w naszej ofercie: 12720 imprez, 9480 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Gruzja klasyczna - Smaki Kaukazu 2020
Wszystko o tej ofercie wie:

GRUZJA KLASYCZNA - SMAKI KAUKAZU 2020

Gruzja, Batumi, Mccheta, Tbilisi, Sighnaghi, Upliscyche, Borjomi, Egzotyka, Samolot, HB - Śniadania i obiadokolacje

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
118914022
oferta w pdf

Gruzja                                                                                                                                                       

Mccheta - Tbilisi - Signagi - Kutaisi - Batumi - Forteca Gonio
Gruzja klasyczna - Smaki Kaukazu


Dzień 1
Spotkanie z pilotem na lotnisku. Przelot do Gruzji. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorne zwiedzanie Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Wycieczka do Mcchety, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Mccheta jest jednym z najstarszych miast Gruzji. Położona na ważnym trakcie handlowym, łączącym brzeg Morza Czarnego z miastami na kaspijskim wybrzeżu istniała już w głębokiej starożytności. Przez kilka wieków Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii. Rezydujący w Mcchecie iberyjski król Mirian III w 317 r. przyjął chrześcijaństwo, dlatego też miasto do dziś jest siedzibą najwyższych władz Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego. Zwiedzanie miasta: klasztor Jvari z VI w., XI-wieczna katedra Sweti Cchoweli – według legendy miejsce pochowania szaty Chrystusa, XI-wieczny żeński klasztor Samtawro – jeden z najstarszych monastyrów w Gruzji, związany z misją apostolską świętej Nino oraz pierwszymi chrześcijańskimi władcami Gruzji. Kolejno spacer wąskimi uliczkami miasta. Po południu przejazd do Tbilisi i zwiedzanie miasta: najdłuższaulica Tbilisi – Rustaveli, świątynia Metkhi z XIII w. położona nad skalistym urwiskiem wznoszącym się nad rzeką Kurą, siedziba Prezydenta, siarkowe łaźnie Abanotubani, będące wizytówką Tbilisi, XII-wieczna katedra Sioni, będąca główną świątynią Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego, bazylika Anchiskhati, Most Pokoju, Rike Park – miejsce wypoczynku mieszkańców Tbilisi, ulica Chardin, Plac Wolności. Przejazd do twierdzy Narikala z IV w., wznoszącej się nad Tbilisi. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, przejazd do romantycznego miasta Signagi. Spacer romantycznymi uliczkami miasta, wizyta w domu – muzeum Niko Pirosmaniego – narodowej chluby Gruzinów, malarza prymitywisty, porównywanego z naszym Nikiforem, którym zachwycał się sam Pablo Picasso. Kolejno wizyta w klasztorze Bodbe, gdzie pochowano Świętą Nino. Po południu przejazd do Kwareli. Wizyta w winiarni i muzeum wina Khareba, gdzie Eduard Szewardnadze zapraszał głowy państw, m. in. Fidela Castro. Zwiedzanie muzeum. Możliwość udziału w degustacji win. Powrót do Tbilisi na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie, przejazd do Gruzji Zachodniej. Czas na zakup pamiątek. Kolejno zwiedzanie Kutaisi, miasta którego historia sięga trzech tysięcy lat. Wizyta w XII-wiecznym kompleksie klasztornym Gelati, ufundowanym przez słynnego gruzińskiego króla Dawida IV Budowniczego. Dziś kompleks wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Kutaisi zobaczymy również katedry Bagrati z XI w. – symbol miasta Kutaisi. W miarę możliwości wizyta w jaskini Prometeusza, gdzie według legendy Prometeusz dał ludziom ogień, za co został przykuty do skały. Po południu przejazd do Batumi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie, zwiedzanie Batumi: port morski z przylegającym parkiem nadmorskim, rynek Piazza w typowo włoskim stylu. Podczas spaceru zajrzymy do kościołów i świątyni w mieście, przyjrzymy się licznym pomnikom i rzeźbom, m. in. Madei, Neptuna, Nino i Ali, Wieży Alfabetu. Zobaczymy także Uniwersytet, Sąd, Park 6-go Maja i jezioro Nurigel. Po południu wycieczka do Ogrodu Botanicznego, położonego w jednym z najpiękniejszych miejsc Adżarii, na Zielonym Przylądku. W ogrodzie, w którym kręcono wiele filmów komunistycznych, znaleźć można ponad pięć tysięcy gatunków roślin. Na koniec zwiedzania wizyta w Muzeum Nobla. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6
Po kilku dniach intensywnego zwiedzania należy nam się odpoczynek. Dlatego w tym dniu po śniadaniu zaplanowaliśmy całodzienny relaks na wybrzeżu Morza Czarnego. Nie zapomnij obuwia plażowego, bo w Batumi plażujemy na kamieniach! Dla chętnych będzie oczywiście czas na zakup pamiątek. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie, wizyta w Fortecy Gonio, najstarszej twierdzy w Gruzji, datowanej na VIII-VII w. p.n.e. Otoczona górami, strzeżona przez 18 baszt i grube na kilka metrów mury, była dobrym punktem strategicznym już za czasów Imperium Rzymskiego, a legenda głosi, że na terenie fortecy znajduje się grób świętego Macieja, jednego z dwunastu apostołów. Kolejno wycieczka do wodospadu Makhuntseti – perły gór Adżara. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Przelot do Polski i zakończenie wycieczki.

Uwagi:
dopłata do pokoju 1-osobowego – 650,- zł,
realizacja programu uzależniona jest od godzin przelotów,
przelot do Tbilisi lub Kutaisi (w zależności od terminu).

Fakultatywnie:
kolacja integracyjna
w restauracji z pokazem tańców gruzińskich i degustacją win (w trakcie pobytu w Batumi) – 20 €.

Waluta
Lari gruzińskie (GEL)
1 lari = 100 tetri
1 USD = 2,50 GEL 

Czas lokalny
GMT +4
Brak czasu letniego. 

Dokumenty podróży (wiza)
Paszport lub dowód osobisty musi być ważny co najmniej 3 miesięce od daty zakończenia imprezy. Zwolnienie z obowiązku wizowego do roku. 

Zalecane szczepienia
WZW A i B, BTP (błonica, tężec, polio) 

Czas przelotu
ok. 3,5 h 

Język
Język gruziński. Można porozumieć się po rosyjsku, rzadziej po angielsku.

Napięcie elektryczne
220 V / 50 Hz
Typ gniazdka: C (takie jak w Polsce)

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
19.08-26.08.2020 2990 PLN Sprawdź
01.10-08.10.2020 2650 PLN Sprawdź
05.11-12.11.2020 2650 PLN Sprawdź

kosztów realizacji programu - 200 EURO (płatne przewodnikowi po przylocie do Gruzji).

Zniżki i dopłaty

Dopłata do pokoju 1-osobowego : Dopłata 650 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 3% od sumy
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z chorobami przewlekłymi : Dopłata 7% od sumy
Ubezpieczenie ryzyka kursowego : Dopłata 7% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel

7 noclegów w hotelach 3*,

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

7 śniadań, 7 obiadokolacji,

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

przelot samolotem,
transport komfortowym autokarem z klimatyzacją w Gruzji,
zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 3*,
wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
opiekę przewodnika lokalnego polskojęzycznego (4 dni),
ubezpieczenie KL, CP, NNW, bagaż podróżny firmy Signal Iduna S.A.
przelot samolotem,
transport komfortowym autokarem z klimatyzacją w Gruzji,
zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 3*,
wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
opiekę przewodnika lokalnego polskojęzycznego (4 dni),
ubezpieczenie KL, CP, NNW, bagaż podróżny firmy Signal Iduna S.A.

Cena nie zawiera

napojów do obiadokolacji,
kosztów realizacji programu - 200 EURO (płatne przewodnikowi po przylocie do Gruzji).
napojów do obiadokolacji,
kosztów realizacji programu - 200 EURO (płatne przewodnikowi po przylocie do Gruzji).

comments powered by Disqus
Popularne
ODLOTOWY PARYŻ SAMOLOTEM Z KRAKOWA 2020
Sylwester w Paryżu z przelotem samolotem z Warszawy teraz w wyjątkowej cenie! Wielka obniżka - teraz 900 zł taniej! Śpiesz się! Oferta promocyjna ma ograniczoną ilość miejsc.
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.