w naszej ofercie: 11571 imprez, 5746 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:

Wycieczka do Usa i Kanady
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA DO USA I KANADY

USA + Kanada - Wschodnie Wybrzeże

Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
104589527
oferta w pdf

Spacer po Manhattanie. Widok na Statuę Wolności. Rejs statkiem pod wodospad Niagara. Wjazd na najwyższą wieżę TV na świecie. Stolica Kanady Ottawa we francuskim stylu. Zabytkowy Montreal. Muzeum Cywilizacji w Ottawie. Historyczna zabudowa Bostonu. Słynny Uniwersytet Harvarda.

PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, przy stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do USA. Przylot do Nowego Jorku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. 

2 DZIEŃ NOWY JORK
Zwiedzanie Dolnego Manhattanu. Przejazd do Battery Park, skąd rejs na wyspę Liberty Island. Podziwianie z bliska Statui Wolności (z zewnątrz). Następnie rejs na wyspę i Muzeum Imigracji Ellis Island – niegdyś centrum przyjmowania tysięcy imigrantów z całego świata. Powrót na Manhattan i spacer do pobliskiej dzielnicy finansowej Wall Street z gmachem giełdy nowojorskiej NYSE. Przejście do miejsca po zburzonych wieżowcach WTC (9/11 Memorial), upamiętnione w formie dwóch głębokich zbiorników wodnych, do których spływają strumienie wody. Czas wolny w South Street Seaport, zrekonstruowanej dzielnicy portowej leżącej nad rzeką East River, z licznymi sklepami i restauracjami. W pobliżu widok na Brooklyn Bridge. Następnie przejazd metrem w okolice historycznego drapacza chmur, Empire State Building, gdzie dla chętnych wjazd na punkt widokowy mieszczący się na 86. piętrze. Czas wolny. Wieczór na Broadwayu oraz w okolicach gwarnego Times Square. Powrót do hotelu.

3 DZIEŃ NOWY JORK
Wyjazd z Nowego Jorku i przejazd w kierunku Niagara Falls. Po drodze łańcuch górski Appalachów, jeziora Finger Lakes, dorzecza i kanały rzeki Hudson. Widok na tereny rolnicze; to tutaj przybywali pierwsi imigranci z Europy w poszukiwaniu lepszego życia. Przyjazd w okolice Niagara Falls, zakwaterowanie (na 2 noce).

4 DZIEŃ NIAGARA FALLS
Całodzienny pobyt w Niagara Falls i okolicy. Przejazd nad wodospad Niagara. Spacer wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara na kolejne punkty widokowe. Ekscytująca wyprawa statkiem wycieczkowym Maid of the Mist pod najszerszą, prawie 800-metrową część wodospadu, zwaną Końską Podkową. Następnie zjazd windą do Jaskini Wiatrów (Cave of the Winds) i dotarcie do miejsca, w którym czuje się wodną potęgę wodospadów. Spacer na Kozią Wyspę, skąd widać z bliska spadające z hukiem masy wody. Możliwość obejrzenia atrakcyjnego filmu w technice IMAX o wodospadzie. Dla chętnych przejście przez Most Tęczowy rozpięty nad rzeką Niagarą, z USA do Kanady. Podziwianie wodospadu od strony Kanady. Wjazd na Skylon Tower; ze 160 metrów rozciąga się piękny widok na cały przełom rzeki i na stronę amerykańską. Powrót do Niagara Falls. Przejazd na nocleg do hotelu.

5 DZIEŃ TORONTO (Kanada)
Rano wyjazd z Niagara Falls. Przekroczenie granicy USA z Kanadą przez Tęczowy Most (Rainbow Bridge). Przyjazd do Toronto, największego miasta Kanady, gdzie mieszka ponad 4 mln ludzi. Zwiedzanie miasta. Przyjazd w okolice jednej z najwyższych konstrukcji świata CN Tower (553 m). Dla chętnych – wjazd oszkloną windą  na poziom widokowy na wys. 342 m i możliwość przejścia po szklanej podłodze. Przejazd do Distillery District i czas na krótki spacer po odnowionej dzielnicy przemysłowej. Następnie przejazd w okolice Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario. Przejazd na plac Nathan Phillips, przy którym znajduje się nowy i zabytkowy, XIX-wieczny ratusz miejski. Spacer do dzielnicy chińskiej i w okolice placu Yonge-Dundas. Zakwaterowanie w hotelu.

6 DZIEŃ OTTAWA
Przejazd do Gatineau i wizyta w Muzeum Cywilizacji, którego ekspozycje przedstawiają historię Indian Kanady, ze wspaniałą salą poświęconą totemom i domom grup mieszkających na terenie dzisiejszej Kolumbii Brytyjskiej. Przejazd na drugą stronę rzeki Ottawa do stolicy Kanady o tej samej nazwie, położonej malowniczo na klifach, nad rzekami Ottawa, Gatinaeu i kanałem Rideau. Spacer przez śródmieście i czas wolny na targu Byward Market, istniejącym w tym miejscu od 150 lat. Następnie zakwaterowanie w hotelu. Spacer główną ulicą miasta – Elgin w stronę ciekawego architektonicznie hotelu Château Laurier i Wzgórza Parlamentarnego. Zwiedzanie neogotyckiego gmachu parlamentu z piękną biblioteką. Powrót do hotelu.

7 DZIEŃ MONTREAL
Przejazd do Montrealu, największego miasta prowincji Quebec, leżącego na wyspie, na rzece świętego Wawrzyńca. Przyjazd do centrum i krótki postój na punkcie widokowym, na wzgórzu Mont Royal. Następnie przejazd w okolice stadionu olimpijskiego, a potem przez leżące na rzece mniejsze wyspy – Notre Dame i Sainte-Hélène, gdzie miało miejsce Expo 1967. Przejazd w okolice placów – Place du Canada i Dorchester Square ze wspaniałą katolicką katedrą Maryji Królowej Świata. Postój na Place d’Armes z bazyliką Notre-Dame. Spacer przez dzielnicę chińską w okolice ratusza miejskiego oraz znajdującego się nad rzeką wspaniałego gmachu hali targowej Bonsecours. Czas wolny. Zakwaterowanie i nocleg.

8 DZIEŃ QUÉBEC
Przejazd do Québec. Krótki postój w miejscu z widokiem na wodospad Montmorency (wys. 80 m). Zwiedzanie miasta zakorzenionego głęboko w kulturze francuskiej. Przejazd w okolice imponującego gmachu parlamentu prowincji Québec. Spacer wąskimi i spadzistymi uliczkami Starego Miasta z postojami przy hotelu Château Frontenac, bazylice Notre-Dame des Victoires oraz gwarnej Petit Champlaim. Zejście do dzielnicy portowej, w okolice Placu Królewskiego (Place Royale) pamiętającego historyczne początki miasta. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Québec.

9 DZIEŃ CAMBRIDGE - BOSTON
Wczesnym rankiem przejazd przez prowincję Québec, do granicy z USA. Przekroczenie granicy. Przejazd przez górzyste tereny stanów Vermont, New Hampshire i Massachusetts. Przyjazd do Cambridge, gdzie krótki postój w pobliżu głównych gmachów prestiżowego Uniwersytetu Harvarda założonego w XVII w. Przejazd na nocleg  w okolice Bostonu.

10 DZIEŃ NOWY JORK
Przejazd do centrum Bostonu w okolice Copley Place. Postój w miejscu z widokiem na piękne gmachy Trinity Church, biblioteki i hotelu Fairmont. Przejazd przez historyczny plac Boston Common na Wzgórze Beacon. Góruje nad nimi potężny gmach Kapitolu z końca XVIII w. – Massachusetts State House. Przejazd do zabytkowej hali targowej Quincy Market. Przejazd do Nowego Jorku. Krótki postój w centrum kulturalnym wokół Lincoln Center ze słynną Metropolitan Opera House. Następnie przejazd pod budynek Dakota, gdzie mieszkał i zginął John Lennon oraz na placyk Imagine w Central Parku, poświęcony temu muzykowi zespołu The Beatles. Przejście przez Central Park w stronę Piątej Alei. Stoją przy niej słynne gmachy, ekskluzywne salony mody, sklepy ze sprzętem sportowym i elektroniką. Wizyta w katedrze św. Patryka, największej świątyni katolickiej Nowego Jorku. Chwila odpoczynku w okolicy Rockefeller Center. Spacer do hotelu, zakwaterowanie.

11 DZIEŃ NOWY JORK
Przejazd pod budynek ONZ, stojący na samym brzegu rzeki East. Następnie spacer 42. Ulicą. Po drodze charakterystyczna siedziba Chryslera, zabytkowy gmach dworca Grand Central Terminal. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

12 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

TRASA: NOWY JORK (USA) - NIAGARA FALLS - TORONTO (Kanada) - OTTAWA - MONTREAL - QUÉBEC - CAMBRIDGE (USA) - BOSTON - NOWY JORK

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

Granica

Z dniem 1 marca 2008 r. Kanada zniosła obowiązek wizowy dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Od 1 stycznia 2009 roku bezwizowy wjazd możliwy jest jedynie dla posiadaczy paszportów biometrycznych tj. wydawanych w Polsce od 28 sierpnia 2006 r. Od osób legitymujących się paszportami bez cech biometrycznych nadal wymagane jest posiadanie wizy. Zniesienie obowiązku wizowego nie daje automatycznej gwarancji wjazdu na terytorium Kanady. Decyzję tą podejmuje urzędnik imigracyjny na przejściu granicznym. Niektóre kategorie osób – w szczególności osoby, które były w przeszłości deportowane z Kanady lub które były karane – mogą być pozbawione prawa wjazdu. Decyzję co do długości pobytu w Kanadzie podejmuje urzędnik imigracyjny na granicy kanadyjskiej. Okres bezwizowego pobytu wynosi maksymalnie 6 miesięcy, o ile przy wjeździe nie zostanie określony krótszy czas pobytu. Praca bez zezwolenia jest nielegalna. Dokładne informacje na temat wjazdu do Kanady można uzyskać na stronie internetowej ambasady tego kraju w Warszawie: www.canada.pl
Odwiedzający Kanadę mogą przywieźć bez opłat celnych: rzeczy osobiste, 1,14 l wina lub innego alkoholu albo 24 x 355 ml piwa (jeżeli podróżujący ukończył 19 lat), 200 szt. papierosów lub 50 szt. cygar lub 200 g tytoniu (jeżeli podróżujący ukończył 19 lat), prezenty dla mieszkańców Kanady o jednostkowej wartości nie przekraczającej 60 CAD (z wyjątkiem alkoholu, papierosów i próbek reklamowych). Wwożone zwierzęta domowe i rośliny podlegają ścisłej kontroli sanitarnej i celnej. Nie wolno wwozić zwierząt chronionych i wykonanych z nich rzeczy. Wwożenie żywności podlega dużym ograniczeniom (dotyczy to np. wędlin) lub jest wręcz zakazane (np. świeże owoce). Produkty te należy zgłosić do kontroli celnej. Za zatajenie przewozu produktów żywnościowych grozi kara grzywny lub skierowanie sprawy do sądu kryminalnego. Przed wjazdem do Kanady wypełnia się deklarację celną, w której należy zgłosić walutę powyżej 10 tys. CAD (nie ma ograniczeń we wwozie i wywozie walut, ale można spotkać się z żądaniem przedstawienia dokumentów potwierdzających źródło ich pochodzenia – dokument bankowy). Bagaże mogą być prześwietlane i kontrolowane. Kanadyjskie służby celne są bardzo restrykcyjne.
W Kanadzie do prawie wszystkich towarów (z wyjątkiem żywności) i usług doliczany jest podatek federalny GST w wysokości 6% oraz (z wyjątkiem Alberty) podatek prowincjonalny PST, którego wysokość jest różna w poszczególnych prowincjach. Zachowanie rachunków za dokonane w Kanadzie zakupy (z wyjątkiem posiłków i drobnych sprawunków do 50 CAD) i za hotele, upoważnia do ubiegania się o zwrot podatku w urzędzie podatkowym (Canada Revenue Agency). W tym celu przy wyjeździe z Kanady należy wypełnić odpowiedni formularz i załączyć oryginały rachunków. Stosowne informatory i formularze dostępne są na lotniskach i w agendach urzędów federalnych a także na stronie internetowej: www.cra-arc.gc.ca
Przepisy wjazdowe i celne opracowano na podstawie informacji z MSZ.

Kuchnia

Kanada jest krajem imigrantów, więc kuchnie wszystkich narodów oddziałują na jej potrawy. Wszędzie znaleźć można restauracje: włoskie, greckie, chińskie, niemieckie, tajlandzkie, hinduskie, ukraińskie, afrykańskie. W większych miastach są lokale serwujące przysmaki z różnych prowincji, w tym także kanadyjskie wina i piwa. Powodzeniem wśród miejscowych cieszą się specjalności regionalne: wołowina z Alberty (np. hamburgery, steki albo Calgary beef bash - peklowana wołowina z duszoną fasolką i frytkami), sandacze z Manitoby, łososie z Kolumbii Brytyjskiej, homary z Nowej Szkocji, francuskie ciasta i pączki z Quebecu. Dziczyzna pochodząca z północnych stanów (mięso królików, łosi, piżmowołów, karibu i bizonów) pojawia się tylko w kartach dań najlepszych restauracji. Tak oceany, które tworzą naturalną granicą z trzech stron kraju, jak i ponad 2 mln jezior, dostarczają owoców morza i wielu gatunków ryb; wśród nch: ostrygi, małże, homary, łososie, pstrągi, sandacze, kraby i krewetki. Do najoryginalniejszych potraw należą - cod tongues - płetwy foki w cieście. Ważną część menu turysty stanowią hamburgery, frytki, smażony kurczak i pizza. Do deseru (naleśników lub trempettes, czyli usmażonego chleba nasączonego syropem i polanego śmietanką) często dodaje się syropu klonowego. Słodzi się nim kawę lub robi karmelki. Francuskie ciasta to: tarta z cukrem, tarty z owocami, ciasta z karmelem. Inne desery to: pączki (doughtnut), babeczki (muffin). Jest wiele gatunków lokalnych piwa (np. Molson Canadian i Labatt Blue). Coraz popularniejsze są kanadyjskie wina, a miejscową whisky przeważnie produkuje się z kukurydzy albo ze zboża.

Zakupy

W każdym większym mieście znajdują się centra handlowe, sklepy wielkich sieci, specjalistyczne butiki i bazary sprzedające wszystko - od sprzętu elektronicznego po ubrania i biżuterię. W miejscowościach odwiedzanych przez turystów są także sklepiki albo kioski z pamiątkami. Typowe zakupy to: syrop klonowy, wędzony łosoś, figurki oficerów kanadyjskiej policji konnej, koszulki z klonowym liściem, kowbojskie buty. Do bardziej oryginalnych należy sztuka rdzennej ludności amerykańskiej i wyroby tradycyjnego rzemiosła, jak np.: rzeźby Indian z zachodniego wybrzeża czy malarstwo i tkaniny wykonane przez Inwitów (Eskimosów). Przy zakupach trzeba pamiętać, że na produkcie wyeksponowana jest tylko cena podstawowa, do której w trakcie płacenia dolicza się podatki.

Zdrowie

W Kanadzie nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. Woda jest ogólnie zdatna do spożycia, lepiej jednak zawsze wcześniej ją przegotować lub używać wody butelkowanej. Władze ostrzegają przed wirusem West Nile, który przenoszą komary (występujące do pierwszych mrozów). Objawy zakażenia przypominają grypę. Nie istnieją na to szczepionki, ani lekarstwa. Należy więc unikać zbiorników z wodą stojącą, sprawdzać wieczorem pokoje hotelowe i ubierać się odpowiednio (długie rękawy, spodnie), zwłaszcza o zmierzchu i wieczorem. Dostęp do opieki medycznej nie nastręcza trudności. Opłaty za standardową wizytę u lekarza wynoszą od 30 do 60 CAD. Wizyta u stomatologa: założenie plomby, usunięcie zęba kosztuje od 60 do 170 CAD; leczenie kanałowe i inne – od 500 CAD wzwyż. Koszt doby w szpitalu, bez żadnych badań i zabiegów, wynosi min. 200 CAD.

Zwyczaje

Kanada jest niezwykle liberalnym, wielokulturowym krajem. Na temat mniejszości etnicznych należy wypowiadać się bardzo oględnie; określenia „Indianie” i „Eskimosi” uchodzą za obraźliwe (Indian nazywa się „członkami pierwszych narodów”, Eskimosów – „Inuitami”). Imigranci przybyli z różnych stron świata przywieźli ze sobą swoje tradycje kulturowe i zwyczaje tworząc dzisiaj barwną mozaikę kultur. Ważną rolę w życiu kraju odgrywa, poza obywatelami pochodzenia angielskiego i francuskiego, ponad 60 głównych mniejszości narodowych. Pomimo istniejących konfliktów między anglo- i francuskojęzyczną ludnością, Kanada nadal przyjmuje imigrantów ze wszystkich zakątków globu i jest postrzegana jako jeden z najbardziej tolerancyjnych krajów na świecie. Wyroby alkoholowe i tytoniowe sprzedawane są osobom, które ukończyły 19 lat. Wstęp do lokali, w których podawane są napoje alkoholowe, dozwolony jest również od 19. roku życia. Nie wolno spożywać alkoholu w miejscach publicznych innych niż bary, ani na otwartym powietrzu, z wyjątkiem posesji prywatnych. Niedozwolone jest posiadanie w kabinie pasażerskiej samochodu/autokaru napoczętych pojemników z napojami alkoholowymi.

I RATA
1000 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 35 dni przed wyjazdem

UWAGA:
• Najpóźniej na 35 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych takich jak – imiona i nazwiska tak jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu.
• Przy zapisywaniu się na wycieczkę należy złożyć pełną dokumentację wizową. Cena wizy wynosi ok. 550 PLN. Pośrednictwo wizowe +100 PLN. W przypadku otrzymania wizy i rezygnacji z wyjazdu – potrącenie wg warunków uczestnictwa.
• Od 2009 roku do Kanady mogą bez wiz wjechać tylko te osoby, które mają paszporty biometryczne, czyli wydane po 28.08.2006. Pozostali muszą mieć wizę Kanady.
• Informacja dla osób, które muszą mieć wizę kanadyjską. Przy zapisywaniu się na wycieczkę należy złożyć paszport do wizowania - podpisany i ważny co najmniej pół roku po zakończeniu wycieczki, wypełniony w języku polskim wniosek wizowy, 2 fotografie. Cena wizy dwukrotnej wynosi ok. 500 PLN. Pośrednictwo wizowe +100 PLN. W przypadku otrzymania wizy i rezygnacji z wyjazdu - potrącenie wg warunków uczestnictwa.
• Na bilety wstępu i atrakcje nad Niagarą należy zabrać ze sobą ok. 100 USD, na fakultatywne wycieczki – ok. 30 CAD (CN Tower w Toronto).
• Na wyżywienie sugerujemy zabrać 20-30 USD dziennie.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

Wiza + pośrednictwo wizowe : Dopłata 600 PLN
Dopłata do pok. 1-osob : Dopłata 2600 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star

• zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osob.

Wyżywienie

śniadanie (BB)

• śniadania,

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

• przeloty międzynarodowe,
• przejazdy autokarem/mikrobusem,
• zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osob. dopłata do pok. 1-osob. 2600 PLN,
• śniadania,
• napiwki dla kierowcy,
• opiekę pilota-przewodnika,
• usługi lokalnego przewodnika w Montrealu i Quebec City,
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

Cena nie zawiera

• Przy zapisywaniu się na wycieczkę należy złożyć pełną dokumentację wizową. Cena wizy wynosi ok. 550 PLN. Pośrednictwo wizowe +100 PLN.
• Na bilety wstępu i atrakcje nad Niagarą należy zabrać ze sobą ok. 100 USD, na fakultatywne wycieczki – ok. 30 CAD (CN Tower w Toronto).
• Na wyżywienie sugerujemy zabrać 20-30 USD dziennie.

comments powered by Disqus
Popularne
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.