w naszej ofercie: 13576 imprez, 5865 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka objazdowa Buiłgaria + Stambuł 2015
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA OBJAZDOWA BUIŁGARIA + STAMBUŁ 2015

12 dni autokarem

Wyżywienie: śniadanie i kolacja (HBB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
117986060
oferta w pdf

BUŁGARIA + Stambuł

Wypoczynek nad Morzem Czarnym  w pięknym kurorcie Złote Piaski.Zwiedzanie nadmorskich uzdrowisk oraz ich atrakcji.Zwiedzanie zabytkowej Warny.Wycieczka do Stambułu, tureckiego miasta pełnego zabytków, położonego na dwóch kontynentach.

1 DZIEŃ - wyjazd o godz. 10.00 z Krakowa, o godz. 12.30 z Nowego Sącza.    Przejazd przez Słowację, Węgry, Rumunię .

Złote Piaski

2 DZIEŃ - przyjazd w godzinach popołudniowych do Złotych Piasków,                            zakwaterowanie , kolacja, nocleg.

Złote Piaski

3 DZIEŃ -  czas wolny na odpoczynek

Warna

4 DZIEŃ -  po śniadaniu  wycieczka do Aładży i Warny.

Aładża – wykuty  w wapiennej skale średniowieczny klasztor, który jeszcze w XVIII w. służył mnichom. Wyżłobione korytarze, cele, schodki i kaplice w znacznym stopniu uległy zniszczeniu, szczególnie ledwo widoczne dzisiaj freski. Mimo to cały kompleks, wraz z katakumbami i muzeum pozostawia niezapomniane wrażenia. 

Warna - największe miasto i port bułgarskiego wybrzeża. Piękny, 8-kilometrowy park nadmorski (w którym znajduje się m.in. Delfinarium, Planetarium  z pomnikiem M. Kopernika, Muzeum Marynarki Wojennej i Akwarium), ruiny rzymskich łaźni, Muzeum Archeologiczne, katedra Zaśnięcia NMP, ormiańska cerkiew Sveti Saris, liczne galerie i muzea oraz interesujący szczególnie Polaków kompleks Park-muzeum Władysława Warneńczyka, gdzie oprócz muzeum prezentującego pamiątki z okresu słynnej bitwy pod Warną 1444, znajduje się symboliczne mauzoleum polskiego króla z kopią płyty sarkofagu Władysława III na Wawelu.

Złote Piaski – Stambuł (Turcja)

5  DZIEŃ - po kolacji wyjazd do Istambułu.

6 DZIEŃ - Zwiedzanie Istambułu - Błękitny meczet, hipodrom, egipski obelisk i wężowa kolumna. Obiad – dalsze zwiedzanie  - Pałac Sułtanów , meczet Hagia Sofia oraz zakupy na Wielkim Bazarze, gdzie mieści się ok. 5000 sklepów! Powrót do hotelu w Bułgarii późną nocą.

7- 9 DZIEŃ - odpoczynek – czas na  plażowanie i kąpiele morskie.

Złote Piaski

10 DZIEŃ - po śniadaniu  wycieczka do Bałcziku i na przylądek   Kaliakra.

Bałczik to miasto charakteryzujące się wapiennymi skałami u stóp których zostało założone ze wspaniałym zespołem pałacowo-ogrodowym, które było ulubionym miejscem rumuńskiej królowej Marii Koburg. Park wokół pałacu stanowi część większego ogrodu botanicznego i stanowi przestrzeń, która stworzona była na wzór labiryntu z wieloma alejkami i tajemniczymi przejściami, taki jak mitologiczny labirynt Minosa. Podziwiać tu można liczne gatunki drzew, krzewów i roślin zielnych a także jeden z największych zbiorów przeróżnych odmian kaktusów w specjalnie wydzielonej części ogrodu zwanej Ogrodem Kaktusowym a także liczne zwierzęta w niewielkim zoo. Na terenie zespołu znajduje się miniatura weneckiego Ponte dei Sospiri - Mostu Westchnień a także antyczne greckie, rzymskie i trackie przedmioty, strumyki, rzeczki a nawet małe wodospady.

Przylądek Kaliakra wysunięty  ponad 2 km w morze, ma wysokość około 70 metrów i zbudowany jest z brązowo-czerwonych piaskowców oraz wapieni z licznymi jaskiniami, grotami i niszami. Wraz z historycznymi ruinami trackiej warowni, fortecy tureckiej i innych a także bogatą florą i fauną - foki mniszki, delfiny, kormorany, kosy skalne stanowi ok. 700 hektarów rezerwatu Kaliakra.

11 DZIEŃ - po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski

12 DZIEŃ - przyjazd do Polski w godzinach   przedpołudniowych.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Hotel star star star

- 9 noclegów w Złotych Piaskach,hotel 3* położony 300 m od plaży,pokoje 2-os z    możliwością dostawki, w każdym lodówka, klimatyzacja, balkon, łazienka, WC,TV SAT

Wyżywienie

śniadanie i kolacja (HBB)

-  śniadania i kolacje (bufet), napoje do kolacji (wino, piwo, sok) bezpłatnie, podczas   wycieczki do Turcji śniadanie i obiad,

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Miejscowość Miejsce zbiórki Cena
Kraków wyjazd o godz. 10.00 z Krakowa Dopłata 0 PLN
Nowy Sącz o godz. 12.30 Dopłata 0 PLN

Cena zawiera

Cena obejmuje

-  przejazdy autokarem turystycznym (klimatyzacja, barek, WC),

- 9 noclegów w Złotych Piaskach,hotel 3* położony 300 m od plaży,pokoje 2-os z    możliwością dostawki, w każdym lodówka, klimatyzacja, balkon, łazienka, WC,TV SAT

-  śniadania i kolacje (bufet), napoje do kolacji (wino, piwo, sok) bezpłatnie, podczas   wycieczki do Turcji śniadanie i obiad,

- opiekę pilota-przewodnika,

- ubezpieczenie Signal Iduna NNW, KL, bagaż.

CENA -  1900 PLN (dziecko do 13 lat na dostawce 820 PLN, na łóżku 1360 PLN)
I rata
-  570 PLN
II rata
  - 1330 PLN  płatna na 21 dni przed wyjazdem.

Cena nie zawiera

- świadczeń nie zawartych w ofercie

Opłaty nie zawarte w cenie

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów  ok. 35 EUR,

- wycieczka do Turcji  ok. 100 EUR,

- wycieczka do Aładży i Warny ok. 20 EUR,

- koszt wizy tureckiej  ok. 20  EUR.

UWAGA! Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Dowiedz się więcej

GRANICE

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Od 1 stycznia 2007 r. obywatele polscy mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Republiki Bułgarii przez 90 dni w ciągu 6 miesięcy, licząc od dnia pierwszego wjazdu, oraz przejeżdżać tranzytem przez terytorium Republiki Bułgarii na podstawie ważnych paszportów lub dowodów osobistych. Ograniczenia swobodnego przemieszczania się i pobytu mogą mieć miejsce jedynie w przypadkach zagrażających polityce bezpieczeństwa państwa i zdrowiu publicznemu. Przewóz towarów podlega ograniczeniom ilościowym na ogólnych zasadach obowiązujących w Unii Europejskiej. Turyści podróżujący do Bułgarii mogą wwozić i przewozić towary w ilościach wskazujących na ich przeznaczenie do użytku osobistego; nie podlegają one odsprzedaży. Określenie „do użytku osobistego” obejmuje także towary przeznaczone na prezenty, jednakże ich sprzedaż jest naruszeniem prawa i grozi konfiskatą oraz dodatkową karą. Konfiskacie może również podlegać pojazd, którym towary są przewożone. Przy wwozie i wywozie waluty o równowartości do 10 tys. EUR oraz kosztowności w ilości zwyczajowo przyjętej nie ma obowiązku wypełniania deklaracji celnej. W każdym innym przypadku należy wypełnić deklarację celną, która przy wyjeździe traktowana jest jak dowód pochodzenia wywożonych kosztowności czy waluty.

 KUCHNIA

Bułgarska kuchnia ma swoje tradycje zakorzenione w starożytności i można w niej zauważyć podobieństwa z kuchnią grecką, macedońską czy turecką, stąd tak wiele wspaniałych potraw na bułgarskich stołach. Smaku dodaje fakt, że Bułgarzy czerpiąc z tatarskich tradycji posługują się w przyrządzaniu jedzenia glinianymi naczyniami, które powoli ogrzewają potrawy nadając im niezwykłego smaku i aromatu. Dania mączne nie występują zbyt często, gotowanie ciasta nie należy też do tradycji, a główne potrawy nie mają słodkiego smaku. Prawie do wszystkich dań podawany jest chleb, do tradycji należy łamanie go i układanie na serwetce, a nie trzymanie w ręku. Kelnerzy mają w zwyczaju pytać o ilość chleba czy bułek podawanych do obiadu, ale płaci się za nie osobno.W Bułgarii śniadania spożywa się raczej w drodze do pracy, można je kupić w specjalnych budkach, dużą popularnością cieszą się też cukiernie i kawiarnie, gdzie można zatrzymać się na kwaśne mleko z cukrem lub filiżankę kawy. Obiady jada się w restauracjach urządzonych w stylu ludowym, tak zwanych mehana, składają się przeważnie z przystawki, którą jest najczęściej jakaś sałatka, zupy, która jest inna w zależności od pory roku (może to być np.: tarator czy pileszka – rosół), a danie główne to kiufteta w sosie z ryżem, jarzynami i chlebem. Popularne desery to pałaczinka (naleśnik nadziewany miodem i orzechami), baklava (słodkie ciasto z potłuczonymi orzechami w środku), kifła (rogal z marmoladą), mekica (rodzaj pączków) czy krem karameł (świeże mleko z wanilią i karmelem). Kolacja to spokojny posiłek konsumowany z rodziną lub przyjaciółmi, najczęściej są to dania z rusztu zwane scara: kebabczeta (mięso mielone baranie, wieprzowe lub cielęce), meszena skara (grillowane krążki surowego bakłażana z przyprawami podawane z sosem jogurtowo-czosnkowym), sziszczeta (szaszłyki), które są podawane z pieczonymi ziemniakami, ryżem oraz kapustą, a wszystko popijane jest winem lub domową rakiją.

 ZAKUPY

W miejscowościach turystycznych jest wiele sklepików, które przyciągają turystów swoimi pamiątkami. Na wybrzeżu można kupić popularne ręcznie i maszynowo haftowane bluzki, obrusy, ubranka dla dzieci, chusty itp. W każdej miejscowości turystycznej można nabyć ceramikę, niezwykle popularne są naczynia gliniane, wyroby z kutego żelaza oraz wyroby jubilerskie. Ładną i symboliczną pamiątką, którą można przywieźć są obrazki i ikony, ale za te ręczne dzieła trzeba słono zapłacić. Praktycznym upominkiem mogą być tzw. dżezwe, czyli dzbanki do parzenia kawy. Będąc na wybrzeżu warto także zaopatrzyć się we flakonik olejku różanego, którego Bułgaria jest największym eksporterem

 ZDROWIE

Osoby opłacające składki NFZ mogą w Bułgarii korzystać z opieki medycznej w ramach ubezpieczenia. Podczas wizyty u lekarza należy okazać dokument potwierdzający fakt ubezpieczenia - Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która uprawnia tylko do korzystania z podstawowych usług medycznych. Zaleca się wykupienie dodatkowych ubezpieczeń prywatnych, umożliwiających w razie konieczności pokrycie kosztów leczenia w szerszym zakresie, jak również kosztów opieki medycznej w prywatnych szpitalach i klinikach. Ponieważ wprowadzono odpłatność za akcje ratownicze prowadzone przez górskie pogotowie ratunkowe, turyści wybierający się na szlaki górskie powinni mieć odpowiednią polisę ubezpieczeniową.

 ZWYCZAJE

Bułgaria jest krajem wielonarodowościowym, którego największą grupę stanowią Bułgarzy, a znaczna część społeczeństwa to Turcy, natomiast język bułgarski należy do rodziny języków słowiańskich. Dominująca religia to prawosławie, a niewielki odsetek społeczeństwa stanowią też muzułmanie.Bułgarzy są bardzo gościnni i życzliwi. Każdy nawet niezapowiedziany gość witany jest z wylewnością i zapraszany do domu. W porze posiłku prosi się go do wspólnego stołu, nie powinno się wtedy odmawiać bo jest to źle przyjmowane. Przyrządzenie posiłków jest pewnego rodzaju rytuałem, który trwa bardzo długo i warto się załapać na jego ceremonię, gdyż zanim dojedzie do spożycia właściwego posiłku pije się rakiję oraz zajada szopską sałatkę.Jeżeli chodzi o gesty, z których słyną Bułgarzy to mogą występować pewne różnice, na które warto zwrócić uwagę. Bułgarzy na „tak” kręcą głową podobnie jak Polacy, gdy się z czymś zgadzają, natomiast na „nie” gwałtownie unoszą brodę do góry dając tym samym sygnał rozmówcy, że się z czymś nie zgadzają.W Bułgarii napiwki daje się bagażowym, taksówkarzom i kelnerom, natomiast jeśli jesteśmy zadowoleni z obsługi podczas posiłku, przyjmuje się, że 10-15% jest wystarczającą kwotą na napiwek. Przy płaceniu dużymi nominałami, nie mówi się dziękuję, gdyż kelner zatrzyma wtedy gotówkę dla siebie, a jeśli nic nie powiemy, odniesie resztę na stół. Taksówkarzom i osobą serwującym kawę przy zapłacie najlepiej zaokrąglić kwotę.Palenie jest w Bułgarii powszechne, ale zarządzenia władz stawiają kawiarniom i restauracjom wymóg wygospodarowania specjalnych pomieszczeń dla niepalących, a zdarza się, że kelnerki i tak przynoszą do każdego stolika popielniczki, więc mimo wszystko trzeba zwracać uwagę, gdzie się siada.
Zabierając się za picie alkoholu z Bułgarami warto zapamiętać powiedzenia Nazdrawe! - popularne „Na zdrowie!”, które jako toast należy wymówić na początku biesiady, gdyż czynność ta uważana jest za małą ceremonięBułgarzy zarabiają stosunkowo mniej od obywateli innych krajów, więc przy stole lepiej nie poruszać tematów związanych z cenami czy zarobkami.
W Bułgarii zakazane jest fotografowanie i filmowanie obiektów wojskowych. Należy także pamiętać o pozwoleniach fotografowania świątyń.

comments powered by Disqus
Popularne
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.