w naszej ofercie: 13134 imprezy, 5561 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Ecotravel - Kraje Nadbałtyckie - Wycieczki Objazdowe
Wszystko o tej ofercie wie:

KRAJE NADBAŁTYCKIE

Wycieczki Objazdowe

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
260424512
oferta w pdf
RAMOWY PROGRAM:
Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Litwę, Łotwę do Estonii.
Dzień 2
Przyjazd do Tallinna. Przejazd do willowej dzielnicy Kadriorg, gdzie zobaczymy barokowy pałac wybudowany dla Piotra I Wielkiego, otoczony pięknymi ogrodami i parkiem. Następnie przejazd do centrum Tallinna i piesze zwiedzanie miasta - Górne Miasto – Zamek Toompea z basztą Pikk Herman, sobór Aleksandra Newskiego, katedra Marii Panny Toomkirik – katedra, punkt widokowy na Dolne Miasto. Kolejno zwiedzanie Dolnego Miasta – ulica Krótka i Długa, rynek z ratuszem i apteką Ratuszową, malownicze średniowieczne zaułki, kamienice cechowe i gildie, Trzy Siostry, kościół Św. Olafa, baszta Gruba Małgorzata. Przejazd do hotelu w okolicy Tallina, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, przejazd do portu, przeprawa promem do Helsinek. Dwugodzinny rejs. Przejazd pod stadion olimpijski, będący głównym obiektem letnich igrzysk w 1952 r. Następnie przejazd w okolicę Temppeliaukio- słynnego Kościoła Skalnego. Dalej zwiedzanie piesze centrum- monumentalna ulica Mannerheiminitie- po drodze m. in. Muzeum Narodowe, Parlament, Muzeum Sztuki Współczesnej Kiasma, a także ulica Rautatientori, gdzie znajdują się perły architektury narodowego romantyzmu m. in. Teatr Narodowy i Dworzec Główny. Zobaczymy również Muzeum Sztuki Ateneum, Plac Senacki z pomnikiem cara Aleksandra II, katedrę luterańską, siedzibę premiera i uniwersytetu. Po zwiedzaniu czas wolny na ulicy Kauppatori – centralnym placu Helsinek (możliwość spróbowania fińskiej kuchni). Na koniec wizyta w Soborze Uspieńskim. Kolejno przejazd autokarem na prom. Wypłynięcie do Tallinna. Przejazd autokarem na późną obiadokolację i nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Rygi. Najpierw zobaczymy ryską secesję– spacer tzw. Szlakiem Ryskich Klejnotów Art. Nouveau. Piesze zwiedzanie miasta- Pomnik Wolności- symbol niepodległości, Łotewska Opera Narodowa, ryska starówka- Mała i Duża Gildia, Koci Dom, pozostałości fortyfikacji- Baszta Prochowa, Brama Szwedzka, Trzej Bracia, katedra luterańska, rynek z Domem Bractwa Czarnogłowych i Domem Wagi, kościół luterański św. Piotra, panorama ryskiej starówki z drugiego brzegu Dźwiny. Po zwiedzaniu przejazd na Litwę. Po drodze obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu w Wilnie. Nocleg.
Dzień 5
Śniadanie, zwiedzanie stolicy Litwy– Wilna- kaplica MB Ostrobramskiej, Cerkiew św. Ducha, Wieża Giedymina, Klasztor oo. Bazylianów i "Cela Konrada", gdzie był więziony Adam Mickiewicz wraz z innymi filomatami, kościół św. Kazimierza– patrona Litwy, Plac Ratuszowy, kamienica Joanny Mickiewiczowej- ostatnie miejsce pobytu w Wilnie Adama Mickiewicza. Po południu wizyta na cmentarzu na Rossie, gdzie spoczywa wielu wybitnych Polaków, pomnik A. Mickiewicza, kościół św.św. Piotra i Pawła– "perła baroku". Czas wolny na posiłek. Przed wyjazdem wizyta na Wzgórzu Trzech Krzyży– ostatnie spojrzenie na panoramę starówki wileńskiej. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną.
Dzień 6
Przyjazd do kraju i zakończenie wycieczki we wczesnych godzinach porannych.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

1 * Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 3%
1 * ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z chorobami przewlekłymi : Dopłata 7%
1 * Ubezpieczenie ryzyka kursowego : Dopłata 7%
pokój 1- osobowy : Dopłata 300 PLN

Zakwaterowanie

bez zakwaterowania

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

Cena zawiera

ZAKWATEROWANIE - 3 noclegi w hotelach (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami);
WYŻYWIENIE - 3 śniadania, 3 obiadokolacje;
OPIEKA PILOTA na całej trasie wycieczki;
TRANSPORT komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, DVD, WC);
UBEZPIECZENIE NNW, CP i KL, bagaż Singla Iduna S.A.;
PRZEPRAWY PROMOWE Tallin - Helsinki, Helsinki – Tallin;
SKŁADKA na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, zestawów audioguide. Łącznie na te wydatki należy przygotować 45 EUR/os.
- napojów do obiadokolacji.
Opcjonalnie
- dopłata do pokoju 1-osobowego - 300 zł.

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.