w naszej ofercie: 12588 imprez, 4070 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka do Indii w pigułce i Kerala 2020
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA DO INDII W PIGUŁCE I KERALA 2020

Wycieczki do Indii, Podróże do Indii samolotem, Indie w pigułce i Kerala, Południowe Indie

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
126091618
oferta w pdf
Wycieczka do Indii w pigułce i Kerala 2020
Wycieczki do Indii, Podróże do Indii samolotem, Indie w pigułce i Kerala, Południowe Indie
DELHI - JAIPUR - FATEHPUR SIKRI - AGRA – DELHI – COCHIN – KUMARAKOM – PARK NARODOWY PERIYAR – ALLEPPEY – KOVALAM – TRIVANDRUM.
Dzień 1. Warszawa - Delhi. Wylot z lotniska Chopina do Delhi.
Dzień 2. Delhi (trasa około 45 km). Przylot do Delhi na międzynarodowe lotnisko im. Indiry Gandhi. Transfer do hotelu, śniadanie i czas wolny na odpoczynek. Po południu, dla chętnych wycieczka do Kompleksu Świątyń Akshardham (dodatkowo płatne na miejscu u pilota). Nowoczesny i zarazem tradycyjny, olbrzymich rozmiarów kompleks został oddany do użytku w listopadzie 2005 roku. Jest to zapierający dech w piersiach kompleks finezyjnie zdobionych budowli, które tradycją i architekturą nawiązują do ponad trzydziestowiecznej tradycji hinduizmu. Przy budowie zastosowano tradycyjny, w północnych Indiach, marmur i czerwony piaskowiec, obrabiane w pięciu różnych stylach architektonicznych - z Radżastanu, Orrisy, Gudżaratu oraz z elementami mogolskimi i dżinijskimi. Wszystko postawione i dopracowane w rekordowo krótkim okresie 5 lat. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 3. Delhi (trasa około 35 km). Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Indii, olbrzymiego miasta historycznie podzielonego na starą i nową cześć. Zwiedzanie zaczniemy od Starego Delhi, wybudowanego w czasach mogolskich, zwanego też Szahdżahanabadem. Dzisiaj stanowi ono centrum delijskich muzułmanów, dlatego pierwszym punktem programu będzie Jama Masjid (Meczet Piątkowy), największy meczet w Indiach. Później przejażdżka rikszami po wąskich i nadal klimatycznych uliczkach Starego Delhi. Zobaczymy także sąsiadujący z meczetem Czerwony Fort (tylko z zewnątrz) i udamy się do Raj Gath - miejsca kremacji Mahatmy Gandhiego. Następnie przemieścimy się do tzw. Nowego Delhi, wybudowanego na początku XX w. przez Brytyjczyków, jako centrum administracyjne kolonialnych Indii. Zobaczymy między innymi okazały Rashtrapati Bhavan (Pałac Wicekróla), przyległe, bliźniacze budynki Sekretariatów, Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Bramę Indii, stanowiącą okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych na wszystkich frontach I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich. W dalszej części dnia odwiedzimy grobowiec Humayuna uznawany za architektoniczny pierwowzór słynnego Taj Mahal. Na koniec dnia zwiedzimy Gurdwarę Bangla Sahib - największą i najważniejszą w Delhi świątynię sikhijską. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 4. Delhi - Jaipur (trasa około 260 km, przejazd około 6 godzin). Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przedpołudniem odwiedzimy Kutb Minar - najwyższy ceglany minaret w Indiach, który wraz z okolicznymi zabytkami wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z Delhi udamy się w kierunku Radżastanu, do miejscowości Jaipur. W miarę możliwości czasowych, przed zakwaterowaniem w hotelu w Jaipurze, złożymy wizytę w miejscowej "drukarni tekstyliów". Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.
Dzień 5. Jaipur (trasa około 30 km). Rankiem, po śniadaniu, udamy się do Fortu Amber, którego pierwszy dziedziniec zdobędziemy na słoniach. XI-wieczny fort jest doskonale umiejscowioną, mocno obwarowaną Radżpucką fortyfikacją, a jednocześnie przez długi czas był główną siedzibą bogatego rodu spod znaku słońca. Niewątpliwe najpiękniejsze budowle to Brama Ganesi oraz Shish Mahal - zdobiony tysiącami kawałków luster. W dalszej części dnia wrócimy w obręb murów XVIII-wiecznego miasta Jaipur, zwanego też Różowym Miastem. Zwiedzimy obecną siedzibę Radży Jaipuru - Pałac Miejski oraz sprawdzimy aktualny czas słoneczny na olbrzymich kamiennych przyrządach astronomicznych w Jantar Mantar. Kolejna nazwa Jaipuru to Miasto Klejnotów, z bogactwa których i ich doskonałej obróbki miasto słynie, więc będąc tam nie można pominąć krótkiego pokazu ręcznej obróbki kamieni szlachetnych. Zwiedzając Jaipur na pewno też zrobimy sobie zdjęcia przy Hava Mahal (Pałacu Wiatrów) oraz Jal Mahal (Pałacu na Wodzie). Po południu czas wolny. Chętni będą mogli (za dodatkową opłatą) odwiedzić urokliwie położoną, pomiędzy okolicznymi wzgórzami Galta Ji. Wielowiekowy kompleks świątyń nawiązuje do żyjącego tu około 2500 lat wcześniej Pana Galta - mistyka, mędrca, cudotwórcy. Oprócz wielu funkcjonujących świątyń, poświęconych różnym hinduskim bogom oraz świętych basenów ablucyjnych, wielką atrakcją Galty są stada małp zamieszkujące na stałe te tereny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 6. Jaipur - Fathepur Sikri - Agra (trasa około 260 km, około 6 godzin). Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Agry. Po drodze zwiedzanie pozostałości miasta Fatehpur Sikri. Miasto wybudowane w 1569 roku, przez najwspanialszego mogolskiego cesarza Akbara, tak jak szybko powstało, tak samo szybko zniknęło, przez co określane jest mianem wymarłego, opuszczonego miasta. Dzięki kaprysowi Wielkiego Cesarza, który chciał mieszkać blisko Salima Chisti, lokalnego mędrca, możemy dzisiaj spacerować po olbrzymim, świetnie zachowanym kompleksie pałacowym z czasów świetności imperium mogolskiego w Indiach. Przejdziemy przez kolejne dziedzińce pałacowe odwiedzając między innymi Diwan-i-Am (dziedziniec audiencji publicznych), Diwan-i-Khas z monumentalnym tronem (pawilon audiencji prywatnych), pięknie zdobiony Pawilon Tureckiej Sułtanki oraz okazały Pałac Jodhabai. Hotel i obiadokolacja w Agrze. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) możliwość uczestnictwa w wieczornym spektaklu teatralnym Taj Show opowiadającym niezwykle wzruszającą historię powstania słynnego Taj Mahal, które odwiedzimy w kolejnym dniu.
Dzień 7. Agra - Delhi (trasa około 220 km, 4-5 godzin). Wczesnym ranem, przed śniadaniem udamy się do jednego z Siedmiu Cudów Świata - słynnego Taj Mahal. Bajeczny, olbrzymi grobowiec zbudowany z białego marmuru, inkrustowanego mnóstwem kamieni szlachetnych i półszlachetnych, uznawany jest za świadectwo wielkiej miłości cesarza Shahjahana do najukochańszej żony Mumtaz Mahal. Jego budowa trwała 22 lata, od 1631 do 1653 r. i pochłonęła znaczną cześć cesarskiego skarbca. Obejrzymy go w pełnym majestacie i otoczeniu mogolskich ogrodów. Po wizycie w Taj Mahal powrót do hotelu na śniadanie. W dalszej części dnia odwiedzimy Czerwony Fort - zespół budowli fortecznych i pałacowych pochodzący z czasów cesarza Akbara. Fortyfikację ukończono w 1565 roku, jednak jako główna siedziba władców mogolskich była wielokrotnie przebudowywana wewnątrz. Dzięki temu do dziś zachował się cały kompleks pałacowy, którego poszczególne części reprezentują różne style i nazwane są od imienia mogolskiego władcy, który je przebudowywał. W środku dnia, w miarę dostępności czasowej, będziemy mieli okazje zapoznać się z kontynuowanymi od czasów budowy Taj Mahal tradycyjnymi metodami inkrustacji marmurów. Popołudniu powrót do Delhi. Po przyjeździe do Delhi zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Obiadokolacja w hotelu.
Dzień 8. Delhi - Cochin. W zależności od rozkładu lotu, transfer na lotnisko w Delhi i przelot do Cochin. Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 9. Cochin. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. W dawnych czasach Cochin było ważnym handlowym portem korzennym. Obecnie stanowi kosmopolityczne centrum biznesowe. Miasto położone jest na Wybrzeżu Malabarskim, nad Morzem Arabskim, gdzie tworzy intrygującą mieszankę wpływów indyjskich, portugalskich i brytyjskich. W programie zwiedzania miasta m.in.: wizyta w holenderskim pałacu Mattancherry, synagodze i kościele św. Franciszka -  najstarszym kościele katolickim w Indiach, w którym pierwotnie był pochowany portugalski odkrywca Vasco da Gama. Miasto to słynie również z tzw. chińskich sieci rybackich służących po dziś dzień lokalnej ludności do tradycyjnego połowu ryb. Wieczorem zaplanowane jest wyjście na pokaz kathakali – tradycyjnego tańca hinduskiego charakterystycznego dla południowych Indii. Pokaz odbywa się wieczorem pod gołym niebem, a wykonujący go artyści w kolorowych strojach i z pomalowanymi twarzami poprzez taniec i gesty przekazują pradawne legendy hinduskie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 10. Kumarakom (trasa ok. 55 km). Po śniadaniu przejazd do Kumarakom, gdzie zlokalizowane jest Jezioro Vembanad stanowiące prawdziwy raj dla ptactwa wodnego. Miejsce to jest jednym z ważniejszych obszarów migracyjnych ptaków w tej części świata. Region ten jest uznawany za jedną z najbardziej malowniczych części Kerali, gdzie bujne lasy namorzynowe i gaje kokosowe harmonijnie współgrają z bogatą siecią kanałów i jezior. W programie rejs po jeziorze Vembanad, z którego wody najlepiej obserwować można m.in. występującego tutaj bociana czarnego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 11. Thekkady (Park Narodowy Periyar) (trasa ok. 130 km). Kolejny dzień rozpocznie przejazd w kierunku miejscowości Thekkady położonej u wrót Parku Narodowego Periyar – jednego z najpiękniejszych parków narodowych Indii. Po drodze zatrzymamy się na jednej z lokalnych plantacji herbaty – narodowego trunku Indii i jednego z głównych jej producentów. Będzie to doskonała okazja do zgłębienia tajników zbioru i produkcji herbaty oraz do degustacji i zakupów. Po przyjedzie do Thekkady zakwaterowanie w hotelu. Popołudniu udamy się na safari na grzbietach słoni po terenach Parku Narodowego Periyr. Każdego roku tysiące turystów z całego świata przybywają w te rejony, gdzie orzeźwiające powietrze przenika zapach przypraw, a strzeliste góry ustępują miejsca plantacjom herbaty i gęstej dżungli. Sam park słynie przede wszystkim z faktu, że jest on jednym z nielicznych na świecie miejscem, gdzie po dziś dzień spotkać można słonie indyjskie w ich naturalnym środowisku. Dzień zakończy wizyta na jednej z plantacji przypraw tj. kardamon, gałka muszkatołowa, pieprz czy anyż, stanowiących niezwykle ważne składniki aromatycznej kuchni południowych Indii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Wieczorem istnieje możliwość uczestnictwa w pokazie Kalaripayattu – starożytnej południowo- indyjskie sztuki walki (płatne dodatkowo).
Dzień 12. Alleppey (trasa ok. 145 km). Po śniadaniu powrót w kierunku wybrzeża Malabarskiego. W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Alleppey i zakwaterowanie na pokładzie łodzi-hotelu, na której spędzimy kolejną dobę. Podczas rejsu po bezkresnym labiryncie kanałów i rozewskich Kerali, nazywanych Wenecją Indii, będziemy mieli okazję obserwować jak lokalna społeczność tworzy perfekcyjną symbiozę z naturą. Po drodze zaplanowany jest lunch na pokładzie statku. Wieczorem statek zakotwiczy w jednym z zacisznych zakątków skąd podziwiać będzie można jak zachodzące słońca odbija się w rozległych taflach otaczającej nas wody. Obiadokolacja na łodzi.
Dzień 13. Alleppey (trasa ok. 165 km). Po śniadaniu powrót do portu w Alleppey, wyokrętowanie i przejazd na południe do Kovalam. Po przyjeździe na miejsce zameldowanie w hotelu i czas wolny na odpoczynek przy plaży. Malownicze nadmorskie miasto Kovalam znane jest z najmodniejszych w Indiach, urokliwych plaż. Plaże te położone w cieniu palm, obmywane turkusowymi wodami Morza Arabskiego i chronione naturalnymi zatokami, tworzą tropikalny raj w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od stolicy stanu Kerala - Thiruvananthapuram. Nocleg w hotelu w Kovalam.
Dzień 14. Kovalam. Śniadanie w hotelu i czas wolny na plażowanie. Opcjonalnie wycieczka do Kanyakumari (płatna dodatkowo). Miasto znajduje się w sąsiednim stanie Tamilnadu i jest najdalej na południe wysuniętym punktem Półwyspu Indyjskiego, na styku Morza Arabskiego, Oceanu Indyjskiego i Zatoki Bengalskiej. Swoją nazwę zawdzięcza bogini Kanyakumari, będącej wcieleniem Parvati. Podczas wycieczki zobaczyć można dwie charakterystyczne skaliste wysepki leżące kilkaset metrów od brzegu. Na jednej znajduje się Vivekananda Memorial, mauzoleum upamiętniające tego hinduskiego reformatora, a na drugiej- okazała statua starożytnego świętego Thiruvalluvara. Osoby, które nie zdecydują się na wycieczkę zachęcamy do skorzystania z szeroko dostępnych w tej części Indii zabiegów naturalnej medycyny indyjskiej, czyli ajurwedy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Wieczorem / nocą transfer na lotnisko w Trivandrum oraz wylot do Polski.
Dzień 15. Powrót do Polski.
Ceny wycieczek fakultatywnych dotyczą min. 10 os. W przypadku mniejszej liczby uczestników wycieczki odbywają się indywidualnie lub w grupie międzynarodowej, a cena od os. może być wyższa.
UWAGA! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie. Należy pamiętać, że Indie to fascynujący i egzotyczny kraj, co oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnymi uciążliwościami podróży. Dla Państwa komfortu staramy się bardzo, aby standard zakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjęte normy hoteli 3*, jednak nie mamy wpływu na słaby stan indyjskich dróg i uciążliwości związane z długimi przejazdami.
WYPOSAŻENIE HOTELU
Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
OBSŁUGA:
w jęz. polskim

Wycieczka do Indii w pigułce i Kerala 2020
Wycieczki do Indii, Podróże do Indii samolotem, Indie w pigułce i Kerala, Południowe Indie


DELHI - JAIPUR - FATEHPUR SIKRI - AGRA – DELHI – COCHIN – KUMARAKOM – PARK NARODOWY PERIYAR – ALLEPPEY – KOVALAM – TRIVANDRUM.

Dzień 1. Warszawa - Delhi. Wylot z lotniska Chopina do Delhi.

Dzień 2. Delhi (trasa około 45 km). Przylot do Delhi na międzynarodowe lotnisko im. Indiry Gandhi. Transfer do hotelu, śniadanie i czas wolny na odpoczynek. Po południu, dla chętnych wycieczka do Kompleksu Świątyń Akshardham (dodatkowo płatne na miejscu u pilota). Nowoczesny i zarazem tradycyjny, olbrzymich rozmiarów kompleks został oddany do użytku w listopadzie 2005 roku. Jest to zapierający dech w piersiach kompleks finezyjnie zdobionych budowli, które tradycją i architekturą nawiązują do ponad trzydziestowiecznej tradycji hinduizmu. Przy budowie zastosowano tradycyjny, w północnych Indiach, marmur i czerwony piaskowiec, obrabiane w pięciu różnych stylach architektonicznych - z Radżastanu, Orrisy, Gudżaratu oraz z elementami mogolskimi i dżinijskimi. Wszystko postawione i dopracowane w rekordowo krótkim okresie 5 lat. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3. Delhi (trasa około 35 km). Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Indii, olbrzymiego miasta historycznie podzielonego na starą i nową cześć. Zwiedzanie zaczniemy od Starego Delhi, wybudowanego w czasach mogolskich, zwanego też Szahdżahanabadem. Dzisiaj stanowi ono centrum delijskich muzułmanów, dlatego pierwszym punktem programu będzie Jama Masjid (Meczet Piątkowy), największy meczet w Indiach. Później przejażdżka rikszami po wąskich i nadal klimatycznych uliczkach Starego Delhi. Zobaczymy także sąsiadujący z meczetem Czerwony Fort (tylko z zewnątrz) i udamy się do Raj Gath - miejsca kremacji Mahatmy Gandhiego. Następnie przemieścimy się do tzw. Nowego Delhi, wybudowanego na początku XX w. przez Brytyjczyków, jako centrum administracyjne kolonialnych Indii. Zobaczymy między innymi okazały Rashtrapati Bhavan (Pałac Wicekróla), przyległe, bliźniacze budynki Sekretariatów, Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Bramę Indii, stanowiącą okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych na wszystkich frontach I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich. W dalszej części dnia odwiedzimy grobowiec Humayuna uznawany za architektoniczny pierwowzór słynnego Taj Mahal. Na koniec dnia zwiedzimy Gurdwarę Bangla Sahib - największą i najważniejszą w Delhi świątynię sikhijską. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4. Delhi - Jaipur (trasa około 260 km, przejazd około 6 godzin). Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przedpołudniem odwiedzimy Kutb Minar - najwyższy ceglany minaret w Indiach, który wraz z okolicznymi zabytkami wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z Delhi udamy się w kierunku Radżastanu, do miejscowości Jaipur. W miarę możliwości czasowych, przed zakwaterowaniem w hotelu w Jaipurze, złożymy wizytę w miejscowej "drukarni tekstyliów". Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

Dzień 5. Jaipur (trasa około 30 km). Rankiem, po śniadaniu, udamy się do Fortu Amber, którego pierwszy dziedziniec zdobędziemy na słoniach. XI-wieczny fort jest doskonale umiejscowioną, mocno obwarowaną Radżpucką fortyfikacją, a jednocześnie przez długi czas był główną siedzibą bogatego rodu spod znaku słońca. Niewątpliwe najpiękniejsze budowle to Brama Ganesi oraz Shish Mahal - zdobiony tysiącami kawałków luster. W dalszej części dnia wrócimy w obręb murów XVIII-wiecznego miasta Jaipur, zwanego też Różowym Miastem. Zwiedzimy obecną siedzibę Radży Jaipuru - Pałac Miejski oraz sprawdzimy aktualny czas słoneczny na olbrzymich kamiennych przyrządach astronomicznych w Jantar Mantar. Kolejna nazwa Jaipuru to Miasto Klejnotów, z bogactwa których i ich doskonałej obróbki miasto słynie, więc będąc tam nie można pominąć krótkiego pokazu ręcznej obróbki kamieni szlachetnych. Zwiedzając Jaipur na pewno też zrobimy sobie zdjęcia przy Hava Mahal (Pałacu Wiatrów) oraz Jal Mahal (Pałacu na Wodzie). Po południu czas wolny. Chętni będą mogli (za dodatkową opłatą) odwiedzić urokliwie położoną, pomiędzy okolicznymi wzgórzami Galta Ji. Wielowiekowy kompleks świątyń nawiązuje do żyjącego tu około 2500 lat wcześniej Pana Galta - mistyka, mędrca, cudotwórcy. Oprócz wielu funkcjonujących świątyń, poświęconych różnym hinduskim bogom oraz świętych basenów ablucyjnych, wielką atrakcją Galty są stada małp zamieszkujące na stałe te tereny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6. Jaipur - Fathepur Sikri - Agra (trasa około 260 km, około 6 godzin). Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Agry. Po drodze zwiedzanie pozostałości miasta Fatehpur Sikri. Miasto wybudowane w 1569 roku, przez najwspanialszego mogolskiego cesarza Akbara, tak jak szybko powstało, tak samo szybko zniknęło, przez co określane jest mianem wymarłego, opuszczonego miasta. Dzięki kaprysowi Wielkiego Cesarza, który chciał mieszkać blisko Salima Chisti, lokalnego mędrca, możemy dzisiaj spacerować po olbrzymim, świetnie zachowanym kompleksie pałacowym z czasów świetności imperium mogolskiego w Indiach. Przejdziemy przez kolejne dziedzińce pałacowe odwiedzając między innymi Diwan-i-Am (dziedziniec audiencji publicznych), Diwan-i-Khas z monumentalnym tronem (pawilon audiencji prywatnych), pięknie zdobiony Pawilon Tureckiej Sułtanki oraz okazały Pałac Jodhabai. Hotel i obiadokolacja w Agrze. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) możliwość uczestnictwa w wieczornym spektaklu teatralnym Taj Show opowiadającym niezwykle wzruszającą historię powstania słynnego Taj Mahal, które odwiedzimy w kolejnym dniu.

Dzień 7. Agra - Delhi (trasa około 220 km, 4-5 godzin). Wczesnym ranem, przed śniadaniem udamy się do jednego z Siedmiu Cudów Świata - słynnego Taj Mahal. Bajeczny, olbrzymi grobowiec zbudowany z białego marmuru, inkrustowanego mnóstwem kamieni szlachetnych i półszlachetnych, uznawany jest za świadectwo wielkiej miłości cesarza Shahjahana do najukochańszej żony Mumtaz Mahal. Jego budowa trwała 22 lata, od 1631 do 1653 r. i pochłonęła znaczną cześć cesarskiego skarbca. Obejrzymy go w pełnym majestacie i otoczeniu mogolskich ogrodów. Po wizycie w Taj Mahal powrót do hotelu na śniadanie. W dalszej części dnia odwiedzimy Czerwony Fort - zespół budowli fortecznych i pałacowych pochodzący z czasów cesarza Akbara. Fortyfikację ukończono w 1565 roku, jednak jako główna siedziba władców mogolskich była wielokrotnie przebudowywana wewnątrz. Dzięki temu do dziś zachował się cały kompleks pałacowy, którego poszczególne części reprezentują różne style i nazwane są od imienia mogolskiego władcy, który je przebudowywał. W środku dnia, w miarę dostępności czasowej, będziemy mieli okazje zapoznać się z kontynuowanymi od czasów budowy Taj Mahal tradycyjnymi metodami inkrustacji marmurów. Popołudniu powrót do Delhi. Po przyjeździe do Delhi zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Obiadokolacja w hotelu.

Dzień 8. Delhi - Cochin. W zależności od rozkładu lotu, transfer na lotnisko w Delhi i przelot do Cochin. Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9. Cochin. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. W dawnych czasach Cochin było ważnym handlowym portem korzennym. Obecnie stanowi kosmopolityczne centrum biznesowe. Miasto położone jest na Wybrzeżu Malabarskim, nad Morzem Arabskim, gdzie tworzy intrygującą mieszankę wpływów indyjskich, portugalskich i brytyjskich. W programie zwiedzania miasta m.in.: wizyta w holenderskim pałacu Mattancherry, synagodze i kościele św. Franciszka -  najstarszym kościele katolickim w Indiach, w którym pierwotnie był pochowany portugalski odkrywca Vasco da Gama. Miasto to słynie również z tzw. chińskich sieci rybackich służących po dziś dzień lokalnej ludności do tradycyjnego połowu ryb. Wieczorem zaplanowane jest wyjście na pokaz kathakali – tradycyjnego tańca hinduskiego charakterystycznego dla południowych Indii. Pokaz odbywa się wieczorem pod gołym niebem, a wykonujący go artyści w kolorowych strojach i z pomalowanymi twarzami poprzez taniec i gesty przekazują pradawne legendy hinduskie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10. Kumarakom (trasa ok. 55 km). Po śniadaniu przejazd do Kumarakom, gdzie zlokalizowane jest Jezioro Vembanad stanowiące prawdziwy raj dla ptactwa wodnego. Miejsce to jest jednym z ważniejszych obszarów migracyjnych ptaków w tej części świata. Region ten jest uznawany za jedną z najbardziej malowniczych części Kerali, gdzie bujne lasy namorzynowe i gaje kokosowe harmonijnie współgrają z bogatą siecią kanałów i jezior. W programie rejs po jeziorze Vembanad, z którego wody najlepiej obserwować można m.in. występującego tutaj bociana czarnego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 11. Thekkady (Park Narodowy Periyar) (trasa ok. 130 km). Kolejny dzień rozpocznie przejazd w kierunku miejscowości Thekkady położonej u wrót Parku Narodowego Periyar – jednego z najpiękniejszych parków narodowych Indii. Po drodze zatrzymamy się na jednej z lokalnych plantacji herbaty – narodowego trunku Indii i jednego z głównych jej producentów. Będzie to doskonała okazja do zgłębienia tajników zbioru i produkcji herbaty oraz do degustacji i zakupów. Po przyjedzie do Thekkady zakwaterowanie w hotelu. Popołudniu udamy się na safari na grzbietach słoni po terenach Parku Narodowego Periyr. Każdego roku tysiące turystów z całego świata przybywają w te rejony, gdzie orzeźwiające powietrze przenika zapach przypraw, a strzeliste góry ustępują miejsca plantacjom herbaty i gęstej dżungli. Sam park słynie przede wszystkim z faktu, że jest on jednym z nielicznych na świecie miejscem, gdzie po dziś dzień spotkać można słonie indyjskie w ich naturalnym środowisku. Dzień zakończy wizyta na jednej z plantacji przypraw tj. kardamon, gałka muszkatołowa, pieprz czy anyż, stanowiących niezwykle ważne składniki aromatycznej kuchni południowych Indii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Wieczorem istnieje możliwość uczestnictwa w pokazie Kalaripayattu – starożytnej południowo- indyjskie sztuki walki (płatne dodatkowo).

Dzień 12. Alleppey (trasa ok. 145 km). Po śniadaniu powrót w kierunku wybrzeża Malabarskiego. W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Alleppey i zakwaterowanie na pokładzie łodzi-hotelu, na której spędzimy kolejną dobę. Podczas rejsu po bezkresnym labiryncie kanałów i rozewskich Kerali, nazywanych Wenecją Indii, będziemy mieli okazję obserwować jak lokalna społeczność tworzy perfekcyjną symbiozę z naturą. Po drodze zaplanowany jest lunch na pokładzie statku. Wieczorem statek zakotwiczy w jednym z zacisznych zakątków skąd podziwiać będzie można jak zachodzące słońca odbija się w rozległych taflach otaczającej nas wody. Obiadokolacja na łodzi.

Dzień 13. Alleppey (trasa ok. 165 km). Po śniadaniu powrót do portu w Alleppey, wyokrętowanie i przejazd na południe do Kovalam. Po przyjeździe na miejsce zameldowanie w hotelu i czas wolny na odpoczynek przy plaży. Malownicze nadmorskie miasto Kovalam znane jest z najmodniejszych w Indiach, urokliwych plaż. Plaże te położone w cieniu palm, obmywane turkusowymi wodami Morza Arabskiego i chronione naturalnymi zatokami, tworzą tropikalny raj w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od stolicy stanu Kerala - Thiruvananthapuram. Nocleg w hotelu w Kovalam.

Dzień 14. Kovalam. Śniadanie w hotelu i czas wolny na plażowanie. Opcjonalnie wycieczka do Kanyakumari (płatna dodatkowo). Miasto znajduje się w sąsiednim stanie Tamilnadu i jest najdalej na południe wysuniętym punktem Półwyspu Indyjskiego, na styku Morza Arabskiego, Oceanu Indyjskiego i Zatoki Bengalskiej. Swoją nazwę zawdzięcza bogini Kanyakumari, będącej wcieleniem Parvati. Podczas wycieczki zobaczyć można dwie charakterystyczne skaliste wysepki leżące kilkaset metrów od brzegu. Na jednej znajduje się Vivekananda Memorial, mauzoleum upamiętniające tego hinduskiego reformatora, a na drugiej- okazała statua starożytnego świętego Thiruvalluvara. Osoby, które nie zdecydują się na wycieczkę zachęcamy do skorzystania z szeroko dostępnych w tej części Indii zabiegów naturalnej medycyny indyjskiej, czyli ajurwedy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Wieczorem / nocą transfer na lotnisko w Trivandrum oraz wylot do Polski.

Dzień 15. Powrót do Polski.

Ceny wycieczek fakultatywnych dotyczą min. 10 os. W przypadku mniejszej liczby uczestników wycieczki odbywają się indywidualnie lub w grupie międzynarodowej, a cena od os. może być wyższa.

UWAGA! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie. Należy pamiętać, że Indie to fascynujący i egzotyczny kraj, co oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnymi uciążliwościami podróży. Dla Państwa komfortu staramy się bardzo, aby standard zakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjęte normy hoteli 3*, jednak nie mamy wpływu na słaby stan indyjskich dróg i uciążliwości związane z długimi przejazdami.

WYPOSAŻENIE HOTELU Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

OBSŁUGA:
w jęz. polskim

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Ceny mogą ulegać zmianom w zależności od kosztów biletów lotniczych. Zapytaj o aktualną cenę !

Zniżki i dopłaty

Koszty wizy i pośrednictwa wizowego : Dopłata 400 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 3% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe : Dopłata 9% od sumy
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN
Dopłata do podróżującego samotnie : Dopłata 1583 PLN
Dopłata do pokoju jednoosobowego : Dopłata 1862 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star

zakwaterowanie w hotelach 3-4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją i/lub wentylatorami przysufitowymi,
Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

zakwaterowanie w hotelach 3-4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją i/lub wentylatorami przysufitowymi,

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (w dniu 12 w cenie również lunch),

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

- przelot Warszawa – Delhi, Trivandrum - Warszawa liniami rejsowymi z przesiadkami
- opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
- zakwaterowanie w hotelach 3-4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją i/lub wentylatorami przysufitowymi,
- wczesne zakwaterowanie w hotelu drugiego dnia programu, w zależności od godziny przylotu do Delhi oraz późne wykwaterowanie w ostatnim dniu pobytu w Kovalam - przed wylotem do Polski,
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (w dniu 12 w cenie również lunch),
- transport klimatyzowanym autokarem na tarasie wycieczki,
- przelot lokalnymi liniami na trasie Delhi - Cochin (limit bagażu na lotach lokalnych - 15 kg bagaż główny, opłata za nadbagaż zależy od przewoźnika i waha się w granicach 300 rupii indyjskich (6 USD) za każdy kilogram)
- zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu)
- serwis wykwalifikowanego polskiego pilota 

- przelot Warszawa – Delhi, Trivandrum - Warszawa liniami rejsowymi z przesiadkami
- opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
- zakwaterowanie w hotelach 3-4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją i/lub wentylatorami przysufitowymi,
- wczesne zakwaterowanie w hotelu drugiego dnia programu, w zależności od godziny przylotu do Delhi oraz późne wykwaterowanie w ostatnim dniu pobytu w Kovalam - przed wylotem do Polski,
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (w dniu 12 w cenie również lunch),
- transport klimatyzowanym autokarem na tarasie wycieczki,
- przelot lokalnymi liniami na trasie Delhi - Cochin (limit bagażu na lotach lokalnych - 15 kg bagaż główny, opłata za nadbagaż zależy od przewoźnika i waha się w granicach 300 rupii indyjskich (6 USD) za każdy kilogram)
- zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu)
- serwis wykwalifikowanego polskiego pilota 

Cena nie zawiera

- obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 250 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
- dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
- opłaty za fotografowanie i filmowanie do 10 USD/os.
- koszt wycieczek fakultatywnych,
Kompleks Świątyń Akshardham - ok. 25 USD/os.
Galta Ji – ok. 15 USD/os.
koszty wizy indyjskiej
 

- obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 250 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
- dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
- opłaty za fotografowanie i filmowanie do 10 USD/os.
- koszt wycieczek fakultatywnych,
Kompleks Świątyń Akshardham - ok. 25 USD/os.
Galta Ji – ok. 15 USD/os.
koszty wizy indyjskiej 

Przewodnik

Wizy
1. Za pośrednictwem organizatora
Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os + koszt wizy 300 PLN/os. W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji konieczne jest wypełnienie wniosku wizowego online oraz załączenie w nim skanu wymaganych dokumentów: paszportu (pdf, min. 10KB, max. 300 KB) oraz zdjęcia w kolorze (jpg, min. 10 KB, max. 1 MB).
Obowiązkowo, przed wysłaniem dokumentów do działu wizowego należy zgłosić do rezerwacji usługę pośrednictwa.
WAŻNE: W przypadku zakupu ofert Last Minute, istnieje konieczność skonsultowania możliwości pośrednictwa z biurem.
Wniosek wizowy zostanie przesłany wraz z dokumentami do rezerwajci 
Uprzejmie prosimy:
- Otworzyć paszport na stronie ze zdjęciem oraz zeskanować OBYDWIE STRONY
- Nie skanować dokumentów do góry nogami oraz bokiem
- Jako oryginał do scanu zdjęcia używać zdjęcia kolorowego zrobionego u fotografa (z twarzą na wprost, na jasnym tle), a nie zdjęcia z paszportu
- Podawać w nagłówku wniosku prawdziwą datę wyjazdu oraz wpisywać rzeczywistą ważność paszportu (paszporty dzieci ważne są max. 5 lat)
Wniosek można wypełnić i przesłać najpóźniej na 14 dni roboczych przed wylotem.
Uzyskana w drodze pośrednictwa wiza wydawana jest na okres 365 dni i uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy.
UWAGA: Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wyjazdu oraz wiza.
2. Samodzielnie za pomocą systemu e-wiza.
Do 96h przed wylotem istnieje możliwość otrzymania e-wizy w cenie zgodnej z cennikiem + opłata za transakcję kartą ok. 2 USD*, bez konieczności wysyłania dokumentów do Warszawy. W celu otrzymania e-visy należy wypełnić wniosek wizowy na stronie
https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html oraz dołączyć podczas wypełniania wniosku: zdjęcie w kolorze w formacie jpg i skan paszportu (strona ze zdjęciem) w formacie pdf oraz opłacić e-wizę przy pomocy karty kredytowej lub debetowej.
* wysokość opłaty może ulec zmianie w zależności od banku, który wydał kartę
KLIMAT:
Pogoda i temperatury są niezmiernie ważne przy planowaniu podróży do Indii, szczególnie dla Europejczyków nie przyzwyczajonych do upałów. Cały subkontynent objęty jest klimatem monsunowym, co ogólnie oznacza bardzo gorące i wilgotne lata oraz suche, ale nadal ciepłe zimy. Najkorzystniejszy okres do zwiedzania przypada między październikiem, a marcem. W północnej części kraju wysokie temperatury zaczynają doskwierać od kwietnia, a w czerwcu 45 st. C. jest często normą. Z końcem maja od południowego zachodu na północ subkontynentu indyjskiego przesuwa się pasmo burzowej i deszczowej pogody. Monsun dociera na północ w lipcu przynosząc większą wilgotność powietrza i codzienne krótkie opady. Przez całe europejskie lato monsunowa pogoda przesuwa się na północ, aby wreszcie jesienią dotrzeć do Himalajów. W okolicach Delhi najprzyjemniejsze są październik i listopad. W grudniu i styczniu wciąż jest tu stosunkowo ciepło, choć noce mogą być chłodne. Wtedy akurat jest najprzyjemniej (ciepło i bez opadów) na południu, m.in. Goa.
WALUTA:
100 Rupii indyjskich (INR) = 1,6 USD Wymiana pieniędzy nie jest problemem w szczególności w większych miastach. Można jej dokonać w bankach lub kantorach, pamiętając o zachowaniu kwitu wymiany do ponownego okazania przy wymianie rupii na np. USD przed wyjazdem. Banknoty o niższych nominałach niż 50 USD są wymieniane po niższym kursie. Wymieniane są jedynie nowe dolary. Międzynarodowe karty są akceptowane w bankomatach. 
Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane minimum po 2006 roku. Nie ma konieczności posiadania banknotów o niskich nominałach, ponieważ są one wymieniane na lokalną walutę.
PRZYKŁADOWE CENY:
Butelka wody - ok. 0,75 USD, piwo - ok. 2,5 USD obiad w restauracji - ok. 3 -10 USD, internet ok. 1,5 - 2,5 USD za godz.
RÓŻNICE CZASOWE:
Po przyjeździe do Indii należy przesunąć wskazówki o 4,5 godziny do przodu względem czasu polskiego (w okresie obowiązywania czasu zimowego w Polsce) lub o 3,5 godziny do przodu względem czasu polskiego (w okresie obowiązywania czasu letniego w Polsce)
CZAS LOTU:
Z lotniska europejskiego (np. Wiedeń, Mediolan, Kijów) do Delhi lub Bombaju - ok. 7 godz. + ok. 2 godz. "dolot" z Warszawy
Z lotniska europejskiego (np. Wiedeń, Mediolan, Kijów) na Goa (z przesiadką w Bombaju) - ok. 9 godz. + ok. 2 godz. "dolot" z Warszawy
TRANSPORT:
Główne porty lotnicze to Delhi, Bombaj (Mumbai), Kalkuta i Chennai. Na Goa leci się z reguły z przesiadką w Delhi lub Bombaju. Lokalne połączenia obsługują miejscowe linie Jet Airways, Sahara Air i inne. Częstym portem tranzytowym w drodze do Kathmandu w Nepalu jest Delhi. Sieć kolejowa jest dobrze rozwinięta i stanowi atrakcję samą w sobie. Podróż z Bombaju na Goa (ok. 750 km) pociągiem Konkan Railway trwa ok. 10 h, z odległego Delhi - dodatkowo ok. 24 h. Ze względu na długi czas podróży polecamy raczej połączenie lotnicze z Delhi na Goa (lotnisko Dambolim). Praktycznie między wszystkimi większymi miastami kursują kilka razy dziennie relatywnie tanie autobusy. W miastach nie sposób nie skorzystać z propozycji przejażdżki rikszą, czy powozem konnym (tzw. tonga)
ELEKTRYCZNOŚĆ:
240V, 50Hz
Gniazdka typu indyjskiego z trzema otworami, adaptery nie są konieczne pod warunkiem odbezpieczenia wtyczki ołówkiem lub długopisem (nie metalowym). Ponadto spotyka się typowe gniazdka europejskie.
WIZY:
Obywatele polscy są objęci obowiązkiem wizowym. Szczegółowy opis znajduje się przy ofercie.
CIEKAWOSTKI:
Najbardziej znaną ciekawostką są słynne "święte krowy", które rzeczywiście chodzą gdzie chcą, robią co chcą i nikt nie ma prawa im przeszkadzać. Bardziej szokujący dla Europejczyków są święci Sadhu, którzy często nago przemierzają świat z dobrotliwym uśmiechem na ustach. Ludzie ci poświęcają się bez reszty religii i odrzucają wszystko co materialne - ubrania, środki czystości a nawet transport mechaniczny. Otoczeni są w Indiach wielką czcią i nie należy sobie z nich drwić. Kuchnia indyjska to w większości kuchnia wegetariańska.
W Indiach osobiste wręczanie drobnych sum pieniędzy za pomoc jest powszechniejsze niż w innych regionach świata, również za korzystanie z toalet pobierana jest opłata. Oczekiwana kwota to zwykle 20 rupii (ok 1zł).
W meczetach, oraz gurudwarach obowiązkowo należy zakryć ramiona i kolana (dotyczy również mężczyzn), a poruszanie się po nich dozwolone jest tylko boso (w meczetach można w skarpetkach). Dodatkowo w gurudwarach należy zakryć głowę (dotyczy również mężczyzn, czapka lub kapelusz nie jest akceptowanym okryciem).
PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE
Ambasada Republiki Indii w Polsce
Rejtana 15
02-516 Warszawa
Telefon: (00-48-22) 849 5800, 849 6257, 849 6850
Faks: +48 (22) 849 6705, 849 8505
E-mail: consular@indem.it.pl
www.indianembassy.pl
PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE RP
Ambasada RP w New Delhi
Chanakyapuri, 50-M Shanti Path
New Delhi 110021
Telefon: (00 91 11) 414 96 900
Faks: (00 91 11)268 71 914
www.newdelhi.polemb.net
E-mail: newdelhi.amb.sekretariat@msz.gov.pl
Konsulat Generalny RP w Mumbaju
Manavi Apartments, 2nd Fl., 36, B.G. Kher Mag
Malatura Hill, Mumbaj 400 006
Telefon: (00 91 22) 2363 3863 do 4, (00 11 22) 2363 3663
Faks: (00 91 22) 2363 3376, (00 11 22) 2363 4601
E-mail: mumbaj.kg.sekretariat@msz.gov.pl

Wizy
1. Za pośrednictwem organizatora
Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os + koszt wizy 300 PLN/os. W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji konieczne jest wypełnienie wniosku wizowego online oraz załączenie w nim skanu wymaganych dokumentów: paszportu (pdf, min. 10KB, max. 300 KB) oraz zdjęcia w kolorze (jpg, min. 10 KB, max. 1 MB).
Obowiązkowo, przed wysłaniem dokumentów do działu wizowego należy zgłosić do rezerwacji usługę pośrednictwa.
WAŻNE: W przypadku zakupu ofert Last Minute, istnieje konieczność skonsultowania możliwości pośrednictwa z biurem.
Wniosek wizowy zostanie przesłany wraz z dokumentami do rezerwajci 
Uprzejmie prosimy:
- Otworzyć paszport na stronie ze zdjęciem oraz zeskanować OBYDWIE STRONY
- Nie skanować dokumentów do góry nogami oraz bokiem
- Jako oryginał do scanu zdjęcia używać zdjęcia kolorowego zrobionego u fotografa (z twarzą na wprost, na jasnym tle), a nie zdjęcia z paszportu
- Podawać w nagłówku wniosku prawdziwą datę wyjazdu oraz wpisywać rzeczywistą ważność paszportu (paszporty dzieci ważne są max. 5 lat)
Wniosek można wypełnić i przesłać najpóźniej na 14 dni roboczych przed wylotem.
Uzyskana w drodze pośrednictwa wiza wydawana jest na okres 365 dni i uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy.
UWAGA: Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wyjazdu oraz wiza.
2. Samodzielnie za pomocą systemu e-wiza.
Do 96h przed wylotem istnieje możliwość otrzymania e-wizy w cenie zgodnej z cennikiem + opłata za transakcję kartą ok. 2 USD*, bez konieczności wysyłania dokumentów do Warszawy. W celu otrzymania e-visy należy wypełnić wniosek wizowy na stronie
https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html oraz dołączyć podczas wypełniania wniosku: zdjęcie w kolorze w formacie jpg i skan paszportu (strona ze zdjęciem) w formacie pdf oraz opłacić e-wizę przy pomocy karty kredytowej lub debetowej.
* wysokość opłaty może ulec zmianie w zależności od banku, który wydał kartę

KLIMAT:
Pogoda i temperatury są niezmiernie ważne przy planowaniu podróży do Indii, szczególnie dla Europejczyków nie przyzwyczajonych do upałów. Cały subkontynent objęty jest klimatem monsunowym, co ogólnie oznacza bardzo gorące i wilgotne lata oraz suche, ale nadal ciepłe zimy. Najkorzystniejszy okres do zwiedzania przypada między październikiem, a marcem. W północnej części kraju wysokie temperatury zaczynają doskwierać od kwietnia, a w czerwcu 45 st. C. jest często normą. Z końcem maja od południowego zachodu na północ subkontynentu indyjskiego przesuwa się pasmo burzowej i deszczowej pogody. Monsun dociera na północ w lipcu przynosząc większą wilgotność powietrza i codzienne krótkie opady. Przez całe europejskie lato monsunowa pogoda przesuwa się na północ, aby wreszcie jesienią dotrzeć do Himalajów. W okolicach Delhi najprzyjemniejsze są październik i listopad. W grudniu i styczniu wciąż jest tu stosunkowo ciepło, choć noce mogą być chłodne. Wtedy akurat jest najprzyjemniej (ciepło i bez opadów) na południu, m.in. Goa.

WALUTA:
100 Rupii indyjskich (INR) = 1,6 USD Wymiana pieniędzy nie jest problemem w szczególności w większych miastach. Można jej dokonać w bankach lub kantorach, pamiętając o zachowaniu kwitu wymiany do ponownego okazania przy wymianie rupii na np. USD przed wyjazdem. Banknoty o niższych nominałach niż 50 USD są wymieniane po niższym kursie. Wymieniane są jedynie nowe dolary. Międzynarodowe karty są akceptowane w bankomatach. 
Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane minimum po 2006 roku. Nie ma konieczności posiadania banknotów o niskich nominałach, ponieważ są one wymieniane na lokalną walutę.

PRZYKŁADOWE CENY:
Butelka wody - ok. 0,75 USD, piwo - ok. 2,5 USD obiad w restauracji - ok. 3 -10 USD, internet ok. 1,5 - 2,5 USD za godz.

RÓŻNICE CZASOWE:
Po przyjeździe do Indii należy przesunąć wskazówki o 4,5 godziny do przodu względem czasu polskiego (w okresie obowiązywania czasu zimowego w Polsce) lub o 3,5 godziny do przodu względem czasu polskiego (w okresie obowiązywania czasu letniego w Polsce)

CZAS LOTU:
Z lotniska europejskiego (np. Wiedeń, Mediolan, Kijów) do Delhi lub Bombaju - ok. 7 godz. + ok. 2 godz. "dolot" z Warszawy
Z lotniska europejskiego (np. Wiedeń, Mediolan, Kijów) na Goa (z przesiadką w Bombaju) - ok. 9 godz. + ok. 2 godz. "dolot" z Warszawy

TRANSPORT:
Główne porty lotnicze to Delhi, Bombaj (Mumbai), Kalkuta i Chennai. Na Goa leci się z reguły z przesiadką w Delhi lub Bombaju. Lokalne połączenia obsługują miejscowe linie Jet Airways, Sahara Air i inne. Częstym portem tranzytowym w drodze do Kathmandu w Nepalu jest Delhi. Sieć kolejowa jest dobrze rozwinięta i stanowi atrakcję samą w sobie. Podróż z Bombaju na Goa (ok. 750 km) pociągiem Konkan Railway trwa ok. 10 h, z odległego Delhi - dodatkowo ok. 24 h. Ze względu na długi czas podróży polecamy raczej połączenie lotnicze z Delhi na Goa (lotnisko Dambolim). Praktycznie między wszystkimi większymi miastami kursują kilka razy dziennie relatywnie tanie autobusy. W miastach nie sposób nie skorzystać z propozycji przejażdżki rikszą, czy powozem konnym (tzw. tonga)

ELEKTRYCZNOŚĆ:

240V, 50Hz
Gniazdka typu indyjskiego z trzema otworami, adaptery nie są konieczne pod warunkiem odbezpieczenia wtyczki ołówkiem lub długopisem (nie metalowym). Ponadto spotyka się typowe gniazdka europejskie.

WIZY:
Obywatele polscy są objęci obowiązkiem wizowym. Szczegółowy opis znajduje się przy ofercie.

CIEKAWOSTKI:
Najbardziej znaną ciekawostką są słynne "święte krowy", które rzeczywiście chodzą gdzie chcą, robią co chcą i nikt nie ma prawa im przeszkadzać. Bardziej szokujący dla Europejczyków są święci Sadhu, którzy często nago przemierzają świat z dobrotliwym uśmiechem na ustach. Ludzie ci poświęcają się bez reszty religii i odrzucają wszystko co materialne - ubrania, środki czystości a nawet transport mechaniczny. Otoczeni są w Indiach wielką czcią i nie należy sobie z nich drwić. Kuchnia indyjska to w większości kuchnia wegetariańska.
W Indiach osobiste wręczanie drobnych sum pieniędzy za pomoc jest powszechniejsze niż w innych regionach świata, również za korzystanie z toalet pobierana jest opłata. Oczekiwana kwota to zwykle 20 rupii (ok 1zł).
W meczetach, oraz gurudwarach obowiązkowo należy zakryć ramiona i kolana (dotyczy również mężczyzn), a poruszanie się po nich dozwolone jest tylko boso (w meczetach można w skarpetkach). Dodatkowo w gurudwarach należy zakryć głowę (dotyczy również mężczyzn, czapka lub kapelusz nie jest akceptowanym okryciem).

PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE
Ambasada Republiki Indii w Polsce
Rejtana 15
02-516 Warszawa
Telefon: (00-48-22) 849 5800, 849 6257, 849 6850
Faks: +48 (22) 849 6705, 849 8505
E-mail: consular@indem.it.pl
www.indianembassy.pl
PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE RP
Ambasada RP w New Delhi
Chanakyapuri, 50-M Shanti Path
New Delhi 110021
Telefon: (00 91 11) 414 96 900
Faks: (00 91 11)268 71 914
www.newdelhi.polemb.net
E-mail: newdelhi.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Konsulat Generalny RP w Mumbaju
Manavi Apartments, 2nd Fl., 36, B.G. Kher Mag
Malatura Hill, Mumbaj 400 006
Telefon: (00 91 22) 2363 3863 do 4, (00 11 22) 2363 3663
Faks: (00 91 22) 2363 3376, (00 11 22) 2363 4601
E-mail: mumbaj.kg.sekretariat@msz.gov.pl

Galeria

comments powered by Disqus
Popularne
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.