Fundusz Pomocowy (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star

zakwaterowanie w hotelach 3 ***z klimatyzacją

Wyżywienie

śniadanie (BB)

Transport

Cena zawiera

- przelot: Polska - Luang Prabang - Yangon - Polska (z przesiadkami),
- opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW,
- zakwaterowanie w hotelach 3*** z klimatyzacją,
- wyżywienie: śniadania,
- transport klimatyzowanymi busami lub autokarami,
- zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),
- serwis wykwalifikowanego polskiego pilota.

- przelot: Polska - Luang Prabang - Yangon - Polska (z przesiadkami),
- opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW,
- zakwaterowanie w hotelach 3*** z klimatyzacją,
- wyżywienie: śniadania,
- transport klimatyzowanymi busami lub autokarami,
- zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),
- serwis wykwalifikowanego polskiego pilota.

Cena nie zawiera

- obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety lotnicze lokalne i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 175 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
- obowiązkowej opłaty za przeloty lokalne 730 USD na osobę (Wientian-Yangon, Yangon-Bagan, Bagan-Heho, Heho-Yangon. Płatne przy rezerwacji wg kursu dnia,
- dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - tylko podczas programu głównego - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana,
- kosztów uzyskania wizy birmańskiej 50 USD/os. (200 PLN/os.),
- kosztów uzyskania wizy do Laosu 55 USD/os (220 PLN/os.),
- pośrednictwa wizowego 100 PLN/os.,
- miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

- obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety lotnicze lokalne i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 175 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
- obowiązkowej opłaty za przeloty lokalne 730 USD na osobę (Wientian-Yangon, Yangon-Bagan, Bagan-Heho, Heho-Yangon. Płatne przy rezerwacji wg kursu dnia,
- dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - tylko podczas programu głównego - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana,
- kosztów uzyskania wizy birmańskiej 50 USD/os. (200 PLN/os.),
- kosztów uzyskania wizy do Laosu 55 USD/os (220 PLN/os.),
- pośrednictwa wizowego 100 PLN/os.,
- miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

PRZEWODNIK

WIZA
Birma - wymagane są promesy wizowe, które obywatele polscy mogą otrzymać w Polsce w cenie 50 USD/os. (200 PLN/os.), promesa ważna do 28 dni. Biuro pośredniczy w uzyskaniu promesy w cenie 100 PLN/od osoby za pośrednictwo. Wymagany paszport ważny min. 6 miesięcy od wyjazdu z Birmy, 1 zdjęcie paszportowe oraz posiadanie biletu powrotnego. Należy zostawić w paszporcie całą wolną stronę.
W związku z koniecznością zapewnienia promesy wizowej do Birmy przed wylotem, należy przesłać skan paszportu (strona ze zdjęciem) oraz zdjęcie (jpg) - w kolorze, w dużej rozdzielczości, najpóźniej na 14 dni przed wylotem. Dokumenty należy przesłać za pośrednictwem formularza.
Laos - wymagane są wizy. Wymagany paszport ważny min. 6 miesięcy od wyjazdu z Laosu, 2 zdjęcia paszportowe oraz posiadanie biletu powrotnego. Należy zostawić w paszporcie całą wolną stronę.
KLIMAT:
Birma (Myanmar) położona jest w strefie dwóch klimatów. Wybrzeże morskie oraz zachodnie stoki Gór Arakańskich znajdują się w strefie klimatu monsunowego. W północnej części kraju dominuje klimat podzwrotnikowy monsunowy. Średnia temperatura w stolicy kraju wynosi: 25°C w styczniu/lutym, 27°C w lipcu. Pora deszczowa w Birmie przypada na miesiące maj – sierpień, w październiku rozpoczyna się pora chłodów, w lutym zaczyna się przyjemna ciepła i bezdeszczowa pogoda.
WALUTA:
1 kyat (K) = 100 pyas; 1000 K = 0,91 USD
Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane minimum po 2006 roku. Nie ma konieczności posiadania banknotów o niskich nominałach, ponieważ są one wymieniane na lokalną walutę.
JĘZYK:
birmański (urzędowy), mniejszości etniczne mówią własnymi językami
PRZYKŁADOWE CENY:
W Birmie do drogich przyjemności należy zwiedzanie obiektów zabytkowych, a także przejazdy koleją. Tanie są natomiast noclegi i żywność, a także autobusy.
woda (1l) – 40 K, owoce 1 kg – 200 K, wino - 600 K, piwo 500-700 K, obiad – 300-800 K
CZAS LOTU:
Yangon – ok. 14 godz.; Warszawa - lotnisko europejskie (np. Paryż, Frankfurt, Praga) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Doha – ok. 6 godz., Doha – Yangon ok. 6 godz.
RÓŻNICE CZASOWE:
Po przybyciu do Birmy należy przestawić zegarki o 4,5 godz. do przodu względem czasu polskiego.
TRANSPORT:
Do Myanmaru (lotniska w Rangunie i Mandalay) przylecieć można m.in. z Hong Kongu, Bangkoku, Singapuru, Kuala Lumpur. Dostęp do wielu regionów jest ograniczony z powodu niestabilnej i niebezpiecznej sytuacji etnicznej wewnątrz kraju. Niektóre miejsca, atrakcyjne z punktu widzenia turystycznego, można odwiedzać jedynie w zorganizowanych grupach z miejscowym przewodnikiem i po wcześniejszym uzyskaniu zgody Tourism Regulation Departament. Aby uzyskać aktualne informacje, należy skontaktować się z Hotel and Tourist Corporation, 7791 Sule Pagoda Rd, P.O. Box 559, Yangon, Myanmar. Turyści, którzy zboczą z wytyczonych szlaków turystycznych, mogą być zatrzymywani przez liczne patrole policyjne. Po kraju można podróżować pociągami i autobusami, ale zazwyczaj są przepełnione i niezbyt czyste.
ELEKTRYCZNOŚĆ:
Elektryczność: 230V / 50 Hz
CIEKAWOSTKI:
Telefony komórkowe korzystające z ogólnie dostępnych operatorów sieci nie działają na terenie Birmy. Za korzystanie z telefonów hotelowych pobierane są dość wysokie opłaty; Dobrze jest przywieźć ze sobą dolary amerykańskie w mniejszych nominałach. Można je wymienić w autoryzowanych punktach wymiany. Inne waluty (np. euro) są raczej trudno wymienialne. Wymiana czeków podróżnych może być skomplikowana i czasochłonna. Karty kredytowe są akceptowane tylko w niektórych większych hotelach, na lotniskach i w międzynarodowych sklepach; Należy unikać rozmów o polityce z przygodnymi osobami; Zakupu kamieni szlachetnych i biżuterii należy dokonywać tylko w autoryzowanych punktach sprzedaży mających licencję rządową; Dobrze jest przywieźć ze sobą podstawowe leki profilaktyczne (przeziębienie itp.). Większość lekarstw jest dostępna, jednak marka może być odmienna od używanej zazwyczaj; Nie powinno się okazywać uczuć w miejscach publicznych (poza trzymaniem za ręce). Nie należy dotykać głowy dorosłego człowieka, gdyż stanowi ona najważniejszą część ciała; Wodę należy pić tylko butelkowaną, należy unikać jedzenia z tzw. przewoźnych kuchni ulicznych.
WIZY:
Wymagane są promesy wizowe, które obywatele polscy mogą otrzymać w Polsce - szczegóły przy ofercie.
PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE RP:
Ambasada Związku Myanmar
Zimmer Strasse 56, 6 piętro,
D-10117 Berlin
tel. (0-0 49 30) 206 15 70
fax (0-0 49 30) 206 49 757
Nie ma polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Tajlandii akredytowany jest również w Myanmar. Sprawy konsularne dotyczące terytorium tego kraju pozostają w gestii konsula RP w Bangkoku (patrz: Tajlandia).

WIZA
Birma - wymagane są promesy wizowe, które obywatele polscy mogą otrzymać w Polsce w cenie 50 USD/os. (200 PLN/os.), promesa ważna do 28 dni. Biuro pośredniczy w uzyskaniu promesy w cenie 100 PLN/od osoby za pośrednictwo. Wymagany paszport ważny min. 6 miesięcy od wyjazdu z Birmy, 1 zdjęcie paszportowe oraz posiadanie biletu powrotnego. Należy zostawić w paszporcie całą wolną stronę.

W związku z koniecznością zapewnienia promesy wizowej do Birmy przed wylotem, należy przesłać skan paszportu (strona ze zdjęciem) oraz zdjęcie (jpg) - w kolorze, w dużej rozdzielczości, najpóźniej na 14 dni przed wylotem. Dokumenty należy przesłać za pośrednictwem formularza.
Laos - wymagane są wizy. Wymagany paszport ważny min. 6 miesięcy od wyjazdu z Laosu, 2 zdjęcia paszportowe oraz posiadanie biletu powrotnego. Należy zostawić w paszporcie całą wolną stronę.

KLIMAT:
Birma (Myanmar) położona jest w strefie dwóch klimatów. Wybrzeże morskie oraz zachodnie stoki Gór Arakańskich znajdują się w strefie klimatu monsunowego. W północnej części kraju dominuje klimat podzwrotnikowy monsunowy. Średnia temperatura w stolicy kraju wynosi: 25°C w styczniu/lutym, 27°C w lipcu. Pora deszczowa w Birmie przypada na miesiące maj – sierpień, w październiku rozpoczyna się pora chłodów, w lutym zaczyna się przyjemna ciepła i bezdeszczowa pogoda.

WALUTA:
1 kyat (K) = 100 pyas; 1000 K = 0,91 USD
Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane minimum po 2006 roku. Nie ma konieczności posiadania banknotów o niskich nominałach, ponieważ są one wymieniane na lokalną walutę.

JĘZYK:
birmański (urzędowy), mniejszości etniczne mówią własnymi językami

PRZYKŁADOWE CENY:
W Birmie do drogich przyjemności należy zwiedzanie obiektów zabytkowych, a także przejazdy koleją. Tanie są natomiast noclegi i żywność, a także autobusy.
woda (1l) – 40 K, owoce 1 kg – 200 K, wino - 600 K, piwo 500-700 K, obiad – 300-800 K

CZAS LOTU:
Yangon – ok. 14 godz.; Warszawa - lotnisko europejskie (np. Paryż, Frankfurt, Praga) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Doha – ok. 6 godz., Doha – Yangon ok. 6 godz.

RÓŻNICE CZASOWE:
Po przybyciu do Birmy należy przestawić zegarki o 4,5 godz. do przodu względem czasu polskiego.

TRANSPORT:
Do Myanmaru (lotniska w Rangunie i Mandalay) przylecieć można m.in. z Hong Kongu, Bangkoku, Singapuru, Kuala Lumpur. Dostęp do wielu regionów jest ograniczony z powodu niestabilnej i niebezpiecznej sytuacji etnicznej wewnątrz kraju. Niektóre miejsca, atrakcyjne z punktu widzenia turystycznego, można odwiedzać jedynie w zorganizowanych grupach z miejscowym przewodnikiem i po wcześniejszym uzyskaniu zgody Tourism Regulation Departament. Aby uzyskać aktualne informacje, należy skontaktować się z Hotel and Tourist Corporation, 7791 Sule Pagoda Rd, P.O. Box 559, Yangon, Myanmar. Turyści, którzy zboczą z wytyczonych szlaków turystycznych, mogą być zatrzymywani przez liczne patrole policyjne. Po kraju można podróżować pociągami i autobusami, ale zazwyczaj są przepełnione i niezbyt czyste.

ELEKTRYCZNOŚĆ:
Elektryczność: 230V / 50 Hz

CIEKAWOSTKI:
Telefony komórkowe korzystające z ogólnie dostępnych operatorów sieci nie działają na terenie Birmy. Za korzystanie z telefonów hotelowych pobierane są dość wysokie opłaty; Dobrze jest przywieźć ze sobą dolary amerykańskie w mniejszych nominałach. Można je wymienić w autoryzowanych punktach wymiany. Inne waluty (np. euro) są raczej trudno wymienialne. Wymiana czeków podróżnych może być skomplikowana i czasochłonna. Karty kredytowe są akceptowane tylko w niektórych większych hotelach, na lotniskach i w międzynarodowych sklepach; Należy unikać rozmów o polityce z przygodnymi osobami; Zakupu kamieni szlachetnych i biżuterii należy dokonywać tylko w autoryzowanych punktach sprzedaży mających licencję rządową; Dobrze jest przywieźć ze sobą podstawowe leki profilaktyczne (przeziębienie itp.). Większość lekarstw jest dostępna, jednak marka może być odmienna od używanej zazwyczaj; Nie powinno się okazywać uczuć w miejscach publicznych (poza trzymaniem za ręce). Nie należy dotykać głowy dorosłego człowieka, gdyż stanowi ona najważniejszą część ciała; Wodę należy pić tylko butelkowaną, należy unikać jedzenia z tzw. przewoźnych kuchni ulicznych.

WIZY:
Wymagane są promesy wizowe, które obywatele polscy mogą otrzymać w Polsce - szczegóły przy ofercie.

PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE RP:
Ambasada Związku Myanmar
Zimmer Strasse 56, 6 piętro,
D-10117 Berlin
tel. (0-0 49 30) 206 15 70
fax (0-0 49 30) 206 49 757
Nie ma polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Tajlandii akredytowany jest również w Myanmar. Sprawy konsularne dotyczące terytorium tego kraju pozostają w gestii konsula RP w Bangkoku (patrz: Tajlandia).

Galeria

comments powered by Disqus
Popularne
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.