w naszej ofercie: 11725 imprez, 19482 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Weekend majowy w Portugalii
Wszystko o tej ofercie wie:

WEEKEND MAJOWY W PORTUGALII

6-dniowa wycieczka do Portugalii z wylotem z Warszawy

Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
104556928
oferta w pdf

Elegancka i zabytkowa Lizbona. Przejazd szlakiem najsłynniejszych winnic. Degustacja lokalnych win porto. Pobyt w znanym centrum pielgrzymkowym – Fatima. Rejs tradycyjną łodzią rabelo przez Dolinę Douro. Spacer po Porto. Kolacje w restauracjach odznaczonych gwiazdkami Michelina. Noclegi w luksusowych hotelach – pousada. Oryginalne pamiątki, m.in. kafelki azulejos.

PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, przy stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Portugalii. Przylot do Lizbony. Zakwaterowanie w kameralnym hotelu 4-gwiazdkowym, w centrum miasta. Czas wolny. Wieczorem przejście do dzielnicy Chiado. Mieszcząca się na skarpie znana jest z muzeów i teatrów, wielu sklepów i salonów znanych marek, które znajdują się głównie przy ulicach Carmo i Garrett. Restauracje na powietrzu i ogródki kawiarniane przyciągają przez cały dzień tłumy klientów. Najsłynniejsza jest kawiarnia A Brasileira z zabytkowym wyposażeniem. Kolacja powitalna w jednej z najbardziej znanych restauracji, wyróżnionej gwiazdkami Michelina. Okazja do spróbowania  różnych gatunków portugalskiego wina porto (a jest ich ponad 300) od czerwonego ruby przez tawny po vintage.

2 DZIEŃ  LIZBONA - EVORA
Przed południem emocjonujący przejazd przez malowniczą dzielnicę Alfama najstarszym w mieście pojazdem komunikacji publicznej – elevador, tramwajem, który jak winda wspina się wąskimi, stromymi uliczkami. Dojazd na punkt widokowy Santa Luzia zwany miradouros, skąd rozciąga się malowniczy widok na miasto i rzekę Tag. Spacer po nastrojowych uliczkach, biegnących w górę i w dół, przy których stoją najstarsze zabytki miasta. Jednym z najpiękniejszych jest, budowany prawie 300 lat, barokowy kościół Santa Engrácia, który jest Panteonem Narodowym. Na wzgórzu wznosi się zbudowany w XII wieku w stylu mauretańskim zamek św. Jerzego (Castelo de São Jorge). Spełniał on kolejno rolę: twierdzy obronnej, pałacu królewskiego, więzienia i przytułku. W dzielnicy Alfama zachował się niepowtarzalny nastrój sprzed wieków; kafejki, uliczne stragany, targ na Rua de São Paolo. Wieczorami z niektórych restauracyjek dochodzi dźwięk solowego śpiewu i muzyki gitarowej. Występują tam odtwórcy tradycyjnej portugalskiej muzyki gitarowej, zwanej fado. Jej piękna, choć nostalgiczna melodia, a także specyficzny sposób śpiewania porywają słuchaczy. Następnie przejście do dzielnicy Chiado, w której przez lata mieszkali znani artyści i intelektualiści. Po lekkim obiedzie wyjazd z Lizbony do Alentejo, regionu leżącego w pobliżu granicy hiszpańskiej. Po ok. półtorej godziny dotarcie do winnicy Herdade do Esporao, jednej najbardziej znanych w Portugalii. Zapoznanie się z etapami produkcji oraz degustacja wyśmienitych win. Następnie przejazd do miejscowości Monsaraz i wjazd na szczyt wzgórza Monte Xarez. Znajdują się na nim pozostałości starego zamku. Podziwianie rozległego widoku na okolicę oraz na jedną z największych zapór wodnych w Europie – Alqueva. Przejazd do miasta Evora. Zakwaterowanie w luksusowej pousada, 5-gwiazdkowym hotelu zbudowanym w zabytkowym XVI-wiecznym klasztorze. Kolacja w lokalnej restauracji, znanej z nastrojowego wnętrza i świetnej kuchni.

3 DZIEŃ   FATIMA - PESO DA REGUA
Przejazd do Fatimy. Po drodze piękne krajobrazy prowincji Alentejo. Przyjazd do najbardziej znanego w Portugalii centrum pielgrzymkowego. Odwiedziny bazyliki Santíssima Trindade, którą zbudowano na miejscu objawień Matki Boskiej, która ukazała się trojgu dzieciom w 1917 roku. Wielkie wrażenie wywołuje duchowa atmosfera panująca w tej świątyni. Czas wolny na ewentualny obiad. Po południu wyjazd do Doliny Douro. Dotarcie do niewielkiej miejscowości Peso da Regua. Zakwaterowanie w hotelu mieszczącym się na wzgórzu, na terenie bardzo znanej winnicy Quinta do Vallado. Czas na spacer po winnicy i zapoznanie się z sekretami produkcji jednego z portugalskich win. Winiarnia Quinta do Vallado niedawno znalazła się na liście 100 najlepszych winiarni świata. Degustacja kilku odmian – czerwone, białe i porto. Wieczorem wykwintna kolacja, na której będzie też serwowane wino.

4 DZIEŃ   FOLGOSA - DOLINA DOURO
Wyjazd na zwiedzanie atrakcyjnych miejsc Doliny Douro. Zwiedzanie Muzeum Douro poświęconego historii uprawy winorośli i produkcji wina w tym regionie; to tutaj powstały pierwsze w świecie winnice. Rejs tradycyjną łodzią, zwaną rabelo, którymi od wieków spławia się do miasta Porto beczki wina. Podziwianie barwnego krajobrazu Doliny Douro. Postój w Folgosa na obiad w często nagradzanej restauracji. W menu znajdą się przykłady nowoczesnej i tradycyjnej kuchni oraz najlepsze, lokalne wina. Po południu przyjazd do posiadłości Quinta do Seixo, gdzie produkuje się słynne wino porto Sandeman. Degustacja wina, w tym uważanego za najlepsze – Port Vau. Następnie przejazd na kolację do jednej z najlepszych restauracji w Douro, z malowniczym widokiem na Dolinę Douro. Powrót do hotelu w winnicy.

5 DZIEŃ   PORTO
Przejazd pociągiem wzdłuż rzeki Douro wijącej się malowniczą doliną. Po przyjeździe do Porto zakwaterowanie w luksusowym hotelu, z którego okien rozciąga się wyjątkowo piękny widok na rzekę Douro i stare miasto. Czas na odpoczynek oraz na ewentualny posiłek. Można się także wybrać na zakupy. W centrum nietrudno znaleźć sklepy z pamiątkami; wśród nich np. azulejos, malowane kafelki, wyroby ceramiczne i gliniane, ręcznie haftowane dywany w geometryczne wzory, kryształy, haftowane obrusy i serwetki z Madery. Po południu zwiedzanie autokarem i pieszo zabytkowego centrum Porto. Na trasie spaceru m.in. – Pałac Giełdy (Palacio da Bolsa) i katedra, z której wieży rozciąga się wspaniały widok na dzielnicę Ribeira. Przejazd do najbardziej znanej w Porto winiarni, mieszczącej się w piwnicy – Port Calem. Wieczorem kolacja w restauracji znanej z bardzo oryginalnego wystroju, świetnej kuchni i popularnej zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Powrót do hotelu nad rzeką.

6 DZIEŃ   PORTO
Śniadanie na tarasie. Przyjemny początek dnia w hotelu, z którego rozciąga się wyjątkowo piękny widok na Porto i rzekę Douro. Wycieczka łodzią przez Porto. Rejs pod sześcioma mostami; po drodze podziwianie zabytkowych dzielnic. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

Trasa: LIZBONA - EVORA – FATIMA - PESO DA REGUA – FOLGOSA - DOLINA DOURO - PORTO

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

Granica

Obywatele RP mogą wjechać w ramach swobodnego przepływu osób na terenie Unii Europejskiej. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego jest dowód osobisty lub paszport. Zgodnie z normą unijną nie istnieją ograniczenia w przewozie towarów przeznaczonych do użytku osobistego. Bez cła można przywieźć:
a) 1l napojów alkoholowych o zawartości 22–60 proc. alkoholu i 1,5l napojów alkoholowych o zawartości 2,5–22 proc. alkoholu lub 3l napojów alkoholowych o zawartości 2,5–22 proc. alkoholu;
b) papierosy i wyroby tytoniowe: 200 szt. papierosów lub 250 g tytoniu.

Kuchnia

Z powodu położenia geograficznego w menu każdej restauracji jest wiele owoców morza. O wiele mniej jest wołowiny, wieprzowiny i baraniny, gdyż tereny na wypas tych zwierząt są ograniczone. Na pierwsze danie jada się zupę: caldo verde – ugotowaną z jarmużu, ziemniaków i ostro przyprawionej wędzonej kiełbasy; zupa rybna, podawana jest często na gęsto. Na drugie danie podaje się bacalhau – suszony dorsz. Na wiele sposobów, gotowane, smażone, grillowane spożywa się takie ryby jak: sola, sardynki, łosoś, pstrąg, makrela, morszczuk, bass czerwonooki, turbot. Z mięs popularny jest grillowany kurczak marynowany w chilli, czosnku i oliwie. Na północy je się baraninę - ensopado oraz wieprzowinę z muszlami - carne de porco. Mieszkańcy mają do wyboru wiele rodzajów ciastek (pastéis) jak słodka pastéis de nata (açúcar) oraz z cynamonem (canela), a także ciastko z ryżem (bolo de arroz), ciastko z marchwią i z pomarańczą. W każdej części kraju jest wielki wybór win. Wino porto pije się jako aperitif albo deserowe.

Zakupy

W wielu miastach są hale targowe, otwarte od samego rana, na których można kupić wiele atrakcyjnych, lokalnych produktów. Wśród nich są: wyroby ze skóry, malowane ręcznie ceramiczne kafle, przedmioty miedziane, kryształy, haftowana pościel, filigranowa biżuteria, ceramika. Portugalskie obuwie z miękkiej skóry cieszą sie wielkim popytem, tym bardziej, że są sprzedawane niezwykle tanio.

Zdrowie

Nie wymaga się specjalnych szczepień. Doraźną pomoc medyczną można uzyskać w przyszpitalnych przychodniach, gdzie prowadzony jest ostry dyżur Urgência. Istnieje rozwinięta sieć prywatnych placówek pogotowia ratunkowego. Cena standardowej prywatnej wizyty wynosi ok. 70 EUR. Wiele lekarstw dostępnych jest bez recepty. Pobierane są dodatkowe opłaty za zlecone badania. Osoby opłacające w Polsce składki w NFZ mogą korzystać w Portugalii z publicznych placówek opieki zdrowotnej Centro de Saúde; EKUZ uprawnia do korzystania wyłącznie ze świadczeń zdrowotnych niezbędnych z medycznego punktu widzenia.

Zwyczaje

Ludzie są uprzejmi i przyjaźni w stosunku do obcych. Generalnie ich zachowanie jest tradycyjne i konserwatywne. Zwracają się do siebie „senior” i „seniora”. Jest zwyczaj w czasie rozmowy do tytułowania ludzi: doktór, profesor, inżynier. Rodzina stanowi podstawę struktury społecznej i formę stabilności. Jej członkowie są ze sobą w stałym kontakcie, okazują sobie lojalność i pomoc. Są ważniejsi niż partnerzy biznesowi. Z tego powodu we wszystkich dziedzinach praktykuje się nepotyzm, co spotyka się z powszechną akceptacją. Ludzie zwracają uwagę na ubranie uważając, że świadczy ono o statusie społecznym, stąd na ulicach widać sporo ludzi bardzo elegancko ubranych. Kultura przywiązuje wielką wagę do hierarchii (rodzina, kościół katolicki) i członków stojących na najwyższym miejscu traktuje się z szacunkiem. Obywatele respektują autorytety.

I RATA
2000 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Uwaga:
• Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 150 USD.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

Dopłata do pokoju 1-os. : Dopłata 1900 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star star

• zakwaterowanie w hotelach 4*/5*, pokoje 2-osob;

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)

• śniadania, obiad w dniu 4., kolacje w luksusowych restauracjach,

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

• przeloty międzynarodowe,
• przejazdy autokarem de luxe,
• przejazd pociągiem doliną z Douro do Porto,
• rejs statkiem w Porto z degustacją wina,
• zakwaterowanie w hotelach 4*/5*, pokoje 2-osob;
• śniadania, obiad w dniu 4., kolacje w luksusowych restauracjach,
• przejazd tramwajem elevador,
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (wg programu),
• wizyta w winnicy Quinta do Vallado i degustacja,
• wizyta w winnicy Herdade do Esporao i degustacja,
• wizyta w winnicy Quinta do Seixo i degustacja,
• wizyta w Calem Port Cellar i degustacja,
• opiekę pilota
• usługi lokalnego przewodnika,
• ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż)

Cena nie zawiera

• Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 150 USD

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

os. Niepodległości 3A/5A
31-865 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
biuro@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.