w naszej ofercie: 20439 imprez, 4700 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:

Wycieczka do Chin - Na Stepach Mongolskich wylot z Krakowa
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA DO CHIN - NA STEPACH MONGOLSKICH WYLOT Z KRAKOWA

Wycieczka do Chin ze zwiedzaniem Mongolii

Wyżywienie: śniadanie i kolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
127830942
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

PEKIN - BADALING - HOHHOT - BAOTOU - YINCHUAN - ORDOS - PEKIN

Dzień 1. Warszawa - Pekin. Wylot z Warszawy.

Dzień 2. Pekin. Przylot do Pekinu. Spotkanie z pilotem oraz przejazd do hotelu na lunch. Rozpoczęcie zwiedzania. Zobaczymy Świątynię Nieba - jeden z głównych symboli Pekinu, miejsce modłów o pomyślne zbiory w okresie panowania dynastii Ming i Qing oraz poznamy tajniki chińskiej kaligrafii pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela. Kolacja w restauracji z kaczką po pekińsku.

Dzień 3. Pekin. Śniadanie. Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Zakazane Miasto - zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO Pałacu Cesarskiego, będącego rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing.  Spacer i przejażdżka rykszami po najstarszej części miasta (tzw. hutongi). Kolacja.

Dzień 4. Pekin - Badaling - Hohhot. Po śniadaniu udamy się do Badaling na spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Przerwa na lunch, po którym odbędzie się przejazd pociągiem (ok. 9h) do stolicy regionu autonomicznego Mongolia Wewnętrzna - Hohhot. Miasta, które nazywane jest przez Mongołów „Niebieskim Miastem”. Lunch w Pekinie i nocleg w pociągu.

Dzień 5. Hohhot - Mongolskie Stepy. Po przyjeździe na miejsce zjemy śniadanie w hotelu, a następnie przejedziemy w kierunku  stepów, gdzie odwiedzimy nomadzkie plemię pasterskie, zobaczymy wyścigi konne oraz spróbujemy przysmaków tradycyjnej kuchni mongolskiej. Będziemy także uczestniczyć w imprezie przy ognisku, podczas której mniejszości etniczne zaprezentują barwny pokaz. Kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w jurcie.

Dzień 6. Baotou - Yinchuan. Możliwość obejrzenia przepięknego wschodu słońca nad stepem. Następnie śniadanie oraz przejazd do miasta Baotou nad Rzeką Żółtą, gdzie odwiedzimy tybetański klasztor - Wudang Zhao zbudowany w 1749 roku jako siedziba 1200 mnichów. Przerwa na lunch w trakcie zwiedzania. Po kolacji wieczorny przejazd na spalone słońcem terytorium Autonomicznego Regionu Ningxia, do miasta Yinchuan z noclegiem w pociągu.

Dzień 7. Yinchuan. Przyjazd wczesnym rankiem do Yinchuan, śniadanie w hotelu oraz krótki odpoczynek przed zwiedzaniem. W programie między innymi największa atrakcja regionu - słynne „Jezioro Piaskowe”, wzdłuż którego ciągną się wydmy, a nieopodal rozciąga się pustynia. Zobaczymy także słynne Zachodnie Studio Filmowe oraz Grobowce Królewskie dynastii Xia. Powrót do hotelu.

Dzień 8. Yinchuan - Erdos. Po śniadaniu wizyta w jednym z największych meczetów w tym rejonie - Meczetu Nanguan. Następnie przejazd autobusem na północny-wschód do Ordos. Po przyjeździe kolacja oraz zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 9. Ordos. Po śniadaniu zwiedzanie mauzoleum mongolskiego bohatera - Dżingis Khana oraz przejazd do Wąwozu Grających Piasków, gdzie spędzimy czas na wydmach, a chętni mogą wykupić przejażdżkę na wielbłądzie. Kolacja oraz nocleg w hotelu.

Dzień 10. Ordos - Baotou - Hohhot. Po śniadaniu przejazd do Baotou. Po drodze odwiedzimy klasztor Meidaizhao - ośrodek buddyzmu tybetańskiego, zbudowany w 1575 roku przez Altan Khana, przywódcę plemienia Mongołów. Po zwiedzaniu przejedziemy w kierunku Hohhot na kolację i nocleg.

Dzień 11. Hohhot - Pekin. Po śniadaniu nastąpi zwiedzanie miasta: świątynia Pięciu Pagód, lamaistyczna świątynia Da Zhao oraz mieszczące się nieopodal mauzoleum Zhaojun Mu. Późnym popołudniem przejazd pociągiem do Pekinu.

Dzień 12. Pekin. Przyjazd do Pekinu. Śniadanie. Następnie wizyta w zoo - pawilon pandy wielkiej. Później jedziemy do Letniego Pałacu, założonego przez cesarza Qianlong w 1750 roku. Od 1998 znajduje się na Liście UNESCO jako przykład chińskiej sztuki projektowania ogrodów. W kompleksie znajduje sie m.in. jezioro Kunming oraz Wzgórze Długowieczności. Na koniec zobaczymy Marmurową Łódź, którą kazała zbudować Cesarzowa Cixi. Zobaczymy też Świątynię Lazurowych Obłoków z pawilonem pięciuset Arhatów i Pagodą Diamentowego Tronu. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień 13. Śniadanie. Transfer na lotnisko, wylot do Warszawy.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Hotel star star star star

zakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją, śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju),

Wyżywienie

śniadanie i kolacja (HB)

śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju)

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Poznań

Cena zawiera

  • przelot na trasie Warszawa - Pekin- Warszawa z przesiadkami lub lot bezpośredni
  • opłaty lotniskowe
  • ubezpieczenie KL, NNW
  • zakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją
  • śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie: 1 szklanka napoju)
  • lokalny transport: bilety kolejowe na trasach wymienionych w programie, (przy przejazdach nocnych -   miejsca sypialne, 4 osoby w przedziale), klimatyzowane autokary
  • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
  • serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego oraz polskiego pilota

Cena nie zawiera

  • dopłaty do opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
  • obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 330 USD  na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
  • kosztów wizy chińskiej
  • kosztów wycieczek fakultatywnych:

    - Legenda kung fu - przedstawienie (30 USD/os.)
    - Pekin nocą (25 USD/os.)
    - Chińska Opera (30 USD/os.)      

    Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej

Informacje dodatkowe

WIZY:

Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 260 PLN/os. Organizator pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo. W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, wymagane jest przesłanie paszportu każdego uczestnika (ważny min. 6 miesięcy od daty wyjazdu z Chin), ręcznie wypełnionego wniosku wizowego (prawidłowo, zgodnie ze wzorem), wydrukowanego dowodu rezerwacji/vouchera, 1 zdjęcia (kolorowe, w formacie paszportowym), ksera pierwszej strony paszportu (z danymi i zdjęciem; prosimy kserować paszporty osobno, na białej kartce A4). W paszporcie wymagane jest ogółem 6 pustych stron (w tym 2 obok siebie).
Dokumenty prosimy przesyłać na adres biura przedstawicielskiego: Crear Travel sp. z o.o., ul. Berezyńska 39 lok. 65, 03-908 Warszawa z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu. Prosimy o dostarczenie paszportów najpóźniej na 14 dni roboczych przed datą wylotu.
W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów procedura wydania wizy wymaga pobrania wyższej opłaty za pośrednictwo wizowe, tj. 150 PLN/os. i opłaty za wyrobienie wizy ekspresowej, której koszt wynosi 370 PLN/os. W takim wypadku zastrzegamy jednak możliwość odwołania pośrednictwa.

Paszporty będą do odbioru podczas odprawy na lotnisku Chopina w Warszawie w dniu wylotu, w przypadku wylotu z lotniska lokalnego odsyłane są klientowi. W przypadku chęci wcześniejszego odebrania dokumentów prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem pod nr telefonu +48 601 196 898 lub na adres e-mail Organizatora.

Ponadto wymagane jest przesłanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej na 30 dni przed wylotem, z uwagi na konieczność potwierdzenia usług w Chinach (m.in. biletów kolejowych). W przypadku nieuzupełnienia danych w terminie Organizator zastrzega możliwość odwołania wyjazdu.

CZAS LOTU:

Pekin - ok. 12 godz.: Warszawa - lotnisko europejskie lub międzynarodowe (np. Wiedeń, Frankfurt, Moskwa, Dubaj itp.) ok. 2-8 godz., lotnisko europejskie lub międzynarodowe - Pekin - ok. 7 - 10 godz.

RÓŻNICE CZASOWE:


Po przybyciu do Chin należy przestawić zegarki o 6 godzin do przodu względem czasu polskiego w lecie i 7 godzin w zimie.

KLIMAT:

Chiny leżą w zasięgu 3 stref klimatycznych: zwrotnikowej (południowe wybrzeża oraz wyspa Hajnan), podzwrotnikowej (zachodnia, środkowa i wschodnia część kraju) oraz umiarkowanej (północne i północno-wschodnie Chiny). Południowo-wschodnia i wschodnia część kraju ma klimat monsunowy z porą deszczową i suchą. Chiny są całorocznym kierunkiem wakacyjnym. Najlepszy czas na zwiedzanie to wiosna (marzec - kwiecień) i jesień (wrzesień - listopad), kiedy temperatury oscylują w granicach 20-30 °C. Noce mogą być wtedy chłodne, ale w ciągu dnia pogoda jest odpowiednia do zwiedzania. Latem temperatury mogą przekraczać 30 °C i również jest to odpowiednia pora na zwiedzanie Państwa Środka. Rejony górskie i wyżej położone np. Tybet, lepiej zwiedzać latem, kiedy nie ma już niebezpieczeństwa dojmujących mrozów. Północne regiony Chin charakteryzują się klimatem kontynentalnym z ostrymi zimami i upalnym latem, im bardziej na południe, tym wilgotność i temperatury są wyższe.

WALUTA:

1 CNY (Chiński Juan) = 0,16 USD. Chińskie władze utrzymują sztywny kurs waluty, więc nie ma znaczenia gdzie wymienimy dolary na juany - kurs będzie taki sam. Ze względów praktycznych polecamy dokonywać wymiany w hotelach (należy przedstawić paszport), choć jest to możliwe również w bankach i kantorach. W sklepach przyjmuje się międzynarodowe karty płatnicze z wypukłymi numerami.

PRZYKŁADOWE CENY:

Butelka wody 0,3 l - ok. 0,25 USD, butelka piwa 0,3 l w sklepie - ok. 0,25 USD, piwo w barze - ok. 1,5 USD litr benzyny - ok. 0,4 USD, obiad w restauracji - ok. 10 USD, paczka papierosów - ok. 1 USD.

TRANSPORT:

Wszystkie szanujące się linie europejskie latają do Państwa Środka, do głównych miast takich, jak Pekin, Szanghaj i Hong Kong, a także mniej ważnych, jak: Chengdu, Kanton. Przeloty na trasach lokalnych oferują coraz liczniejsze i nowocześniejsze linie chińskie - m. in. China Air, Dragonair. Samodzielne poruszanie się po Chinach jest raczej utrudnione ze względów kulturowych, językowych i formalnych. Niemniej jednak doskonale rozwinięta jest sieć połączeń autobusowych, a połączenia kolejowe docierają do wszystkich ważnych zakątków kraju - łącznie z Tybetem, słynna nową trasą kolejową. Na trasach gdzie turystom oferowane są kuszetki, jeżdżą komfortowe pociągi z zamykanymi i klimatyzowanymi przedziałami.

UWAGA! W bagażu rejestrowanym i podręcznym nie można przewozić baterii lub akumulatorów o pojemności powyżej 160Wh, wszelkie baterie i przenośne ładowarki powinny być przewożone w bagażu podręcznym i posiadać tabliczkę znamionową.

CIEKAWOSTKI:

Zakupy to nieodłączna część wizyt w Państwie Środka. Chińczycy to chyba najlepsi handlowcy na świecie - ceny na bazarach zawsze są zawyżone i uwzględniają konieczność targowania się, które zawsze odbywa się w uprzejmej atmosferze. Zaczynając negocjacje trudno czegoś w końcu nie kupić. Turystom przede wszystkim polecamy tzw. "silk market" w Pekinie, gdzie można kupić dosłownie wszystko - głównie "markową" odzież, ale również stragany i sklepy z perłami w okolicach Szanghaju. W sklepach firmowych, supermarketach ceny są stałe i nie podlegają negocjacjom.
Posiłki w restauracjach - na trasach wycieczek restauracje w których gościmy są zawsze zatwierdzone przez specjalny urząd, który zezwala na serwowanie posiłków obcokrajowcom. W cenę posiłku zawsze wliczona jest 1 szklanka napoju, za dodatkowe napoje należy płacić dodatkowo. Nie trzeba jeść pałeczkami, choć jest to mile widziane. Niemniej jednak nie ma problemu z otrzymaniem tradycyjnych sztućców.
Kuchnia chińska - obiegowe twierdzenie, że Chińczycy jedzą psy, jest tak samo nieprawdziwe, co krzywdzące. Potrawy z psa są przysmakiem w kuchniach mniejszości etnicznych z południa kraju i większość Chińczyków również ich nie aprobuje. Tradycje kulinarne są w Chinach bardzo żywe, a posiłek jest zawsze rytuałem, poprzedzonym degustacją herbaty. Inaczej niż w Europie, nie ma tradycji pojedynczych porcji, a półmiski z jedzeniem ustawia się na stole, na wielkiej obrotowej podstawce, aby każdy mógł sięgnąć porcję tego na co akurat ma ochotę.

ŚWIĘTA:

Chiński Nowy Rok – styczeń/luty (święto ruchome uzależnione od kalendarza księżycowego) – najważniejsze chińskie święto.
Święto Lampionów – styczeń/luty – bardzo malownicze święto, podczas którego Chińczycy robią papierowe lampiony i spacerują z nimi wieczorami po ulicach.
Święto Wody – połowa kwietnia (13-16.04) – ludzie opryskują się wodą, co ma na celu pozbycie się wszelkich demonów. Obchodzi je narodowość Dai w prowincji Yunnan.
Święto Smoczych Łodzi - rozpoczyna się piątego dnia piątego miesiąca księżycowego. Dzień ten uznawany jest przez Chińczyków za najdłuższy dzień w roku. Podczas tego święta nad drzwiami domów Chińczycy wieszają papierowe amulety i rzucają petardy, aby odpędzić złe duchy.
Święto Dziewcząt lub Święto Córek - najbardziej romantyczne chińskie święto przypada 7. dnia siódmego miesiąca.
Święto Głodnych Duchów - obchodzone 15. dnia siódmego miesiąca Święto Głodnych Duchów. Tego dnia składa się hołd wszystkim zmarłym.
Święto Środka Jesieni/Księżycowych Ciasteczek – wrzesień/październik – Chińczycy jedzą podczas tego święta księżycowe ciasteczka i spoglądają w Księżyc. Jest to tradycyjnie chiński dzień zakochanych.
Święto Przodków czyli Święto Czystej Jasności  - czasie, obchodzonego 15. dnia po równonocy wiosennej, Święta Przodków, Chińczycy składają dary przodkom, aby zapewnić sobie ich przychylność i nie dopuścić, by się na nich gniewali.

ELEKTRYCZNOŚĆ:

220V 50Hz, w zależności od regionu kraju używane są różne gniazdka: japońskie, australijskie, brytyjskie i południowoafrykańskie. Do żadnego z powyższych typów nie pasują europejskie wtyczki, stąd należy zaopatrzyć się w adapter przed podróżą, lub nabyć go na miejscu. W większości hoteli można wypożyczyć przejściówki.

PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE W RP:

Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej
ul. Bonifraterska 1, 00-203 Warszawa
Wydział Konsularny przy Ambasadzie
ul. Bonifraterska 1 ( wejście od ul. Wałowej ), Warszawa
Telefon: 0048 22 8319129
Faks: 0048 22 6354211
consular@chinaembassy.org.pl
www.chinaembassy.org.pl

PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE RP:

Ambasada RP w Pekinie
1 Ri Tan Lu, Jian Guo Men Wai
100600 Beijing (Pekin), PR China
Telefon: (00-86 10) 65 32 12 94 do 5
Faks: (00-86 10) 65 32 35 67
polcons@public.bta.net.cn
www.pekin.polemb.net

Konsulat Generalny RP w Hongkongu
Rooms 3505-06, Hopewell Centre
183 Queen's Road East, Hong Kong
Telefon: (00-852) 2840 0779, 2840 0814
Faks: (00-852) 2596 0062
hongkong.kg.sekretariat@msz.gov.pl
www.hongkongkg.polemb.net

Konsulat Generalny RP w Kantonie
63 Shamian Dajie
510130 Guangzhou, PR China
Telefon: (00-86 20) 81 21 99 93, 81 21 99 94
Faks: (00-86 20) 81 21 19 95
kanton.kg.sekretariat@msz.gov.pl

Konsulat Generalny RP w Szanghaju
618 Jianguo Xilu
200031 Shanghai, PR China
Telefon: (00-86 21) 64 33 92 88, 64 33 47 35, 64 74 07 65
Telefon Dyżurny: (86) 15 0000 444 808
Faks: (00-86 21) 64 33 04 17
szanghaj.kg.sekretariat@msz.gov.pl
www.szanghajkg.polemb.net

Galeria

comments powered by Disqus
Popularne
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.