w naszej ofercie: 16160 imprez, 4652 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Niesamowita Birma 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA NIESAMOWITA BIRMA 2024

Wycieczki Objazdowe 2024,Wycieczka Niesamowita Birma 2024, Niesamowita Birma 2024, Podróże samolotem do Birmy 2024, Zwiedzanie Birmy 2024, Wycieczka do Birmy 2024

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
187550772
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
WYCIECZKA NIESAMOWITA BIRMA 2021
Wycieczka Niesamowita Birma 2021, Niesamowita Birma, Podróże samolotem do Birmy, Zwiedzanie Birmy 2021, Wycieczka do Birmy 2021
OPIS OFERTY
Yangon - Bagan - Góra Popa - Bagan - Ayeyarwaddy - Mandalay - Mingun - Amarapura - Sagiang - Ava - Heho - Pindaya - Inle - Yangon - Kyaikhtiyo - Bago - Yangon
Dzień 1. Wylot z Warszawy do Yangon
Dzień 2. Yangon. Przylot do Yangon , transfer do hotelu, odpoczynek po trudach podróży.
Dzień 3. Yangon. Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie miasta, będącego stolicą Birmy w latach 1886 - 2005, którego nazwa powstała z połączenia dwóch słów: yan i koun, oznaczających odpowiednio "wrogowie" i "uciekli". Po zajęciu Birmy przez Brytyjczyków upowszechniła się angielska forma Yangon, która została zapożyczona także do innych języków zachodnich. Na początek zobaczymy pozostałości architektury kolonialnej, a następnie Świątynię Shwedagon Paya, a właściwie kompleks świątynny, który wybudowany został w północnej części miasta na wzgórzu Singuttara (58 m n.p.m.) pomiędzy VI a X wiekiem przez lud Mon. Od tamtego czasu, głównie ze względu na silne trzęsienia ziemi była wielokrotnie niszczona i odbudowywana. Swój obecny kształt zawdzięcza przebudowie z roku 1769. Nocleg w Rangun.
Dzień 4. Yangon - Bagan. Po śniadaniu przelot do Bagan - mistycznego miasta-księstwa, zabytkowego kompleksu uznanego za jeden z siedmiu cudów współczesnego świata. Wiele z zachowanych zabytków miasta to świątynie, stupy i klasztory. Strefa archeologiczna obejmuje kilkanaście wiosek, w których przez ponad 200 lat, począwszy od 1057 r., władcy wybudowali ok. 5 tys. świątyń ku czci Buddy. W chwili objęcia panowania nad tym regionem, założyciel pagańskiej dynastii, wybitny monarcha Anawratha, przywiózł ze sobą wielu rzemieślników, artystów, mnichów i święte księgi załadowane na 30 słoni. Zobaczymy świątynię Ananda z dwoma śladami stóp Buddy, Shwezandaw z pięciokondygnacyjną stupą, Shwezigon - złotą pagodę w tradycyjnym kształcie dzwonu, Wetkyi-in-Gubyaukgyi oraz XIII-wieczną świątynię skalną z interesującymi freskami. Wieczorem udamy się do tradycyjnej wioski, gdzie będzie można zaopatrzyć się w miejscowe pamiątki. Powrót do hotelu.
Dzień 5. Bagan - Góra Popa - Bagan. Po śniadaniu udamy się w podróż w pobliże góry Popa - nieczynnego już wulkanu, na szczycie którego, ponad 1 km od właściwego krateru - Taung Kalat, znajduje się świątynia buddyjska Popa Taung Kalat - miejsce uznawane przez mieszkańców Birmy za święte. Nazwa popa pochodzi z sanskrytu i oznacza słowo kwiat. Aby dojść do świątyni należy pokonać dokładnie 777 schodów pod blaszanym zadaszeniem, po którym skaczą małpy, na które należy uważać, ponieważ z chęcią zabierają turystom nie tylko jedzenie, ale i rozmaite przedmioty. Po południu powrót do Bagan. Po krótkim odpoczynku udamy się na wycieczkę rowerową, aby zobaczyć zachód słońca na jednym z zewnętrznych tarasów świątyni Shwezandaw, skąd roztacza się niepowtarzalny widok - setki okazałych i maleńkich świątyń, oświetlonych magicznym o tej porze dnia światłem. Powrót do hotelu.
Dzień 6. Bagan - Ayeyarwaddy. Po śniadaniu udamy się na przystań, z której popłyniemy wzdłuż Ayeyarwaddy podziwiając życie toczące się wokół rzeki. Jest to najdłuższa rzeka w kraju, już w VI wieku wykorzystywana do handlu i transportu. Po rozbudowie sieci kanałów nawadniających stała się ważnym szlakiem handlowym dla Imperium Brytyjskiego w czasie, kiedy Birma była pod panowaniem brytyjskim. Zobaczymy uprawy ryżu wzdłuż brzegów rzeki. W wodach Ayeyarwaddy żyje wiele gatunków zwierząt takich jak: delfiny, rekiny rzeczne, a nawet krokodyle. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 7. Bagan - Mandalay - Mingun. Z rana wsiądziemy na statek i rzeką Irawadi płynąc dopłyniemy do Mandalay, które było stolicą Birmy w latach 1857-1885. Blisko 60% mnichów pochodzi z Mandalay i okolic, a ilość klasztorów i dziedzictwo kulturowe robią ogromne wrażenie. W czasie rejsu będziemy Zwiedzanie miasta, m.in. słynne Pagody - Mahamuni Paya oraz Kuthodaw Paya zwana "największą księgą świata", w której 729 marmurowych płyt, pokrytych inskrypcjami, umieszczonych jest w oddzielnych stupach. Wycieczka łodzią do Mingun, jednej z najciekawszych historycznych miejscowości leżących nad rzeką Ayeyarwaddy. Wizyta w niezwykłych pagodach - Pondawhpaya i Settawya oraz Mingun, mieszczącej legendarny dzwon ważący 101 ton, będący jednym z największych na świecie. Zwiedzanie klasztoru Mahaghadayon, największęgo na terenie Birmy, który po dzień dzisiejszy zamieszkuje ponad 1000 mnichów. Na koniec podziwianie mostu U Bein, będącego najdłuższym mostem tekowym na świecie.Wizyta na lokalnym targu i na koniec dnia podziwianie zachodu słońca ze wzgórza Mandalay. Nocleg.
Dzień 8. Mandalay - Amarapura - Sagaing - Ava. Śniadanie. Udamy się do Amarapury, z przystankiem w lokalnym zakładzie rzemieślniczym, gdzie będzie można zakupić pamiątki. Następnie udamy się w kierunku pagody Kaunghmudaw pochodzącej z XV w. oraz wzgórza Sagaing - ze wszystkich stron usianego stupami. Dalej, przejedziemy do starej stolicy królewskiej INWA (AVA) - nazywanej "Miastem Klejnotów". Potem miejscową taksówką (zaprzęg konny) odwiedzimy Nanmyint Watch Tower, pozostałości budynku pałacu nazywanego "Krzywą Wieżą z Ava". Miasto zostało założone w 1364 roku przez króla Thadominbya, po zdobyciu Królestwa Sikongu (Sagaing) przez Szanów. Ava była stolicą Królestwa Ava, następnie dynastii Taungngu oraz dynastii Konbaung dwukrotnie. Na koniec dnia udamy sięna najdłuższy most tekowy na świecie, skąd będziemy podziwiać zachód słońca. Powrót do hotelu.
Dzień 9. Mandalay - Heho - Pindaya. Po śniadaniu udamy się na lotnisko skąd polecimy do Heho. Po przylocie zmienimy środek transportu i pojedziemy do Pindaya zobaczyć słynne jaskinie. Wapienne jaskinie są trzy, jednak tylko jedna jest otwarta do zwiedzania. Nazwa jaskini wzięła się od pająka i naturalnie wiąże się z nią legenda. Główna jaskinia ma 150 m długości i kryje w sobie ok. 9000 wizerunków Buddy w formie rzeźb, posążków i obrazów. Niektóre wykonane są ze złota, inne są tylko pozłacane, odlane z brązu lub wyrzeźbione z drewna tekowego. Obok świątyni obejrzymy lokalny warsztat produkujący papier wykonany z kory morwy i tradycyjne parasolki, które są używane przez mnichów w całym kraju. Transfer do hotelu.
Dzień 10. Inle. Po śniadaniu udamy się na wycieczkę po jeziorze Inle, położonym 1328 m n.p.m. Na jeziorze wzniesiono na palach całe wioski obejmujące szkoły, klasztory i hotele. Mieszkańcy przemieszczają się płaskodennymi czółnami, a gdy trzeba udać się gdzieś dalej lub przetransportować większe ładunki używają łodzi motorowych. Po południu wizyta w pagodach Phaung Daw Oo, Inpawkhon i Ngaphechaung (znany również jako Klasztor Skaczącego Kota) z pięknymi antycznymi posągami Buddy. Zachód słońca na jeziorze, nocleg w hotelu. Podczas naszego rejsu zrobimy krótką przerwę w manufakturze jedwabiu, a następnie wizyta w warsztacie, gdzie powstają tradycyjne łodzie oraz birmańskie cygara - zwane cheroot. Powrót do hotelu.
Dzień 11. Inle. Kontynuujemy podróż nad jeziorem Inle, które jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Birmie, za sprawą ludności Intha - plemienia pochodzenia Mon, zamieszkujące głównie brzegi oraz pływające wioski na tym jeziorze. Po śniadaniu wycieczka łodzią po jeziorze - wioska Indein na południu jeziora, piękna okolica Alaung Sitthou ze stupami częściowo pokrytymi przez roślinność, pływająca wioska Ywama - jakby śródmieście jeziora, gdzie co 5 dni organizowany jest pływający targ, pływające ogrody, słynni "nożni wioślarze", lokalne życie wiejskie oraz lokalne warsztaty tkackie, kowalskie, tytoniowe. Powrót do hotelu.
Dzień 12. Yangon - Kyaikhtiyo. Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Yangon, a następnie przejazd do pagody Kyaikhtiyo w stanie Mon, znanej również jako Złota Skała. To jedno z trzech najważniejszych (obok Pagody Szwedagon w Yangonie i Świątyni Buddy Mahamuni w Mandalaj) miejsc pielgrzymek birmańskich buddystów. Powrót do hotelu.
Dzień 13. Kyaikhtiyo - Bago - Yangon. Po śniadaniu zobaczymy wschód słońca nad Złotą Skałą. Następnie udamy się w podróż do Bago. Obecna nazwa miasta pochodzi od mońskiego słowa bagow (piękny). Zobaczymy Pagodę Shwemawdaw należącą do najświętszych miejsc Dolnej Birmy. Przewyższa o 16 m Szwedagon i jest najwyższą stupą w Mjanmie, wybudowaną nie później niż w XIV w. Następnie zobaczymy Posąg Buddy Shwethalyaung. Ten największy w Pegu posąg leżącego Buddy został niespodziewanie odkryty w 1881 r. przez Brytyjczyków w dżungli na zachód od miasta w trakcie poszukiwania laterytu dla powstającej obok linii kolejowej. Na koniec udamy się do Pałacu Kanbawzathadi - repliki pałacu wybudowanego dla króla Bayinnaunga, spalonego w czasie rewolty z 1599 r. Powrót do Yangon. Nocleg.
Dzień 14. Yangon. Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.
OBSŁUGA:
w języku polskim

Wycieczka Niesamowita Birma 2024

Wycieczki Objazdowe 2024,Wycieczka Niesamowita Birma 2024, Niesamowita Birma 2024, Podróże samolotem do Birmy 2024, Zwiedzanie Birmy 2024, Wycieczka do Birmy 2024

OPIS OFERTY

Yangon - Bagan - Góra Popa - Bagan - Ayeyarwaddy - Mandalay - Mingun - Amarapura - Sagiang - Ava - Heho - Pindaya - Inle - Yangon - Kyaikhtiyo - Bago - Yangon

Dzień 1. Wylot z Warszawy do Yangon

Dzień 2. Yangon. Przylot do Yangon , transfer do hotelu, odpoczynek po trudach podróży.

Dzień 3. Yangon. Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie miasta, będącego stolicą Birmy w latach 1886 - 2005, którego nazwa powstała z połączenia dwóch słów: yan i koun, oznaczających odpowiednio "wrogowie" i "uciekli". Po zajęciu Birmy przez Brytyjczyków upowszechniła się angielska forma Yangon, która została zapożyczona także do innych języków zachodnich. Na początek zobaczymy pozostałości architektury kolonialnej, a następnie Świątynię Shwedagon Paya, a właściwie kompleks świątynny, który wybudowany został w północnej części miasta na wzgórzu Singuttara (58 m n.p.m.) pomiędzy VI a X wiekiem przez lud Mon. Od tamtego czasu, głównie ze względu na silne trzęsienia ziemi była wielokrotnie niszczona i odbudowywana. Swój obecny kształt zawdzięcza przebudowie z roku 1769. Nocleg w Rangun.

Dzień 4. Yangon - Bagan. Po śniadaniu przelot do Bagan - mistycznego miasta-księstwa, zabytkowego kompleksu uznanego za jeden z siedmiu cudów współczesnego świata. Wiele z zachowanych zabytków miasta to świątynie, stupy i klasztory. Strefa archeologiczna obejmuje kilkanaście wiosek, w których przez ponad 200 lat, począwszy od 1057 r., władcy wybudowali ok. 5 tys. świątyń ku czci Buddy. W chwili objęcia panowania nad tym regionem, założyciel pagańskiej dynastii, wybitny monarcha Anawratha, przywiózł ze sobą wielu rzemieślników, artystów, mnichów i święte księgi załadowane na 30 słoni. Zobaczymy świątynię Ananda z dwoma śladami stóp Buddy, Shwezandaw z pięciokondygnacyjną stupą, Shwezigon - złotą pagodę w tradycyjnym kształcie dzwonu, Wetkyi-in-Gubyaukgyi oraz XIII-wieczną świątynię skalną z interesującymi freskami. Wieczorem udamy się do tradycyjnej wioski, gdzie będzie można zaopatrzyć się w miejscowe pamiątki. Powrót do hotelu.

Dzień 5. Bagan - Góra Popa - Bagan. Po śniadaniu udamy się w podróż w pobliże góry Popa - nieczynnego już wulkanu, na szczycie którego, ponad 1 km od właściwego krateru - Taung Kalat, znajduje się świątynia buddyjska Popa Taung Kalat - miejsce uznawane przez mieszkańców Birmy za święte. Nazwa popa pochodzi z sanskrytu i oznacza słowo kwiat. Aby dojść do świątyni należy pokonać dokładnie 777 schodów pod blaszanym zadaszeniem, po którym skaczą małpy, na które należy uważać, ponieważ z chęcią zabierają turystom nie tylko jedzenie, ale i rozmaite przedmioty. Po południu powrót do Bagan. Po krótkim odpoczynku udamy się na wycieczkę rowerową, aby zobaczyć zachód słońca na jednym z zewnętrznych tarasów świątyni Shwezandaw, skąd roztacza się niepowtarzalny widok - setki okazałych i maleńkich świątyń, oświetlonych magicznym o tej porze dnia światłem. Powrót do hotelu.

Dzień 6. Bagan - Ayeyarwaddy. Po śniadaniu udamy się na przystań, z której popłyniemy wzdłuż Ayeyarwaddy podziwiając życie toczące się wokół rzeki. Jest to najdłuższa rzeka w kraju, już w VI wieku wykorzystywana do handlu i transportu. Po rozbudowie sieci kanałów nawadniających stała się ważnym szlakiem handlowym dla Imperium Brytyjskiego w czasie, kiedy Birma była pod panowaniem brytyjskim. Zobaczymy uprawy ryżu wzdłuż brzegów rzeki. W wodach Ayeyarwaddy żyje wiele gatunków zwierząt takich jak: delfiny, rekiny rzeczne, a nawet krokodyle. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 7. Bagan - Mandalay - Mingun. Z rana wsiądziemy na statek i rzeką Irawadi płynąc dopłyniemy do Mandalay, które było stolicą Birmy w latach 1857-1885. Blisko 60% mnichów pochodzi z Mandalay i okolic, a ilość klasztorów i dziedzictwo kulturowe robią ogromne wrażenie. W czasie rejsu będziemy Zwiedzanie miasta, m.in. słynne Pagody - Mahamuni Paya oraz Kuthodaw Paya zwana "największą księgą świata", w której 729 marmurowych płyt, pokrytych inskrypcjami, umieszczonych jest w oddzielnych stupach. Wycieczka łodzią do Mingun, jednej z najciekawszych historycznych miejscowości leżących nad rzeką Ayeyarwaddy. Wizyta w niezwykłych pagodach - Pondawhpaya i Settawya oraz Mingun, mieszczącej legendarny dzwon ważący 101 ton, będący jednym z największych na świecie. Zwiedzanie klasztoru Mahaghadayon, największęgo na terenie Birmy, który po dzień dzisiejszy zamieszkuje ponad 1000 mnichów. Na koniec podziwianie mostu U Bein, będącego najdłuższym mostem tekowym na świecie.Wizyta na lokalnym targu i na koniec dnia podziwianie zachodu słońca ze wzgórza Mandalay. Nocleg.

Dzień 8. Mandalay - Amarapura - Sagaing - Ava. Śniadanie. Udamy się do Amarapury, z przystankiem w lokalnym zakładzie rzemieślniczym, gdzie będzie można zakupić pamiątki. Następnie udamy się w kierunku pagody Kaunghmudaw pochodzącej z XV w. oraz wzgórza Sagaing - ze wszystkich stron usianego stupami. Dalej, przejedziemy do starej stolicy królewskiej INWA (AVA) - nazywanej "Miastem Klejnotów". Potem miejscową taksówką (zaprzęg konny) odwiedzimy Nanmyint Watch Tower, pozostałości budynku pałacu nazywanego "Krzywą Wieżą z Ava". Miasto zostało założone w 1364 roku przez króla Thadominbya, po zdobyciu Królestwa Sikongu (Sagaing) przez Szanów. Ava była stolicą Królestwa Ava, następnie dynastii Taungngu oraz dynastii Konbaung dwukrotnie. Na koniec dnia udamy sięna najdłuższy most tekowy na świecie, skąd będziemy podziwiać zachód słońca. Powrót do hotelu.

Dzień 9. Mandalay - Heho - Pindaya. Po śniadaniu udamy się na lotnisko skąd polecimy do Heho. Po przylocie zmienimy środek transportu i pojedziemy do Pindaya zobaczyć słynne jaskinie. Wapienne jaskinie są trzy, jednak tylko jedna jest otwarta do zwiedzania. Nazwa jaskini wzięła się od pająka i naturalnie wiąże się z nią legenda. Główna jaskinia ma 150 m długości i kryje w sobie ok. 9000 wizerunków Buddy w formie rzeźb, posążków i obrazów. Niektóre wykonane są ze złota, inne są tylko pozłacane, odlane z brązu lub wyrzeźbione z drewna tekowego. Obok świątyni obejrzymy lokalny warsztat produkujący papier wykonany z kory morwy i tradycyjne parasolki, które są używane przez mnichów w całym kraju. Transfer do hotelu.

Dzień 10. Inle. Po śniadaniu udamy się na wycieczkę po jeziorze Inle, położonym 1328 m n.p.m. Na jeziorze wzniesiono na palach całe wioski obejmujące szkoły, klasztory i hotele. Mieszkańcy przemieszczają się płaskodennymi czółnami, a gdy trzeba udać się gdzieś dalej lub przetransportować większe ładunki używają łodzi motorowych. Po południu wizyta w pagodach Phaung Daw Oo, Inpawkhon i Ngaphechaung (znany również jako Klasztor Skaczącego Kota) z pięknymi antycznymi posągami Buddy. Zachód słońca na jeziorze, nocleg w hotelu. Podczas naszego rejsu zrobimy krótką przerwę w manufakturze jedwabiu, a następnie wizyta w warsztacie, gdzie powstają tradycyjne łodzie oraz birmańskie cygara - zwane cheroot. Powrót do hotelu.

Dzień 11. Inle. Kontynuujemy podróż nad jeziorem Inle, które jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Birmie, za sprawą ludności Intha - plemienia pochodzenia Mon, zamieszkujące głównie brzegi oraz pływające wioski na tym jeziorze. Po śniadaniu wycieczka łodzią po jeziorze - wioska Indein na południu jeziora, piękna okolica Alaung Sitthou ze stupami częściowo pokrytymi przez roślinność, pływająca wioska Ywama - jakby śródmieście jeziora, gdzie co 5 dni organizowany jest pływający targ, pływające ogrody, słynni "nożni wioślarze", lokalne życie wiejskie oraz lokalne warsztaty tkackie, kowalskie, tytoniowe. Powrót do hotelu.

Dzień 12. Yangon - Kyaikhtiyo. Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Yangon, a następnie przejazd do pagody Kyaikhtiyo w stanie Mon, znanej również jako Złota Skała. To jedno z trzech najważniejszych (obok Pagody Szwedagon w Yangonie i Świątyni Buddy Mahamuni w Mandalaj) miejsc pielgrzymek birmańskich buddystów. Powrót do hotelu.

Dzień 13. Kyaikhtiyo - Bago - Yangon. Po śniadaniu zobaczymy wschód słońca nad Złotą Skałą. Następnie udamy się w podróż do Bago. Obecna nazwa miasta pochodzi od mońskiego słowa bagow (piękny). Zobaczymy Pagodę Shwemawdaw należącą do najświętszych miejsc Dolnej Birmy. Przewyższa o 16 m Szwedagon i jest najwyższą stupą w Mjanmie, wybudowaną nie później niż w XIV w. Następnie zobaczymy Posąg Buddy Shwethalyaung. Ten największy w Pegu posąg leżącego Buddy został niespodziewanie odkryty w 1881 r. przez Brytyjczyków w dżungli na zachód od miasta w trakcie poszukiwania laterytu dla powstającej obok linii kolejowej. Na koniec udamy się do Pałacu Kanbawzathadi - repliki pałacu wybudowanego dla króla Bayinnaunga, spalonego w czasie rewolty z 1599 r. Powrót do Yangon. Nocleg.

Dzień 14. Yangon. Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

UWAGA: Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie.

Przewodnik

KLIMAT:

Birma (Myanmar) położona jest w strefie dwóch klimatów. Wybrzeże morskie oraz zachodnie stoki Gór Arakańskich znajdują się w strefie klimatu monsunowego. W północnej części kraju dominuje klimat podzwrotnikowy monsunowy. Średnia temperatura w stolicy kraju wynosi: 25°C w styczniu/lutym, 27°C w lipcu. Pora deszczowa w Birmie przypada na miesiące maj – sierpień, w październiku rozpoczyna się pora chłodów, w lutym zaczyna się przyjemna ciepła i bezdeszczowa pogoda.

WALUTA:

1 kyat (K) = 100 pyas; 1000 K = 0,91 USD

Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane minimum po 2006 roku. Nie ma konieczności posiadania banknotów o niskich nominałach, ponieważ są one wymieniane na lokalną walutę.

JĘZYK:

birmański (urzędowy), mniejszości etniczne mówią własnymi językami

PRZYKŁADOWE CENY:

W Birmie do drogich przyjemności należy zwiedzanie obiektów zabytkowych, a także przejazdy koleją. Tanie są natomiast noclegi i żywność, a także autobusy.

woda (1l) – 40 K, owoce 1 kg – 200 K, wino - 600 K, piwo 500-700 K, obiad – 300-800 K

CZAS LOTU:

Yangon – ok. 14 godz.; Warszawa - lotnisko europejskie (np. Paryż, Frankfurt, Praga) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Doha – ok. 6 godz., Doha – Yangon ok. 6 godz.

RÓŻNICE CZASOWE:

Po przybyciu do Birmy należy przestawić zegarki o 4,5 godz. do przodu względem czasu polskiego.

TRANSPORT:

Do Myanmaru (lotniska w Rangunie i Mandalay) przylecieć można m.in. z Hong Kongu, Bangkoku, Singapuru, Kuala Lumpur. Dostęp do wielu regionów jest ograniczony z powodu niestabilnej i niebezpiecznej sytuacji etnicznej wewnątrz kraju. Niektóre miejsca, atrakcyjne z punktu widzenia turystycznego, można odwiedzać jedynie w zorganizowanych grupach z miejscowym przewodnikiem i po wcześniejszym uzyskaniu zgody Tourism Regulation Departament. Aby uzyskać aktualne informacje, należy skontaktować się z Hotel and Tourist Corporation, 7791 Sule Pagoda Rd, P.O. Box 559, Yangon, Myanmar. Turyści, którzy zboczą z wytyczonych szlaków turystycznych, mogą być zatrzymywani przez liczne patrole policyjne. Po kraju można podróżować pociągami i autobusami, ale zazwyczaj są przepełnione i niezbyt czyste.

ELEKTRYCZNOŚĆ:

Elektryczność: 230V / 50 Hz

CIEKAWOSTKI:

Telefony komórkowe korzystające z ogólnie dostępnych operatorów sieci nie działają na terenie Birmy. Za korzystanie z telefonów hotelowych pobierane są dość wysokie opłaty; Dobrze jest przywieźć ze sobą dolary amerykańskie w mniejszych nominałach. Można je wymienić w autoryzowanych punktach wymiany. Inne waluty (np. euro) są raczej trudno wymienialne. Wymiana czeków podróżnych może być skomplikowana i czasochłonna. Karty kredytowe są akceptowane tylko w niektórych większych hotelach, na lotniskach i w międzynarodowych sklepach; Należy unikać rozmów o polityce z przygodnymi osobami; Zakupu kamieni szlachetnych i biżuterii należy dokonywać tylko w autoryzowanych punktach sprzedaży mających licencję rządową; Dobrze jest przywieźć ze sobą podstawowe leki profilaktyczne (przeziębienie itp.). Większość lekarstw jest dostępna, jednak marka może być odmienna od używanej zazwyczaj; Nie powinno się okazywać uczuć w miejscach publicznych (poza trzymaniem za ręce). Nie należy dotykać głowy dorosłego człowieka, gdyż stanowi ona najważniejszą część ciała; Wodę należy pić tylko butelkowaną, należy unikać jedzenia z tzw. przewoźnych kuchni ulicznych.

WIZY:

Wymagane są promesy wizowe, które obywatele polscy mogą otrzymać w Polsce - szczegóły przy ofercie.

PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE RP:

Ambasada Związku Myanmar

Zimmer Strasse 56, 6 piętro,

D-10117 Berlin

tel. (0-0 49 30) 206 15 70

fax (0-0 49 30) 206 49 757

Nie ma polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Tajlandii akredytowany jest również w Myanmar. Sprawy konsularne dotyczące terytorium tego kraju pozostają w gestii konsula RP w Bangkoku (patrz: Tajlandia).

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Ceny mogą ulegać zmianom w zależności od kosztów biletów lotniczych. Zapytaj o aktualną cenę !

Zniżki i dopłaty

Dopłata do podróżującego samotnie : Dopłata 1932 PLN
Dopłata do pokoju jednoosobowego : Dopłata 2273 PLN
Pośrednictwo wizowe + koszt wizy : Dopłata 300 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN
Turystyczny Fundusz Pomocowy (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 2,9% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe : Dopłata 5,8% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe + Covid : Dopłata 7,54% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + Covid : Dopłata 4,64% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel star star star

zakwaterowanie w hotelach 3 ***

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena nie zawiera

- obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety lotnicze lokalne i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 370 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
- dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - tylko podczas programu głównego - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
- koszty uzyskania wizy birmańskiej 50 USD/os. (200 PLN/os.)
- pośrednictwo wizowe 100 PLN/os.
- miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).
Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej.

DODATKOWO PŁATNE:

  • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety lotnicze lokalne i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 470 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
  • dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - tylko podczas programu głównego - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
  • koszty uzyskania wizy birmańskiej 50 USD/os. (200 PLN/os.)
  • pośrednictwo wizowe 100 PLN/os.
  • miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).
  • Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej.

Cena zawiera

- przelot Polska - Yangon - Polska z  przesiadkami,
- opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
- zakwaterowanie w hotelach 3 ***
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje 
- transport klimatyzowanymi autokarami
- zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),
- serwis wykwalifikowanego polskiego pilota

  • przelot Polska - Yangon - Polska z  przesiadkami,
  • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
  • zakwaterowanie w hotelach 3 ***
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje 
  • transport klimatyzowanymi autokarami
  • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),
  • serwis wykwalifikowanego polskiego pilota

comments powered by Disqus
Popularne
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.