w naszej ofercie: 13134 imprezy, 5561 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Nepal i Bhutan w 16 dni + Tybet w 4 dni
Wszystko o tej ofercie wie:

NEPAL I BHUTAN W 16 DNI + TYBET W 4 DNI

Impreza potwierdzona od 2 osób

Wyżywienie: śniadanie i kolacja (HBB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
118890258
oferta w pdf

Wyjazdy w dowolnych terminach od min. 2 osób
w okresie 15.01.15 – 15.12.15**

**W okresie lipiec - sierpień zastrzegamy możliwość
zastąpienia Parku Chitwan inną propozycją. 

Prywatny transport, kierowca i przewodnik.

 

1. dzień: Warszawa – Kathmandu
Przelot do Kathmandu przez jeden z europejskich portów lotniczych i Delhi.

2. dzień: Kathmandu – Nagarkot
Przylot do Kathmandu. Przejazd do Nagarkot, miejscowości położonej w górach wschód od Kathmandu, na wysokości 2099 m n.p.m. Zakwaterowanie. Czas po południu można wykorzystać na spacer do pobliskiej wioski. Kolacja i nocleg.

3. dzień: Nagarkot – Bhadgoan – Kathmandu
Wcześnie rano, z tarasu hotelu, przy dobrej pogodzie można obejrzeć całe pasmo Himalajów od Dhaulagiri na wschodzie do Kanczendzongi i Mt. Everest na zachodzie. Śniadanie. Wyjazd w kierunku Kathmandu, po drodze wizyta w Bhadgoan, mieście o średniowiecznym charakterze. Wizyta w Pashupatinath, hinduistycznym sanktuarium i w Bodhnath, gdzie znajduje się największa na świecie stupa buddyjska. Kolacja i nocleg.

4. dzień: Kathmandu – Patan – Bhaktapur – Kathmandu
Śniadanie. Zwiedzanie Placu Durbar z zespołem świątyń i pałaców oraz Domu Żywej Bogini Kumari. Wizyta w zabytkowym centrum miasteczka Patan, a następnie Bhaktapur: zwiedzanie Złotej Bramy, Pałacu Królewskiego (z zewnątrz), Świątyni Njatapola. Kolacja i nocleg.

5. dzień: Kathmandu – Park Narodowy Chitwan
Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego Chitwan. Zakwaterowanie w lodge’u. Obiad. Po południu przejażdżka na słoniach. W dżungli można spotkać wolno żyjące nosorożce, małpy, jaguary, bawoły, a nawet bengalskie tygrysy. Kolacja i nocleg.

6. dzień: Park Narodowy Chitwan
Wcześnie rano spacer z przewodnikiem. Park zamieszkuje ponad 270 gatunków ptaków, o tej porze dnia są największe szanse na ich obejrzenie i posłuchanie. Śniadanie. Wycieczka od ośrodka hodowli słoni, a po obiedzie jeep safari, zwiedzanie ośrodka rozmnażania aligatorów i wycieczka łodzią po rzece Rapti. Kolacja i nocleg w lodge’u. W zależności od pogody program w Chitwan może ulegać niewielkim zmianom.

7. dzień: Chitwan – Pokhara
Rano spacer do pobliskiej wsi. Śniadanie. Przejazd do Pokhary nad jeziorem Phewa, w pobliżu masywu Annapurny. Dzięki położeniu w dolinie i temperaturom wyższym o kilka stopni niż w Kathmandu, okolicę porasta subtropikalna roślinność. Kolacja, nocleg.

8. dzień: Pokhara
Przy sprzyjającej pogodzie, wczesnym rankiem przejazd do Sarangkot na wschód słońca. Śniadanie. Czas wolny. Dla chętnych rejs po jeziorze (dodatkowo płatny). Po południu przejazd do Muzeum Gór poświęconego m.in. historii himalaizmu. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

9. dzień: Pokhara – Kathmandu
Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą do stolicy Nepalu – Kathmandu. Zwiedzanie stupy buddyjskiej na szczycie wzgórza SWAJAMBHUNATH (wejście po 365 schodach). Przyjazd do Kathmandu, wieczorem kolacja z pokazem tańca. Nocleg.

10. dzień: Kathmandu – Paro – Thimphu
Śniadanie. Przelot do Paro, stolicy Bhutanu. Jeśli tylko warunki atmosferyczne pozwolą, będzie okazja obejrzeć z samolotu najwyższe szczyty Himalajów. Z Paro przejazd w kierunku Thimphu przez Dolinę Paro, wzdłuż rzeki Pa Chu, mijając po drodze Ta Dzong i Paro Dzong. Wieczorem zwiedzanie Memoriał Chorten – uważanej za jedną z najpiękniejszych w Bhutanie stup. Kolacja i nocleg w Thimphu.

11. dzień: Thimphu
Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Biblioteka Narodowa przechowująca zbiory buddyjskich manuskryptów, szkoła malarstwa, gdzie wykłada się sztukę tworzenia tradycyjnych bhutańskich malowideł, Muzeum Tekstyliów i Muzeum Folklorystyczne, Taschichhodzong – dawna forteca – najokazalszy budynek Bhutanu, dziś siedziba władz rządowych i religijnych.Kolacja i nocleg.

12. dzień: Thimphu – Punakha
Śniadanie. Przejazd do Punakha przez przełęcz Dochu-la (3088 m n.p.m.), skąd widoczne są najwyższe szczyty Bhutanu. Zwiedzanie okolicy, m.in. Punakha Dzong położonego u zbiegu rzek Pho Chhu  i Mo Chhu. Do 1955 r. Punakha Dzong był siedzibą władz Bhutanu, dziś mieści m.in. szkołę buddyjską. Zniszczony kilkakrotnie przez ogień i trzęsienie ziemi, dziś odbudowany wg oryginalnych planów, zachwyca swoim majestatem. Po południu krótki trekking wśród pól ryżowych do położonej na wzgórzu świątyni Chimi Lhakhang. Powrót do Punakha, kolacja i nocleg.

13. dzień: Punakha – Paro
Śniadanie. Powrót do Paro, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Ta Dzong (dziś siedziba Muzeum Narodowego) ze zbiorami sztuki, broni Bhutanu. Kolacja i nocleg.

14. dzień: Paro
Po śniadaniu wycieczka do klasztoru Taktshang, zwanego Tygrysim Gniazdem. Klasztor jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Bhutanie, zbudowany na skalnym stoku, na wysokości ok. 275 m nad poziomem Doliny Paro. W drodze powrotnej wizyta w Drugyel Dzong, a dalej w Klichu Lakhang – jednej z najstarszych świątyń Bhutanu. Kolacja i nocleg.

15. dzień: Paro – Warszawa
Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Europy przez Indie.

16. dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy.


Program można rozszerzyć o wycieczkę do Tybetu.:

1. dzień: Kathmandu – Lhasa
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Tybetu. Przejazd do hotelu w Lhasie i czas wolny na wypoczynek i aklimatyzację. Kolacja i nocleg.

2. dzień: Lhasa
Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Lhasy: Pałac Potala, największa atrakcja Lhasy i szczytowe osiągnięcie architektury i kultury tybetańskiej, dawniej siedziba rządu i zimowy pałac Dalai Lamy; Klasztor Drepung usytuowany na szczycie wzgórza Ganpoi Uze za zachodnich krańcach Lhasy, największy klasztor Tybetu, w którym znajdują się liczne dzieła sztuki i buddyjskie skrypty; letni pałac Dalaj Lamy Norbulingka, zwany również parkiem – klejnotem, usytuowany na brzegu rzeki Kyichu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

3. dzień: Lhasa
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Lhasy: klasztory Sera i Jokhang oraz barwny bazar Barkhor, gdzie można wyszukać charakterystyczne dla Tybetu pamiątki. Kolacja i nocleg w hotelu.

4. dzień: Lhasa – Kathmandu
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Kathmandu. Transfer do hotelu. Reszta dnia wolna, kolacja i nocleg.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
Dowolny termin 15.01-15.12.2015 5100 PLN Sprawdź

Wybrany termin proszę podać w formularzu rezerwacyjnym w okienku "uwagi i zapytania".

Zniżki i dopłaty

Dopłata obowiązkowa - dewizowa część imprezy : Dopłata 3150 USD
Dopłata do pokoju 1 osobowego : Dopłata 600 USD

Zakwaterowanie

Hotel star star star

zakwaterowanie w hotelach 3 i 4* w Nepalu (w Chitwan lodge), w Bhutanie kategoria A

Wyżywienie

śniadanie i kolacja (HBB)

śniadania i kolacje (od kolacji w 2.dniu do śniadania w 15. dniu), w Chitwan i w Bhutanie 3 posiłki

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

- przelot Warszawa – Delhi, Kalkuta (lub Delhi) – Warszawa przez jeden z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych (w taryfie ok. 2700 PLN)
- przelot Delhi – Kathmandu – Paro – Delhi (lub Kalkuta)
- przejazdy klimatyzowanym minibusem lub autokarem w Nepalu, bez klimatyzacji w Bhutanie
- zakwaterowanie w hotelach 3 i 4* w Nepalu (w Chitwan lodge), w Bhutanie kategoria A
- śniadania i kolacje (od kolacji w 2.dniu do śniadania w 15. dniu), w Chitwan i w Bhutanie 3 posiłki
- wizę do Indii (paszport ważny min. 6 m-cy po powrocie z 1 wolną stroną, 1 wniosek wizowy + 1 zdjęcie /os. wizę do Bhutanu (potrzebne aktualne, kolorowe zdjęcie w formie elektronicznej)
- opiekę anglojęzyczną w Nepalu i Bhutanie
- ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
- VAT

Cena nie zawiera

- biletów wstępu w Nepalu – ok. 65 USD
- wizy do Nepalu – ok. 25 USD – płatne na lotnisku w Kathmandu
- napojów do kolacji
- zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 4 USD/os. dziennie
- opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych
- opłat za filmowanie i fotografowanie

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.