w naszej ofercie: 9590 imprez, 3449 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
wycieczka do Włoch
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA DO WŁOCH

Wenecja – Loreto – San Giovani Rotondo – Syrakuzy – Etna – Wyspy Liparyjskie – Wezuwiusz – Pompeje – Neapol – Capri – Sorrento – Monte Cassino – Rzym – Florencja

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
106038988
oferta w pdf
Wenecja – Loreto – San Giovani Rotondo – Katania – Syrakuzy – Etna – Taormina – Wyspy Liparyjskie – Pompeje – Sorrento – Capri – Neapol – Wezuwiusz – Monte Cassino – Watykan – Rzym – Florencja

- Katania, Syrakuzy, Taormina
- wjazd jeepami na Etnę
- rejs na Wyspy Liparyjskie
- Rzym - miasto Cesarzy
- Capri - morskie groty

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje i przerwa na posiłek.

2 dzień:
Przyjazd do Wenecji - rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer rozpoczynamy od Placu Św. Marka – zdaniem Napoleona Bonaparte „najpiękniejszego salonu świata”. Następnie zwiedzamy Bazylikę Św. Marka - sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala dOro - Złotym Ołtarzem, sprowadzone z podbitego w 1204 roku Konstantynopola. Będziemy również podziwiać Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Wjazd na Kampanillę – dzwonnicę Św. Marka z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką. Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto, czas wolny na posiłek. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini, kolacja i nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do Loreto - nawiedzenie tzw. domku loretańskiego związanego z kultem Matki Boskiej. Przejazd do San Giovani Rotondo - miejsca związanego z kultem Ojca Pio. Zwiedzanie sanktuarium, w którym pochowany jest święty. Przejazd do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo, kolacja i nocleg.

4 dzień:
Śniadanie. Przejazd w kierunku Sycylii. Przeprawa przez Cieśninę Messyńską. Przejazd do hotelu w okolicy Katanii/Taorminy, kolacja, nocleg.

5 dzień:
Śniadanie, wyjazd do Katanii - miasta zbudowanego z lawy wulkanicznej, zwiedzanie m.in.: Piazza del Duomo, barokowego ratusza, Fontanny Słonia, Katedry wraz z kaplicą św. Agaty zbudowaną ze skał wulkanicznych. Spacer po barokowej Via Crociferi i krótka wizyta na tradycyjnym sycylijskim targowisku. Przejazd do Syrakuz. Przejazd do dzielnicy Neapolis, zwiedzanie: ołtarz starożytny - Ara di Hierone, Teatr Grecki, kamieniołom - Latomia del Paradiso, amfiteatr rzymski, jaskinie: Ucho Dionizosa i Grota Powroźników. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: starożytna piaskowa świątynia Apolla, Port Grande wraz z wapienną Bramą Morską, legendarna Fontanna Aretusa, XIII wieczny zamek Maniace, Piazza del Duomo z XII w. Ratuszem, średniowieczna świątynia Ateny, teatr rzymski Gimnasio Romano. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

6 dzień:
Śniadanie, wjazd na punkt widokowy pod wulkanem Etna, przy sprzyjających warunkach sejsmicznych wjazd na stoki wulkanu. Przejazd nad przełom rzeki Alkantara - utworzony przez działalność erupcyjną Etny, zbudowany z unikalnych, geometrycznych form skał bazaltowych, odpoczynek, kąpiel. Przejazd do Taorminy, zwiedzanie miasta m.in.: Brama Messyńska, Kościół Św. Katarzyny, Teatr Grecki, Plac 9-go Kwietnia z wieżą zegarową oraz kościołami: Św. Józefa i Św. Augustyna, (panorama Castelmola i wzgórza Monte Venere). Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

7 dzień:
Śniadanie, wyprawa na Wyspy Liparyjskie: Vulcano - czarna plaża, kąpiele błotne, spacer po wyspie, czas wolny; następnie Lipari – Zamek Normanów z katedrą. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

8 dzień:
Śniadanie. Przeprawa przez Cieśninę Messyńską. Przejazd do Pompei w Kampanii - zwiedzanie ruin antycznego miasta zasypanego podczas wybuchu wulkanu w 79 r w.n.e. Przejazd do hotelu w okolicy Neapolu, kolacja i nocleg.

9 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Sorrento - miejscowości położonej na półce skalnej w połowie długości półwyspu Sorrento. Następnie udamy się statkiem na wyspę Capri, na której łagodny, śródziemnomorski klimat i wspaniałe widoki zapewniają wiele atrakcji turystycznych. Pobyt połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszej wyspy Morza Tyrreńskiego oraz morskich grot. Rejs do Neapolu - w trakcie krótkiego pobytu zwiedzanie: Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski, Castel Nuovo - rozbudowany przez aragońskich władców Neapolu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

10 dzień:
Śniadanie. Wjazd na Wezuwiusz, jedyny czynny wulkan kontynentalnej części Europy. Przejazd na Monte Cassino - chwila zadumy na Cmentarzu Żołnierzy Polskich oraz zwiedzanie Opactwa Benedyktynów. Wizyta w muzeum multimedialnym Historiale Di Cassino. Przejazd do hotelu w okolicy Fiuggi na południe od Rzymu, kolacja i nocleg.

11 dzień:
Śniadanie. Przyjazd do Watykanu. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich, w których będziemy podziwiać bogatą kolekcję dzieł sztuki zgromadzonych przez papieży wszystkich epok. Punktem kulminacyjnym naszego pobytu w Muzeach Watykańskich będzie zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej – miejsca wielu w historii wyborów papieży, tzw. Konklawe. Wprost z Kaplicy Sykstyńskiej zejdziemy do Bazyliki Św. Piotra - miejsca w którym od 2 tys. lat spoczywają doczesne szczątki namiestnika Chrystusa na Ziemi, pierwszego papieża – Św. Piotra. W bazylice nawiedzimy grób Świętego Jana Pawła II. Będziemy również podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku. Wśród nich baldachim z brązu wykonany przez G.L.Berniniego i słynna Pieta M. Anioła – „najpiękniejsza rzeźba przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.” Po zakończeniu pobytu w „Stolicy Piotrowej” udamy się do najsłynniejszej fontanny świata – Fontanny Di Trevi i dalej na Plac i Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

12 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Udział w Audiencji Generalnej z udziałem Ojca Św. Po audiencji zwiedzanie ”wiecznego miasta”: Zamek Św. Anioła. Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego. Panteon – jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości. Następnie Plac Wenecki, przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 i przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Kapitol – miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu. Z tarasu widokowego na Kapitolu ujrzymy antyczne Forum Romanum, a następnie dotrzemy pod najsłynniejszy amfiteatr świata – Koloseum. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme na południe od Florencji, kolacja i nocleg.

13 dzień:
Śniadanie. Przyjazd do Florencji - stolicy regionu Toskania i kolebki renesansu. Zwiedzanie: Kościół S. Croce - miejsce pochówku najznamienitszych florentczyków z Michałem Aniołem na czele. Katedra Santa Maria del Fiore z kopułą Bruneleschiego, Baptysterium, Wieża Giotta, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio, Piazza Michel Angelo - punkt widokowy z panoramą na dolinę rzeki Arno, w której leży Florencja. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

14 dzień:
Kontynuacja przejazdu przez Austrię i Czechy. Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

26.04-09.05.2014

Pakiet bezpieczeństwa : Dopłata 100 PLN

14.06-27.06.2014

Pakiet bezpieczeństwa : Dopłata 25 PLN

05.07-18.07.2014

Pakiet bezpieczeństwa : Dopłata 100 PLN

19.07-01.08.2014

Pakiet bezpieczeństwa : Dopłata 100 PLN

02.08-15.08.2014

Pakiet bezpieczeństwa : Dopłata 25 PLN

23.08-05.09.2014

Pakiet bezpieczeństwa : Dopłata 50 PLN

06.09-19.09.2014

Pakiet bezpieczeństwa : Dopłata 50 PLN

20.09-03.10.2014

Pakiet bezpieczeństwa : Dopłata 75 PLN

04.10-17.10.2014

Pakiet bezpieczeństwa : Dopłata 25 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

Pakiet Bezpieczeństwa Organizatora

W celu uchronienia naszych klientów przed skutkami nieprzewidzianych sytuacji losowych, które mogą grozić poważnymi kosztami finansowymi Organizator proponuje uczestnikom skorzystanie z usługi "Pakiet bezpieczeństwa".

"Pakiet bezpieczeństwa" - to usługa, dzięki której w przypadku rezygnacji z imprezy turystycznej klienci mogą zdecydowanie obniżyć koszty potrąceń wynikające z warunków uczestnictwa a także wyeliminować dodatkowe, niespodziewane koszty związane ze zmianą okoliczności których nie można było w chwili podpisywania umowy przewidzieć. Takich jak na przykład: choroba, wypadek losowy, odwołany urlop itd., itp. Pakiet bezpieczeństwa jest usługą fakultatywną, wykupywaną tylko w momencie podpisywania umowy na konkretną imprezę i nie dotyczy uczestników imprez z działu "Egzotyczne eskapady".

Cena pakietu wynosi:
25 zł - przy katalogowej cenie imprezy do 750 zł
50 zł - przy katalogowej cenie imprezy do 1.500 zł
75 zł - przy katalogowej cenie imprezy do 2.250 zł
100 zł - przy katalogowej cenie imprezy powyżej 2.250 zł


UWAGA: Dla członków Klubu Stałych Klientów Organizatora - pakiet bezpieczeństwa - gratis!!!


Wykaz korzyści dla posiadaczy "pakietu bezpieczeństwa"

 1. Bardzo duże zmniejszenie kosztów rezygnacji z imprezy, wynikających z warunków uczestnictwa w imprezach organizowanych przez Organizatora, jeśli przyczyną rezygnacji były udokumentowane przyczyny losowe lub związane z chorobą. Potrącenia z tytułu rezygnacji są wyliczane w wysokości kosztów poniesionych przez Organizatora, ale posiadaczom "Pakietu bezpieczeństwa" w przypadku rezygnacji, gwarantujemy zwrot większości wpłat, w następującej wysokości:

 

Warunki normalne
średni poziom kosztów

Warunki bezpieczne
gwarancja zwrotu

do 40 dni

50 zł,

100 %

39 - 21 dni

10-20% ceny imprezy,

90 %

20 - 14 dni

20-50% ceny imprezy,

80 % ceny imprezy,

14 - 4 dni

50-90% ceny imprezy,

70 % ceny imprezy.

Poniżej 4 dni

50-90% ceny imprezy,

60 % ceny imprezy. 1. Możliwość dokonywania zmian danych w rezerwacji do 8 dni przed rozpoczęciem imprezy, bez ponoszenia kosztów.

 2. Możliwość zmiany uczestników rezerwacji bez ponoszenia opłat do 8 dni przed odjazdem.

 3. Możliwość zmiany terminu imprezy bez ponoszenia kosztów rezygnacji do 21 dni przed odjazdem.

Zwrot kosztów niewykorzystanych świadczeń hotelowych, w przypadku przerwania wypoczynku spowodowanego nieprzewidzianą sytuacją losową. 

Cena zawiera

Zakwaterowanie: 11 noclegów w hotelach min.***. Funkcjonalnie wyposażone pokoje 2, 3 os. z łazienkami, w większości hoteli z TV i balkonami. 1 nocleg w okolicy Rimini, 1 nocleg w okolicy San Giovanni Rotondo, 4 noclegi na Sycylii w okolicy Katanii/Taorminy, 2 noclegi w okolicy Neapolu, 2 noclegi w okolicy Fiuggi, 1 nocleg w okolicy Chianciano Terme.

Wyżywienie: 11 śniadań kontynentalnych, 11 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i wody mineralnej.

Transport: komfortowy autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Przekroczenie granic na podstawie dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu. Trasa przejazdu: Cieszyn - Wenecja ok. 950 km (ok 13 godz.). Całkowita ilość kilometrów na wycieczce ok. 5900 km – liczone od granic Polski. W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona).

Płatności:
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji
II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) – na 21 dni przed wyjazdem
III rata: 330 EUR uczestnik zabiera ze sobą na imprezę.

Cena nie zawiera

Ceny wraz z III ratą nie obejmują:
- kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, statku na Capri, rejsu łodzią w Wenecji, opłat za miejscowych przewodników, wypożyczenia słuchawek, opłat wjazdowych do miast, komunikację miejską, systemu AlmaTour Guide, orientacyjny koszt: 315 EUR,
- opłaty klimatycznej ok. 17 EUR – płatne bezpośrednio w hotelach,
- napoi do kolacji płatnych dodatkowo,
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska Białej i Cieszyna. Pilot rozlicza się z grupą pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Dopłata do pokoju 1 osobowego - 900 zł
Pakiet bezpieczeństwa 75 zł
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji od 2,4% ceny

Galeria

comments powered by Disqus
Popularne
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.